Skocz do zawartości

Pierwszy motor, ktory wybrac?


Miettek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie! Mam 13 lat i chcialbym kupic sobie jednoslada - mieszkam na wsi i wiele moich kolegow juz je ma. Szczegolnie spodobaly mi sie 3 motorowery, lecz nie wiem, ktory bedzie odpowiedni. Sa nimi:

- Simson S51 (jest wlasnie na sprzedarz niedaleko mnie)

- Romet Ogar 900 (bardzo ladny, dobra cena, ale boje sie, ze bylby zly, bo kolega mi opowiadal, ze ogladal nowego i nie chcial sie wlaczyc, a jak wlaczyl na ssaniu to zalal swiece, a potem jak juz odpalil to jak stal i wrzucal bieg to mu szarpalo mimo iz nie puszczal spzenglo)

- Romet CRS-50 (ladny, ale troszku duza cena i nie wiem czy jak mam ok. 158cm czy bym ujechac)

 

Z gory THX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Simson S51. Nie zawodny, szybszy od pozostalych dwóch, masz go blisko i wogole simsony to kozackie sprzety :)

 

 

Człowieku chyba żartujesz ..

 

Niezawodny ??

 

Jak ja byłem jeszcze mały to kilkunastu kumpli mieli simsonki s-51 ( ja też miałem )

Jeździliśmy w grupie i co każdy wyjazd jakiś motorek musiał sie zje**ać ... zesztą prawie co po 2 wyprawie musiałem moto do domu pchać .... i potem do znajomego mechanika albo sam robiłem ...

 

Ale simson jest dość takim dobrym moto , mało pali , tanie cześci ale że jest niezawodny to ja tego nigdy nie powiem .. ;p

 

ale nie zrażaj sie kolo moim postem ja tez bym kupił tego simsona .. jak go będziesz naprawiał to sie dużo możesz nauczyć ;p wiele rzeczy można samemu łatwo zrobić ;D

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Simsony są też niezawodne. Mój wujek takiego ma. Nabite chyba ze 30kkm. Największa naprawa to wymiana pierścieni. Poa tym jakieś pierdoły typu świeca czy regulacje.

 

Do małych czterosuwów trzeba mieć serce i być świadomym ich wad. Nie polecam na pierwszy sprzęt, bo można się zniechęcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do małych czterosuwów trzeba mieć serce i być świadomym ich wad

 

to odnośnie japońców czy włochów :icon_question: do chińczyków trzeba mieć kopa żeby jak go kopniesz to wyleciał na śmietnik i już nie wrócił :bigrazz: tam po prostu są wady fabryczne przede wszystkim rozrząd jest fatalnie wykonany przypadki że sie przestawił i zawór został w tłoku albo zaczeły sie naraz 2 zawory otwierać są wręcz normalnościa....

 

dlatego romet nie....

 

simson najlepszy...spalanie jak 2 pozostałe a osiągi lepsze ;)

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to odnośnie japońców czy włochów :) do chińczyków trzeba mieć kopa żeby jak go kopniesz to wyleciał na śmietnik i już nie wrócił ;) tam po prostu są wady fabryczne przede wszystkim rozrząd jest fatalnie wykonany przypadki że sie przestawił i zawór został w tłoku albo zaczeły sie naraz 2 zawory otwierać są wręcz normalnościa....

 

dlatego romet nie....

 

simson najlepszy...spalanie jak 2 pozostałe a osiągi lepsze ;)

Znam człowieka, którego pasją są Hondy Dax i pochodne. Jak wiadomo Chińczycy upodobali sobie silniki tych motorowerów i zalali nimi rynek. Mój znajomy przez lata rozeznał się w ich ofercie. Teraz już wie z jakiej fabryki są dobre np kartery a z jakiej brać głowice. Skompletował sobie chińską replikę Daxa z silnikiem 125cc i bardzo dobrze mu to jeździ.

 

Nie zmienia to faktu, że jest to chińszczyzna. Jak u niego ostatnio byłem, to posypało mu się sprzęgło :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Ci Simsona. Jak wcześniej wspomnieli przedmówcy mało pali, jest bezawaryjny( jak sie dba oczywiście, nic za free) ale dobrze traktowany pojeździ długie lata. Kolejny pozytyw to to, że masz do Simsona masę tuningowych części, tłumiki Leo Vince, cylindry do 90ccm, gaźniki o większym przelocie itp. Można małym kosztem zrobić z niego naprawdę mocny jak na ten silniczek sprzęt. Części są tanie. Ogólnie same pozytywne aspekty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...