Skocz do zawartości

Olejowy(mokry) filtr powietrza


Ragnar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym zapytać bardziej doświadczone osoby, czym się myje olejowy filtr powietrza? Czy są jakieś specjalne preparaty?

 

Być może takie pytanie już padło na forum, ale szukałem i nie znalazłem. Jeśli się powtarzam proszę o link do posta, w którym ten temat został już omówiony i usunięcie mojego posta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, chociaż 3 różne sposoby i diabli wiedzą który lepszy hehheh

 

Poszperałem w Larssonie w poszukiwaniu preparatów i znalazłem Motula, a w necie oprócz K&N i kilku innych również Castrola.

Edytowane przez Ragnar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja czyszcze nafta ,mozna uzyc ropy - polewam olejem silnikowym , choiciaz te szpeszialne do filtrow to sa bardzo kleiste , a olej taki tylko tlusty :bigrazz:

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja czyszcze nafta ,mozna uzyc ropy - polewam olejem silnikowym , choiciaz te szpeszialne do filtrow to sa bardzo kleiste , a olej taki tylko tlusty :buttrock:

 

 

olej do filtra nie ścieka . bardzo dobrze filtruje i doskonale blokuje cząsteczki wody .

robiłem testy z wodą, filtr nasączony zwykłym olejem silnikowym po jakiś 10 sek przepuścił wodę.

Filtr z właściwym olejem przy 5 min się nie poddał, więcej nie sprawdzałem, nurkować nie będę ;)

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim też jest napisane żeby nasączać olejem przekładniowym i tego się trzymam. Zapewne specjalne specyfiki są lepsze ale skoro instrukcja podaje że wystarczy olej to nie kombinuje, ale ja mam starą babcie i nie wiem jakie filtry i wymagania są w nowych sprzętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do filtru powietrza jest specjalny olej. Olej do przekładni używamy w przekładniach. Do filtru powietrza używamy oleju do filtrów powietrza. Ja polecam Valvoline Air Filter Oil. Cena 48zł za litra. Bardzo dobry olej.

Pzdr, Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do filtru powietrza jest specjalny olej. Olej do przekładni używamy w przekładniach. Do filtru powietrza używamy oleju do filtrów powietrza. Ja polecam Valvoline Air Filter Oil. Cena 48zł za litra. Bardzo dobry olej.

Pzdr, Maciek

 

Olej do przekładni używamy również do nasączenia filtrów zgodnie z instrukcją serwisową :icon_biggrin:

cyt. "Soak the element in gear oil (SAE 80-90) and squeeze out the excess..."

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...