Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem nowy na forum.

Maciej z wlkp.

Motocyklami jeżdzę od 11 roku życia.Buell był zawsze moim marzeniem.

Posiadam od niedawna Buella M2

 

I od razu mam kilka pytań:

Czy ssanie trzeba trzymać dopóki silnik się nie rozgrzeje ? Wydaje mi się ,że włączone ssanie powinno samo trzymać cięgno.

Kontrolka oleju powinna się zapalić po przekręceniu kluczyka i zgasnąć po odpaleniu, u mnie nie świeci się wcale. Przy wymianie oleju wyczyściłem czujnik i zadziałała dopóki nie zalałem filtra oleju olejem.

Czy wszytkie bułki po przekręceniu kluczyka mają włączone lampy ?

Nie działają mi na desce rozdzielczej kontroli od kierunkowskazów (żaróweczki nowe).

Jakim płynem hamulcowym zalane macie układy ? na klapce pompy hamulcowej mam napisane żeby zalać DOT5. a przecież to silikonowy płyn. chyba,że w USA DOT 5 to to samo co u nas DOT 5.1.

Czujnik przy klamce sprzęgła jak domniewam powniem służyć do odpalania motocykla ? Trzeba wciśnąć sprzęgło inaczej nie przekręci rozrusznik ?

Czy gdybym chciał założyć obrotomierz to dużo trzeba się bawić w elektryce czy jest już może coś przygotowane pod podłączenie ?

przy gażniku jest coś w rodzaju pompki benzyny chyba z membranką.(patrzać na silnik od strony filtra powietrza to na gaźniku jest to z prawej dolnej strony) zauważyłem tam wyciek benzyny. Czy to coś poważnego?

 

No to na tyle chyba.

Mam nadzieję ,że nikogo nie przeraziłem moim laboratem.

Pozdrawiam

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jakim płynem hamulcowym zalane macie układy ? na klapce pompy hamulcowej mam napisane żeby zalać DOT5. a przecież to silikonowy płyn. chyba,że w USA DOT 5 to to samo co u nas DOT 5.1.

 

 

Czesc, nie znam sie na m2, ale wiem na pewno ze dot 5 i dot5.1 to zupelnie dwa inne plyny, dot 5 jest na bazie silikonu a dot5.1 na bazie glikolu.

nie wolno ich zamieniac bo dot5.1 podobnie jak dot4 sa silnie korozyjne i w nieprzystosowanych systemach hamulcowych moga ci popsuc np. pompe.

 

Pozdrawiam

 

Bartek

 

P.S. co do zarowek, to sprawdz czy przypadkiem kable ci sie gdzies nie zmasowaly,u mnie swiecila sie kontrolka rezerwy po tym jak kabel z czujnika zmasowal mi sie z pompa paliwa.

Edytowane przez keeldulf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej,

W moim Uly cos znowu jest nie tak, tzn przy ostrzejszym hamowaniu lub przy bujaniu "przod-tyl" na postoju slychac jakdyby jeden "klick" z przedniego koła albo widelca - trudno mi jest zidentyfikowac skad to dokladnie dochodzi. Ze sterowaniem nie ma najmniejszego problemu. Czy to moze byc cos zwalone z lozyskiem?

Pozdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

W moim Uly cos znowu jest nie tak, tzn przy ostrzejszym hamowaniu lub przy bujaniu "przod-tyl" na postoju slychac jakdyby jeden "klick" z przedniego koła albo widelca - trudno mi jest zidentyfikowac skad to dokladnie dochodzi. Ze sterowaniem nie ma najmniejszego problemu. Czy to moze byc cos zwalone z lozyskiem?

Pozdr,

 

To mogą być klocki w przednim zacisku u mnie też tak słychać. Albo łożysko w główce ramy się kończy.

ONLY THE BRAVE CONTROLS A BANDIT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

W moim Uly cos znowu jest nie tak, tzn przy ostrzejszym hamowaniu lub przy bujaniu "przod-tyl" na postoju slychac jakdyby jeden "klick" z przedniego koła albo widelca - trudno mi jest zidentyfikowac skad to dokladnie dochodzi. Ze sterowaniem nie ma najmniejszego problemu. Czy to moze byc cos zwalone z lozyskiem?

Pozdr,

 

jest jeszcze jedna możliwość - mocowanie tarczy hamulcowej, odkręcasz jedno mocowane (pamiętaj by wkręcać je na klej) i sprawdzasz stan małego klocka i tarczy u mnie to była przyczyna.

 

PS

daj znać co było może tylko ja wymieniałem tarcze i mocowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam sie do rozkrecania nie bede bral - ale chyba znaczy to ze czas do mechanika sie wybrac.

Szkoda ze do Włocławka z Wawy tak daleko jest :(

 

 

 

bez jaj to zadna filozofia moja kobita poradziłaby sobie z tą operacją wiec 3mam kciuki,nie becz tylko łap za klucz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dupa po długim nieuzytkowaniu ok 3 mce sprzęt dziś odpalam i nie ma wolnych obrotów ok 2tys i niżej nie chce zejść-PRZECHWALIŁEM bydlaka. Moze nowy olej mu zaszkodził :icon_rolleyes: ile powinno sie wlewac w silnik,tzn w wahacz? mi 3 litry sie wlały wg mnie jest teraz stan

Edytowane przez C z e j e n
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez jaj to zadna filozofia moja kobita poradziłaby sobie z tą operacją

No ale z olejem nie dałeś rady ;-)

Do wahacza leje się tylko około 2 - 2,1 litra (uprzednio wlawszy 0,3 l do filtra oleju). Tak więc wymiana oleju = 2,4 litra oleju silnikowego.

Dodam że stan oleju sprawdza się na stopce a nie w położeniu "na baczność".

Nie zdziw się jak Ci olej którąś odmą pójdzie...

Edytowane przez maarp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie,ze filter zalałem reszta poszła w wahacz,nic odmami nie wydmuchało tylko te obroty za wysokie

 

sprawdzalem poziom na miarce na opartym motocyklu i własnie jak dolałem ten 3 litr to jest Max jak w morde

Edytowane przez C z e j e n
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fotywiora121.jpg

fotywiora157.jpg

fotywiora154.jpg

To mój buell.

 

Z tych pytań powyżej większość rozkimałem.

Ale mam nowe pytanie, może ktoś będzie mógł mi pomóc.

Po wbiciu I biegu puszczając szprzęgło po przejechaniu około 1 do 3 metrów raz coś stuknie w skrzyni. Nie zawsze tak się dzieje ale co drugi raz mniej więcej. Za to nigdy się tak nie dzieje kiedy redukuję z II na I bieg w trakcie jazdy. Dzieje sięto tylko podczas ruszania po zatrzymaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 litrów Cię martwi? Chciałbyś więcej?? Toć to i tak baaaaaardzo mało.

Spalanie XB9:

trasa - nawet około 3,6 litra / 100km

miasto - tego nigdy nie kontrolowałem... Bo po co? ;-)

hehe no troche martwi bo mam wrazenie ze wczesniej spalal jakies 5..;-) ale moze teraz mam ciezsza reke ;-)

Jak rozumiem juz wrociles?;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...