Skocz do zawartości

terminy na egzamin kat A


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 9 miesięcy temu...

Na teorie czekałem ok 2 tygodni a na praktyke czekalem miesiac...tzn jeszcze czekam bo w polowie maja mam:)

 

Dane odnosnie Warszawy...jak jest teraz nie wiem :icon_razz:

"Pamięć i szacunek dla tych którzy odeszli nagle,pozostawiając nam jedynie wspomnienia.Dla wszystkich tych którzy pomogli mi w życiu a już nigdy im nie podziękuje.Dla tych którzy odeszli tragicznie,mając przed sobą całe życie...na zawsze w pamięci"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat terminów zdawania na prawo jazdy przewija się przez forum od paru lat.

Może niektórych zainteresuje to, jak jest w innych krajach.

Dzisiaj Francja:

Na egzamin w zależności od regionu czaka się od tygodnia do 3 miesięcy. Paryż 2 miesiące-średnio (to chyba u nas nie jest tak źle).

Ale nie to jest najciekawsze. Macie tu linka do strony z wymogami na egzamin:

 

http://www.motoservices.com/permis/epreuve...circulation.htm

 

Pominę teorię i jazdę po mieście. Opiszę wam krótko ćwiczenia ze sprawności jazdy.

Pierwsze trzy rysunki to trasa, którą się losuje i przeprowadza się po niej motocykl. Na piechotke.

Druga seria rysunków to test z jazdy wolnej. Losujemy konfiguracje i jedziemy wyznaczoną trasę na której są miejsca zatrzymań i miejsca gdzie jedzie z nami pasażer.

Trzecia seria to jazda szybka, trzeba zmieścic się w czasie 19-20 sekund na suchym i 20-23 sekundy na mokrym. Na trasie są miejsca zmiany biegów i hamowań do zatrzymania (redukcje z międzygazem).

No, po tym wszystkim 15 minut miasta i już.

Był właśnie u mnie kumpel z Paryżewa i gadaliśmy trochę o narzekaniu naszych kursantów na terminy i egzamin. Jego odpowiedzi nie będę cytował, ale można podsumować ją tak. Cieszyć się, że zdajecie w Polsce, bo każdy Francuz chciałby u nas zdawać. Codziennie egzamin oblewa 70-80% zdających.

We Francji bardzo dużą popularnością cieszą się pojemności do 125ccm, już wiecie dlaczego.

Można na nich bez prawka. :D

 

PS. Ten szybki test ustawiłem sobie do przejazdu, ja bym zdał. :D

Edytowane przez konikkonik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzecia seria to jazda szybka, trzeba zmieścic się w czasie 19-20 sekund na suchym i 20-23 sekundy na mokrym.

 

ma to sens , ale tylko pod warunkiem dobrego wyszkolenia przyszlych kierowcow... U nas jakby po tych kilku godzinach kursu kazali zmiescic sie w czasie na egzaminie to same szlify by byly.. moze z wyjatkiem ludzi ktorzy wczesniej bez prawka pomykali :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylem wczoraj bo w poniedziałek mi okienko pkp zamknęli i wpłacić nie mogłem, wzięłem teorie i praktykę w jednym i egzamin mi pani w okienku dała za tydzień 14.05.2007 (az sie zdziwiłem że tak szybko) o 6:30 - chyba mnie poj.....ło - oczywiście MORD-ownia Kraków

Edytowane przez attenzione
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę (wg tematu) to autor chyba pytał ile się czeka na sam egzamin, bo teoria i praktyka to już kwestia indywidualna danego osk. Ja już mam za sobą osk i 30.04 zjawiłem się w WORDzie w celu ustalenia terminu egzaminu, no i się lekko rozczarowałem, bo dali mi 17.07 kurna ponad 2,5 miecha :(

Ale co zrobić, jakoś przeżyję ;)

Fotografia ślubna, dziecięca, portretowa, akty, etc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę (wg tematu) to autor chyba pytał ile się czeka na sam egzamin, bo teoria i praktyka to już kwestia indywidualna danego osk. Ja już mam za sobą osk i 30.04 zjawiłem się w WORDzie w celu ustalenia terminu egzaminu, no i się lekko rozczarowałem, bo dali mi 17.07 kurna ponad 2,5 miecha :)

Ale co zrobić, jakoś przeżyję :icon_twisted:

 

jestem ciekaw ile sie czeka u Was na egzamin teoretyczny a nastepnie praktyczny lub na łączony (w Katowicach gdzie chwilowo przebywam usłyszałem 2,5 miecha na łączony :wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...