Skocz do zawartości

stojak/podnośnik pod sporta


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 lata później...

Witam,

Pisze tego posta bo prawdopodobnie sporo osob chciałoby mieć taki gadżet w garażu, a nie chce jednocześnie za bardzo uszczuplać portfela. Ja m.in. do takich osób należałem i trafiłem na Allegro na aukcję, gdzie taki stojak jest do kupienia za 90 zł. Link do aukcji : tutaj.

Zamówiłem to ciekawe urządzenie wczoraj, coś więcej będę mógł napisać w weekend. Rozwiązanie wygląda na ciekawe, jak się sprawdzi w praktyce zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Mam jeden taki w warsztacie. Jest używano przez chłopaków o wiele mniej chętnie od innych ze względu na to, że nie ma kółek. Postawić motocykl samemu na takim podnośniku jest bardzo trudno, nie ma możliwości przesuwania motocykla, gdy juz stoi na podnośniku. Moim zdaniem lepiej dopłacić koło 50 zł i kupić taki na kółkach. Ale zawsze lepszy wróbel w garści niż gołąb ble ble ;)

pzdr

Ja też się nad tym zastanawiałem ale po krótkiej analizie stwierdziłem że na tym stojaku nie da się zdemontować przedniego koła...

 

Ano nie da się, do tego, aby podstawić stojak pod główkę ramy są specjalne adaptery do stojaków pod wahacz.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też się nad tym zastanawiałem ale po krótkiej analizie stwierdziłem że na tym stojaku nie da się zdemontować przedniego koła...

Racja... ale byc moze jest mozliwosc bardzo prostej modyfikacji' date=' ktora to zlikwiduje.

 

Mam na mysli wywiercenie otworow w tych prętach z "łapkami" w płaszczyźnie prostopadłej do tych już istniejących. Jeśli "pręt z łapką" jest w przekroju kwadratowy, to może da rade wsadzić go obracając lewy o 90 stopni w lewo a prawy o 90 stopni w prawo ( po to te nowe otwory ) - wtedy nie byłoby problemu z demontażem koła. Mam nadzieje ze zrozumieliscie o co mi chodzi;) Raz czy taka modyfikacja bedzie fizycznie wykonalna, dwa czy materialy wytrzymaja obciazenie w tym nowym polozeniu...

 

Mam jeden taki w warsztacie. Jest używano przez chłopaków o wiele mniej chętnie od innych ze względu na to' date=' że nie ma kółek.[/quote']

Hmm... to moze poprzednia jakas wersja:)? Bo w tej w aukcji wyraznie zaznaczone jest ze posiada kółka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Hmm... to moze poprzednia jakas wersja:)? Bo w tej w aukcji wyraznie zaznaczone jest ze posiada kółka.

 

Fakt ;) Kierowałem się fotkami, nie opisem, a an fotkach kółka są zdemontowane, sorry :banghead:

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...