Skocz do zawartości

Opony szosowe i szosowo-terenowe


Rekomendowane odpowiedzi

Podczepię się pod temat. Szukam opony na przód z wyższej półki niż Mitas (do TTRki) Jakieś 30-40% to asfalt, reszta las, szutry. Póki co mam jeszcze oryginał Pirelli MT21 "Rallycross" lecz jej koniec jest bliski. Interesuje mnie opinia użytkowników. sillyboy gdzie Ty kupujesz swoje opony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczepię się pod temat. Szukam opony na przód z wyższej półki niż Mitas (do TTRki) Jakieś 30-40% to asfalt, reszta las, szutry. Póki co mam jeszcze oryginał Pirelli MT21 "Rallycross" lecz jej koniec jest bliski. Interesuje mnie opinia użytkowników. sillyboy gdzie Ty kupujesz swoje opony?

 

 

 

JA bym ci polecił Mitasa C 02 - super twarda opona , gwarantuje ci że szybko jej nie zedrzesz xD Możesz napijać kilometry na tej oponie i bedzie jak nowa ^^ metafora oczywiście ale ta właśnie opona potrawi dużo wytrzymać ale z jej własnym czyszczeniem z np. blota jest rózne ... lubi sie czasami zapchać bo kostki ma w małych odstępach od siebie .... Ale poza tym to nic tylko ją polecać - i cena bardzo rozsądna jak na taką trwałość xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA bym ci polecił Mitasa C 02 - super twarda opona , gwarantuje ci że szybko jej nie zedrzesz xD Możesz napijać kilometry na tej oponie i bedzie jak nowa ^^ metafora oczywiście ale ta właśnie opona potrawi dużo wytrzymać ale z jej własnym czyszczeniem z np. blota jest rózne ... lubi sie czasami zapchać bo kostki ma w małych odstępach od siebie .... Ale poza tym to nic tylko ją polecać - i cena bardzo rozsądna jak na taką trwałość xD

 

Dzięki, ale na przód szukam "gumy" z wyższej półki niż Mitas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także szykuje się na zmiane oponki. W poprzedniej (jakaś pirelka chyba) zerwałem WSZYSTKIE kostki z tyłu po dwóch niedzielach(zostały tylko po bokach ;) )

 

Czy C02 dobrze się czyści z błota? Trzyma w terenie? W ogóle do jakiej nawierzchni jest ona przystosowana?

Edytowane przez WLD_Wlodi

www.odszkodowania-wlodarczyk.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C02 ma stosunkowo duże kostki ale w małych odstępach ułożone od siebie .... JEżeli chcesz taką oponą w jakieś HARDCOROWE błoto po cylinder wjeżdżać to lepiej sobie taką opone odpuść bo tylko ci będzie ślizgała - słabe czyszczenie Ale w taki soft teren to opona super - w jakimś takim błocie powiecmy po wahacz to jeszcze chyba da rade ale na większe bagna to nie startuj ;p

Opona dobra na polne drogi , jakieś kamieniste drogi też może być ( kostki mocne i nie odpadają ) , oponka także dobra na jakiś szuter , leśnie ( liściaste ) drogi :) To chyba tyle z mojej strony :wink:

 

Pozdro :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C02 ma stosunkowo duże kostki ale w małych odstępach ułożone od siebie .... JEżeli chcesz taką oponą w jakieś HARDCOROWE błoto po cylinder wjeżdżać to lepiej sobie taką opone odpuść bo tylko ci będzie ślizgała - słabe czyszczenie Ale w taki soft teren to opona super - w jakimś takim błocie powiecmy po wahacz to jeszcze chyba da rade ale na większe bagna to nie startuj ;p

Opona dobra na polne drogi , jakieś kamieniste drogi też może być ( kostki mocne i nie odpadają ) , oponka także dobra na jakiś szuter , leśnie ( liściaste ) drogi ;) To chyba tyle z mojej strony :cool:

 

Pozdro :P

 

 

jeździłeś na tej oponie ?

mefo mfc 11 jest bardzo podobna a idzie w błotku jak czołg puki na silniku się nie zawiesi

ale do maszyny poniżej 45km nie polecam takiej opony, będzie się jeździło jak po asfalcie

Edytowane przez enduromaster

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta c02 nadaje sie na mokrzejszą trafe, liście w lesie czy podjazdy z piachem? nie bedzie sie powiedzmy ślizgała?

hardcore ? czy soft?

Jeśli hardcore- to nie nada sie. Jeśli soft to sie nada. Nie wiem jak sobie bedzie radzić na piachu bo nie miałem okazji przetestować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie C02 dodam tylko, że jak się zużyje do połowy to jest do niczego nieprzydatna. kostki mają kształt trapezowaty, czyli im niższe, tym są szersze

KTM LC4 400 SC '95

Honda CB 1100 Bol D'or '83

DKW KM 200 '35

www.bikepics,com/members/thefex/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...