Skocz do zawartości

dziwne zaspawane/zaklejone otwory pod prądnicą w honda mtx 80 hd 06


michoa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Podczas doprowadzania do sprawności motocykla honda mtx 80 hd 06 (chłodzony powietrzem 5 biegowy )natknąłem sie na coś dziwnego. Mianowicie oto linki jak to wygląda :

 

http://img84.imageshack.us/img84/6823/img0100111gu1.jpg

 

http://img81.imageshack.us/img81/4808/img0099yp6.jpg

 

W czerwonej obwódce zaznaczona jest dziura o regularnym kształcie, wymiarach około 1cmx0.5cm, przez która widać wał korbowy. Z otworu tego po zakręceniu wałem wydobywa sie mieszanka i czuć podmuch powietrza co świadczy o tym że prowadzi on bezpośrednio do skrzyni korbowej. Ślady wydobywania sie mieszanki są w całym karterze (widać czarny szlam na całej powierzchni karteru) W związku z tym motocykl jest słaby z trudem osiąga najwyższe obroty czy też gaśnie.

 

Teraz sedno sprawy: te otwory są wykonane fabrycznie i fabrycznie zaślepione ?? czy jest to dzieło jakiegoś nieudolnego mechanika, ewentulanie efekt jakiś dziwnych przeróbek ??

 

Jak tą jedną najlepiej załatać ?? Kawałek blachy aluminimowej przykleić epoksydowym ??Spawanie TIG odpada nie mam takiej możliwości.

 

z góry dziękuje za wszystkie porady

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakliłem kawałkiem blaszki na distal.........aczkolwiek ciekawi mnie skąd to sie wzieło.......

 

to są bardzo regularne i równe otwory to nie jest raczej dzieło faceta z młotkiem i przecinakiem co dobrej frezarki.....

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh. Dziwne. Otwór taki przeczy zasadom działania silnika 2T więc nie powinno go tam być. Jak masz książkę to poszukaj tego na schematach/rysunkach. A może to też być cos do smarowania czy innej magii ale to bez sensu.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh. Dziwne. Otwór taki przeczy zasadom działania silnika 2T więc nie powinno go tam być

 

no to akurat wiem tylko jedyne co mnie szokuje to że ogar czy WSK jak ma przepuszczający simmering to cięzko go odpalić i nie chce jechać a ja w hondzie miałem dziure 1cmx0.5cm i ja ją jeździłem odpalała na dotyk tylko była strasznie słaba gasła bez przyczyny i czasem jak zwiększyłem obroty to już spaść nie chciały ;) dlatego zastanawiałem sie co to jest............w ogarze jakbyś zrobił dziure wiertarką w karterze do skrzyni korbowej to w ogóle nie odpali wiem po 2 burakach co tak zrobili......

 

tak jest w orginale i tak trzeba jezdzic smile.gif

 

tylko że sie nie da tak jeździć..........tak jak teraz to można jechać po bułki do sklepu a nawet nie bo

1.pali jak czołg (wiadomo benzyna ucieka dziura)

2.na prostej jest słabsza od wsk 125 (gorsze przyśpieszenie i vmax mimo że ma 5 biegów i 2KM więcej od WSK)

3.ma tendencje do gaśniecia na wolnych obrotach i wtedy cięzko ją odpalić

4.czasem po gwałtownym dodaniu gazu gaśnie

 

moze byc to dodadatkowe smarowanie

 

pod prądnicą ;) ??

 

Może te otwory sa potrzebne w jakiś sposób przy wytwarzaniu i skręcaniu w całość silników icon_rolleyes.gif

 

własnie tak mi tłumaczył kumpel.......to są tzw otwory technologiczne do czegoś potrzebne w procesie produkcji i od razu po złożeniu silnika są zaślepiane fabrycznie......i u mnie po prostu z jakieś przyczyny jedna zaślepka sie urwała..

 

 

już zakleiłem czekam aż distal osiągnie pełną wytrzymałość mechaniczną wtedy odpale zobaczymy zmiany...

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że bedzie chodziło lepiej to nie ulega watpliwości kwestia tylko zeby to zaślepić dobrze co by było mniej więcej tak jak oryginalnie. Jeżlei kupiłeś to i tak miałeś to dam se głowe uciąc ze ktoś to świadomie wydłubał chcąc zobaczyć co sie stanei jak to wywali ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...