Skocz do zawartości

Gaśnie na ciepłym silniku


Mario_90
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Posiadam Honde cbr 125 i mam problem. Mianowicie były problemy z odpalaniem na ciepłym jak i zimnym silniku i także nie trzymał obrotów na biegu jałowym. Niedawno dałem go do serwisu zrobili czyszczenie gaźnika oraz regulacja, luzy zaworowe były ok , dziś go odebrałem. Motorek ładnie odpala bez ssania , obroty od razu wskakują na 2 tys ale po chwili opadają na 1,5. Wszystko ładnie dopóki silnik sie nie zagrzeje wtedy po prostu gaśnie nie trzyma obrotów. Z odpalaniem na ciepłym jest tak ze muszę lekko odkręcić manetkę żeby mi odpalił.

Co jest nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na ssaniu silnik powinien łapac około 3 tys, a na biegu jałowym około 1100, rozgrzej silnik i spróbuj wyregulowac gaźnik , możesz wspomóc sie delikatnie śrubą regulujacą położenie przepustnicy. na zimnym zzawsze na ssaniu, a reguluj motor zawsze na ciepłym. odnośnie1.75 obr, nie konieczniemusi byc ok, silnik zużywa sie, i potrzebuje regulacji i po to ta śruba jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie, ja bym zrobil wprost przeciwnie.

Pieniadze wzieli, moto odebrales i gasnie wiec wracaj do serwisu i niech poprawiaja.

A serwis i tak mozesz zmienic pozniej, ale naprawa musi byc wykonana bo wlasnie zostala zaplacona, nie ma lekko.

 

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest oczywiste ze zwrócę do serwisu. W Nowym Sączu nie ma wielkiego wyboru w serwisach motocyklowych a najbliższe ASO Honda jest w Krakowie ( nie mam czasu by tam jechać) :/

Tylko zastanawiam sie co jest nie halo. Motorek ładnie odpala , ładnie przyspiesza nic nie muli.

Jesli podkrece obroty na biegu jałowym to znowuż nie gaśnie ale wskazówka obrotomierza strasznie faluje.

Myślałem ze sobie dziś małą przejażdżkę zrobię a tu dupa zbita ech...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam taki sam problem w mojej cbr 125 . Tylko u mnie zgasnie w czasie jazdy . Probuje odpalic i nic , poczekam z 3 minuty i wtedy zaczyna chodzic na ssaniu . Pochodzi z 1 minute na ssaniu i delikatntnie musze dodawac gazu , dopiero wtedy zaczyna wkrecac sie :P ale znowu po chwili jazdy gasnie.. Moze poradzicie coś>??

 

Pozdro

Edytowane przez rybex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki sam problem w mojej cbr 125 . Tylko u mnie zgasnie w czasie jazdy . Probuje odpalic i nic , poczekam z 3 minuty i wtedy zaczyna chodzic na ssaniu . Pochodzi z 1 minute na ssaniu i delikatntnie musze dodawac gazu , dopiero wtedy zaczyna wkrecac sie :biggrin: ale znowu po chwili jazdy gasnie.. Moze poradzicie coś>??

 

Pozdro

 

Witam

 

W Twoim przypadku ewidentnie brakuje paliwa...

albo masz go rzeczywiscie za malo w baku, albo zapchany kranik, albo gazniki do czyszczenia...

pozdrawiam

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie, ja bym zrobil wprost przeciwnie.

Pieniadze wzieli, moto odebrales i gasnie wiec wracaj do serwisu i niech poprawiaja.

A serwis i tak mozesz zmienic pozniej, ale naprawa musi byc wykonana bo wlasnie zostala zaplacona, nie ma lekko.

Adam M.

 

Pan Adam na zupełną rację. Jeśli powodem jest któryś z w.w. czynników to serwis nigdy w życiu nie powinien zainkasować dziengów. Regulacja napewno nie przebiegła poprawnie, jeśli układ łapie gdzieś lewe powietrze, bądź nie dostaje dostatecznej ilości mieszanki.

Niesamowicie wku**ia mnie fakt, że jeśli w naszym kraju masz ochotę używać jednośladu, musisz obsługiwać go sam. W innym wypadku jakiś partacz zapomni napompować koło, albo lepiej - zapomni je dokręcić. W końcu panowie w serwisach mają nieskończenie wiele ciężkiej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie, ja mysle ze maja b.duzo pracy w okresie wiosenno letnim, a szef z tekstem "No co k... jeszcze sie z tym babrzesz ?" czy czyms podobnym na podoredziu stoi ci nad glowa - tyle ze stres nie zwalnia od odpowiedzialnosci za dobrze zrobiona robote.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...