Skocz do zawartości

Szybki do kasków - stopień przyciemnienia


Rekomendowane odpowiedzi

Witam przymieżam sie do zakupu nowej szybki do kasku do tej pory miałem przezroczystą, pomyślałem że może warto kupić przyciemnianą bo czasem w słoneczne dni by się taka przydała ale czy wtedy gdy się ściemni nie będzie to przeszkadzało?? mam do wyboru irydową, srebrną lub poprostu przyciemnioną, czy ktoś miał doświadczenie z takimi szybami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zastanawiam nad kaskiem z blendą. Wcześniej myślałem o zwykłym + dwie szyby ale jak jadę w trasę to wówczas porzebne mi dwe szyby (ciemna tylko jak razi słońce) a jeśli się orientuję to nie wymyślono żadnego futerału na zapasową szybę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie, sugeruję zapoznać się z wątkami dotyczącymi dokupienia szyby do kasku - kwestia przydatności, wad i zalet przyciemnionej była już wałkowana

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

próbowałem skorzystać z "szukaj" ale niestety nie udało mi sie nic znaleźć,

sam bym kupił kask z blendą ale jednak to wiekszy wydatek niż zmiana szybki ale zrezygnuje z zakupu przyciemnianej zapewne nie chciało by mi sie zamianiac szybek i wozić ze soba na zmiane, narazie radze sobie z przyciemnianymi okularami jakoś wciskam pod kask

 

a działaja folie antifog naklejane na szybkę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam lekko przyciemniana szybe w uvexie, do puki byla wmiare nowa w nocy bylo ok, teraz neistety zle sie jezdzi po nie oswietlonych drogach albo po takich ktore nie maja pasow, jesli do jazdy po miescie i po drogach ze znakami poziomymi mysle ze bedzie spoko

Usługi IT - www.tricori.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Ja w tamtym roku kupiłem sobie okulary ze szkłami polaryzacyjnymi (driving) Zeppelin Z 7044. Kupiłem dlatego, że miałem przeźroczystą szybkę.

 

Kosztowały chyba ok. 100-110zł z przesyłka. Teraz są chyba tańsze.

 

Jestem bardzo zadowolony. Są lekkie, nie uwierają nawet przy dłuższej jeździe, a przy tym nie przemieszczają się w żaden sposób.

 

P.S. Zakładam je nawet gdy kieruję puszką.

 

Przykładowy model (moich nie znalazłem):

http://www.asport.pl/product_info.php?cPat...roducts_id=1381

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie jest mieć lustrzankę :crossy: To zdziwnienie przechodniów :lalag: :icon_biggrin:

 

mam chrapke na lustrznke .. i pewnie ją sobie sprawie :crossy: ..

 

Mam założoną Dark Smoke i w dzień jest rewelka ale na wieczór nie chce mi sie zmieniać szybki na clear i po mieście jest OK .. ale juz poza miastem gdzie nie ma lamp ulicznych to już lipa .. przeważnie jeżdze wolno i z wizjerem otwartym :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szybach przyciemniach jest jasno napisane, że nadają się tylko do użytku dziennego i się z tym zgadzam. Raz się zasiedziałem u kolegi i po zmierzchu musiałem wracać z otwartym wizjerem, nawet przy świetle latarni.

 

Batman istnieją pokrowce na wizjery.

http://search-desc.ebay.co.uk/search/searc...6fsoo%3D1&fgtp=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w nocy nie da jeździć z ciemną szybką nawet po mieście, widoczność jest strasznie ograniczona.

 

Ja właśnie sprzedaje kask ale z fajną szybką bo na górze jest ciemna a na dole clear naprawdę fajnie to działa.

 

---> ogłoszenie w dziale giełda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam lekko przyciemnianą szybkę w i po mieście jeździ się przyzwoicie nawet po zmroku, poza miastem kiepsko. Kolega miał w podobnym kasku ciemniejszą to już musiał zmieniać na wieczór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam 3 szyby. Dark smoke - świetna na słoneczną pogodę i dzień, natomiast w nocy - masakra nic nie widać. Progresywnie przyciemnianą - dobra na pochmurną pogodę w dzień, ewentualnie w wieczór, nocą można powoli po mieście jeździć - ale nie polecam. Przezroczystą - najlepsza do jazdy w nocy i podczas złej pogody.

Generalnie zawsze mam 2 szyby przy sobie - najczęściej jest to ciemna i clear. Progresywnej ostatnio mało używam (odkąd mam całkiem ciemną).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...