Skocz do zawartości

Spodnie (dżinsy, jeansy) motocyklowe


Rekomendowane odpowiedzi

widziałem na żywo te jeansy z Berika.. krój mają świetny, ale materiał mnie nie przekonuje. Wyglądają jak zwykłe jeansy, w których w czasie szlifa wszystko się rozsypie.

Ja mam ixona i są swietne, ale 2x droższe.

 

Zobacz jescze na freestar.

www.motoautostrada.pl zobacz co robią dla Ciebie inni motocykliści

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widziałem na żywo te jeansy z Berika.. krój mają świetny, ale materiał mnie nie przekonuje. Wyglądają jak zwykłe jeansy, w których w czasie szlifa wszystko się rozsypie.

 

Material wierzchni w przypadku szlifa idzie jak palce w stringi, wazniejsza jest wewnetrzna konstrukcja / uszycie. Jedne tez juzbposzly na asfalcie, poza obiciem bodra ( bo protektorow nie wstawilem ) nic nie uszkodzone.

 

BMW robi motocyklowe jeansy ktore sa prawie dobre jak skora - wada jest cena - spodnie ponad 250,- €

 

:crossy:

 

...(tylko wcześniej telefonicznie zaklep ze dwa rozmiary).

 

Zamowil bym trzy rozmiary ( jeden w dol i jeden w gore ) odeslac zawsze mozesz, Louis to nie POLO.

 

Swegon czasu zamiescilem test jeansow motocyklowych, gdzies w archiwum powinien jeszcze byc.

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamowil bym trzy rozmiary ( jeden w dol i jeden w gore ) odeslac zawsze mozesz, Louis to nie POLO.
Miałem na myśli sklep fizyczny, ale nie Louisa.
Swegon czasu zamiescilem test jeansow motocyklowych, gdzies w archiwum powinien jeszcze byc.

:crossy:

Jeśli ten test wyglądał tak jak porównanie zbroi na siatce, gdzie wygrał louisowski produkt, to nawet nie szukaj artykułu o dżinsach :).

Edytowane przez Arcer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeśli ten test wyglądał tak jak porównanie zbroi na siatce, gdzie wygrał louisowski produkt, to nawet nie szukaj artykułu o dżinsach :).

 

Takiego testu jeszcze nie widzialem :crossy: JAk do tej pory byly trzy jeden byl z dupy wziety dwa byly obiektywne.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzialem, dotykałem, uczestniczyłem w przymiarkach wielu par motojeansów

 

zwróćcie przy zakupie uwagę na to jak gruby jest jeans oraz jak gruby jest kevlar

jak porównuję moje draggin jeans do motowear, vanucci, held i paru jeszcze, to inne niestety kiepsko wypadają

 

kolejną sprawą są ochraniacze! w swoich miałem (bo zdążyły mi uratować nogę) długie ochraniacze KNOX Knee Armour, które sięgały na goleni cholewki buta motocyklowego, więc cała noga od kolana była chroniona.

 

gruby jeans, odpowiednia gramatura kevlaru i odpowiednie ochraniacze są istotne jeśli chodzi kwestie bezpieczeństwa

 

moje spodnie zdały egzamin w 100%

 

a jak ktoś ma potrzebę lansu to mu dresik wystarczy

Edytowane przez marcinn72

CZ 175 '1961 -> Honda VT600c '1999 -> BMW F650GS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zależy co rozumiesz przez bezpieczne. Napewno lepsze takie niż zwykłe, do jazdy po mieście się nadadzą, jednak nie chciał bym w nich jechać dupą po asfalcie przy większej prędkości. Za to nie przebierać się w robocie - bezcenne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co by nie pisać, takie jaensy na pewno do użytku na codzień nie są wygodne. Czyli jak mam zakładać na motocykl coś co ani nie chroni na motocyklu w rozsądny sposób, ani nie jest wygodne do chodzenia, to wole sie w skórę wbić na moto, a do chodzenia zakładać zwykłe spodnie.

http://ducatisti.pl/ PORTAL POŚWIĘCONY MARCE DUCATI
http://motomaniax.pl/ jedyny 100% serwis ducati w warszawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się. W tych co posiadam swobodnie można się poruszać. Nie krępują ruchów i wyglądają "cywilnie"

True... true...

 

Są wygodne jak zwykłe spodnie z tą różnicą że jak jest 30 stopni to jednak trochę za ciepło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do bezpieczenstwa to tydzien temu ogladalem " nowosc " z kevlerem i aramidem, cena 249,- € dylemat w tym, ze nie posiadaja zadnych ochraniaczy czy protektorow,

 

Aby nie bylo przeszlifowalem sewgo czasu takie jeansy, poza siniakami na biodrach i udzie nic sie nie stalo - urazy nie wieksze niz w skorzanym kombi ( tylko inne udo ).

 

Roznica wiec polegala na tym, ze na skorze jedna ryska a jeansy poszly w strzepy, ale za 5 € nie bylo nad czym rozpaczac.

 

Dwa lata temu na przecenie kupilem nowszy model rowniez z kevlarem, jest go juz troche wiecej niz w poprednim modelu ( Motorrad przeprowafdzal ich testy ), moim paniom tez kupilem, mloda czasem zalozy na miasto do skory.

 

Inny bajka sa jeansy BMW tylko te sa juz nieco drozsze ale i wytrzymuja na scieraniu duuuuuuzo wiecej - tyle samo co ciuchy textylne wiec ten mit o bezpieczenstwie bym obalil. Jwdno jest pewne skora lepiej amortyzuje udezenia ale to minimalnie.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku gleba w spodniach Motowear, model Urban (przy prędkości około 50-60 km/h), gleba na asfalcie. Prędkość mała, po wszystkim nie ma nawet śladu na spodniach, ale nie wiem co by było przy większej prędkości. W upale faktycznie gorąco, ale daje radę wytrzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, ja po prostu nie uznaję takich półsrodków.

 

Nie wydałbym złotówki na spodnie które ani nie są w 100% na motocykl, ani w 100% cywilne.

Bo to że wygladają "cywilnie" to moim prywatnym zdaniem żaden plus, ani nawet kryterium oceny.

http://ducatisti.pl/ PORTAL POŚWIĘCONY MARCE DUCATI
http://motomaniax.pl/ jedyny 100% serwis ducati w warszawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowedzi.

Pytam bo takie dżiny sobie kupiłem motowera za 460zł z ochranaczam na kolana i na biodra no i z tym kevlarem, są bardzo wygodne i przewiewne w upalne dni no i chciałem poznać waszą opinie.

 

Obejrzałem kilka takich testów na you tube i na google no i kupłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...