Skocz do zawartości

Policyjne moto z kamerką


Schack
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tiaa

Ja tego niebieskiego zobaczyłem od tyłu, miałem do niego ze 100m. Stał jako pierwszy na skrzyzowaniu a obok niego oznakowany. Coś tam pogadali i ten oznakowany poleciał w prawaka. No to ja się przeciskam między furami do tej BeMki żeby zagadać "co ten glina się tak czepiał go jak stoi grzecznie". W ostatniej chwili się pokapowałem że to kamera. Niebieski tex bez napisów i niebieski kask z odchylaną szczeną. Grzecznie oddaliłem się trzymając mocno język za zębami ;)

To mógł być sierpień '07

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W PL jest taka lipa ze stacjonarnymi radarami że mogą być ukryte a conajmniej nieoznakowane. W UK każdy radar musi być obklejony odblaskową, żółtą/pomarańczową okleiną więc jest widoczny z daleka. Wieczorem na drodze wystarczy mrugnąć długimi i z daleka pojawiają sie wszytkie radary, a że są to pudła o rozmarze ok.70x70 to trudno nie zauważyć. A poza tym przy radarza na jezdni MUSZĄ być poprzeczne linie malowane. Przeważnie są to linie co 0,5m na odcinku ok.20 metrów, malowane na środku każdego pasa i szerokie na więcej niż 1 m więc nawet w dzień widać gdzie radar - wystarczy obserwować nawierzchnię. Poza tym jeśli na danej drodze jest radar to musi droga być oznaczona że takowe są. A owe znaki są na każdej głównej ulicy w Londynie.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie o co chodzi z tym "jeździć na fotki"

Nie przekraczać 70km/h , bo na taką prędkość przynajmniej u mnie jak i w większości miast ustawione są fotoradary policyjne. Robi ci zdjęcie dopiero gdy jedziesz >=70. Co innego te Straży Miejskiej, teraz są ustawiane na 60, a za nie długo chcą w ogóle ustawić od 50/55 ... porażka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, spoko. Motory są nowe i na gwarancji dlatego latają. Skończy się gwarancja przyjdzie płacić za części to latanie się skończy. Po prostu nie będzie kasy na serwis. To ile on sprzeda mandatów ma się ni jak do pokrywania kosztów eksploatacji. Tam gdzie zaczyna się budżet kończy się logika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, spoko. Motory są nowe i na gwarancji dlatego latają. Skończy się gwarancja przyjdzie płacić za części to latanie się skończy. Po prostu nie będzie kasy na serwis. To ile on sprzeda mandatów ma się ni jak do pokrywania kosztów eksploatacji. Tam gdzie zaczyna się budżet kończy się logika.

 

 

nie wiem ile moze kosztowac miesiecznie serwis takiego BMW, ale w zeszlym roku jak spotkalem tego kolesia na wislostradzie, to na odcinku od centrum do Lomianek 3 razy kogos zatrzymywal, mysle, ze to starczy na serwisowanie po jednym dniu pracy :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

nie wiem ile moze kosztowac miesiecznie serwis takiego BMW, ale w zeszlym roku jak spotkalem tego kolesia na wislostradzie, to na odcinku od centrum do Lomianek 3 razy kogos zatrzymywal, mysle, ze to starczy na serwisowanie po jednym dniu pracy :buttrock:

a od kiedy to pieniądze z mandatów idą na fundusz policji? jak kiedy dostaniesz papier od niebieskiego..oby nie..to zobacz na czyje konto przepływa kasa z mandatu.

A co do bmw to jest szybkiiiii motorek i jeszcze może dużo kosztować oglądanie go z bliska także wolniej panowie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW 1200 GT ?? na to gnoje maja pieniadze! Najlepiej byłoby odrestaurowac im Gazele!!! <lol2> :)

 

"gnoje"? A to z jakiego powodu? Nie za ostro aby?

I bardzo dobrze, że są i że jeżdżą. Wolę nie myśleć, co by się na naszych drogach działo, gdyby nie kontrole. Czy to radar, czy pojazd z kamerą.

Fakt, iż jakiś pogląd jest szeroko rozpowszechniony, nie stanowi żadnego dowodu na to, że nie jest on całkowicie absurdalny. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że większość ludzkości jest zwyczajnie głupia, należy oczekiwać z dużym prawdopodobieństwem, iż powszechnie panujące przekonania będą raczej idiotyczne niż rozsądne.

Bertrand Russell

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"gnoje"? A to z jakiego powodu? Nie za ostro aby?

I bardzo dobrze, że są i że jeżdżą. Wolę nie myśleć, co by się na naszych drogach działo, gdyby nie kontrole. Czy to radar, czy pojazd z kamerą.

pewnie że tak ! czasem szkodzą ale ogólnie muszą być! ktoby przyjechał i ukarał kierowce który w ciebie by wjechał i jak byś dostał odszkodowanie bez policyjnej notatki. Także niech czasem koledzy sie zastanowią zaczym wyzwą ko9goś od gnoi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW 1200 GT ?? na to gnoje maja pieniadze! Najlepiej byłoby odrestaurowac im Gazele!!! <lol2> :notworthy:

Nie za ostro aby? Policjanci na moto to też motocykliści. Podobnie jak wszyscy z nas, są to motocykliści z zamiłowania - ich nikt siłą na 2oo nie wsadza. Sami jeżdżą, bo lubią.

A że przy okazji jakoś dbają (a przynajmniej próbują, starają się) o porządek na ulicach, to kwestia tego, że udaje im się połączyć pożyteczną (i nienajlepiej płatną) pracę z pasją. Rok temu, gdy kupowałem jakieś części do moto od kolesia z Allegro, to po dłuższej miłej gadce koleś przyznał się, że poza prywatnym zamiłowaniem do 2oo, jest również policjantem jeżdżącym na moto. Niestety miał na służbie wypadek i moto skasowane. Żebyście widzieli jego minę, gdy mówił, że teraz do czasu naprawy moto musi jeździć puszką. ;) Normalnie aż chciałoby się zorganizować jakąś ściepę, aby sprzęta szybciej mu zrobili ;)

Gostek w jakiś pośredni sposób dał do zrozumienia, że w swojej pracy skupia się głównie na tropieniu puszek, które łamią przepisy i szczególnie zagrażają bezpieczeństwu. Puszka większe szkody wyrządzić może... niestety :icon_mrgreen:

Jeśli czyta ten wątek, to pozdrawiam go serdecznie ;)

 

 

 

W kwestii bezpieczeństwa jazdy i uporczywości pilnujących porządku na drogach:

Nie przekraczać 70km/h , bo na taką prędkość przynajmniej u mnie jak i w większości miast ustawione są fotoradary policyjne. Robi ci zdjęcie dopiero gdy jedziesz >=70. Co innego te Straży Miejskiej, teraz są ustawiane na 60, a za nie długo chcą w ogóle ustawić od 50/55 ... porażka.

o ile się nie mylę, to taryfikator mandatów i punktów zakłada karanie kierujących za przekroczenie prędkości o 20km/h i więcej, względem dopuszczalnej. Bezsensownym więc wydaje się ustawianie fotoradarów na stałą prędkość - jest ona chyba zależna od dopuszczalnej prędkości na danym odcinku drogi. Straż miejska może sobie i robić zdjęcia jadącym szybciej niż 50/55, ale co z nimi później zrobi jeśli w danym miejscu dopuszczalne jest 60 czy 70km/h?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"gnoje"? A to z jakiego powodu? Nie za ostro aby?

I bardzo dobrze, że są i że jeżdżą. Wolę nie myśleć, co by się na naszych drogach działo, gdyby nie kontrole. Czy to radar, czy pojazd z kamerą.

 

 

 

eeehhh... może i nie gnoje ale czasem to człowieka krew zalewa jak polucjanci zaprezentują głupote.. ja sobie ostatnio wyjeżdżałem z wwy puszką do Gdańska i będąc za Zakroczymiem minąwszy Statoila miałem ładny kawałek prostej pustej szosy.. no to rozpędziłem toitoia do 160/h... i tak sobie patrze a na poboczu stoją dwa motągi.. przez chwilę pomyślałem coby się nie zatrzymać bo może pomocy potrzebują ale stwierdziłem, że skoro są dwa to sobie poradzą... aż tu bedąc jakieś 50m przed nimi (specjalnie na lewym pasie, żeby bezpieczniej) widzę, że koleś od motąga się odrywa i wyskakuje na środek szosy z lizakiem!!!... i co????... mądre to było??

Zatrzymałem się oczywiście a jakże... za mną ludzie mało w poślizgi nie powpadali i karambolu nie zrobili... a pacan polucjant wielce z siebie zadowolony pokazał mi radar i 10pkt/400zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...