Skocz do zawartości

Fazer 1000 vs. kontrolka poziomu oleju


Bandzior
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hello,

po odpaleniu moto po zimie zdarzyło się kilkukrotnie zaświecić kontrolce poziomu oleju. Przebieg oleju ~2500 km (wymiana wczesna zima). Uzupełniony stan, a wkrótce wymiana oleju (po raz pierwszy bez filtra-rzekomo można go co drugi raz pomieniać..). Niedawno zrobiony pełen serwis (gaźniki+zawory), lecz jeśli dobrze pamiętam kontrolka paliła już wcześniej.

 

Kontrolka świeci przy jeździe ze stałą prędkością (100, 130, 170 - jakakolwiek). Czasem gaśnie po zatrzymaniu, lecz często sygnalizuje także na postoju, wręcz po samym przekręceniu kluczyka. Poziom oleju idealny, nowy półsyntetyk 10W40.

 

Czyścić/wymieniać czujnik? Sądząc pobieżnie po kablu, chyba jest po prawej stronie z przodu? -jak się do niego dobrać? Zmienić filtr i ponownie wlać olej? Pomóżta dobre ludziska, sezon za pasem, a ja zgłupiałem :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zaobserwowalem u mnie to samo...Od jakiegos czasu zapala mi sie kontrolka na zimnym silniku, po przejechaniu kilkuset metrow-i to zawsze na tej samej dziurze w jezdni :/ Jak sie olej rozgrzeje to nie mam tego problemu. Stan aktualnie mam na 3/4 rowniez 10 W 40,mam nadzieje ze po uzupelnieniu na max problem zniknie. Cale szczescie ze to kontrolka poziomu a nie cisnienia oleju ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypadkowe nazwijmy to zaświecenia o jakich pisze Zajc wcześniej też się zdarzały (ustawały po dolewce lub wymianie), lecz tym razem skubana świeci się i nie zamierza przestać :buttrock:

 

Czy macie pomysł, a może z doświadczenia wiecie co może być przyczyną? HELP :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kontrolki to trzeba wyjac czujnik,rozebrac i wyczyscic.Jest tam taki plywaczek ktory zacina sie na szlamie,który przez wszystkie lata tam sie nagromadzil.Mozna tez zewrzec przewod cz. do masy i tez zgasnie.

Edytowane przez arto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Błyskanie kontrolki poziomu oleju to nic groźnego w motocyklach YAMAHA. Po prostu ten typ tak ma, u mnie w 600-ce tez sie tak dzieje zwłaszcza przy przyspieszaniu. Mechanik mnie uspokoił ze Yamaha tak ma i już. z czasem przestaje to nawet drażnić :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiadomość dla potomnych: pewnego wiosennego dnia, podczas 700-kilometrowej trasy wiodącej nadmorskimi promenadami Rugii, kontrolka niespodziewanie przestała się żarzyć :)

zarowka sie przepalila i masz juz problem z glowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...