Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Aha - sprawdziłem przed chwilą moto. Po krótkiej jeździe zauważyłem, że po wyłączeniu silnika nie włącza się wentylator!!!!!!!!!!!!!!!

 

To dobrze. W normie.

 

 

Oleje sprawdz w manualu na stronie buella ;)

To znaczy nie za bardzo dobrze bo mam coś nieteges z wentylatorem :icon_mrgreen:

Będę szukał co się zepsuło.

A serwisówek darmowych znaleźć nie mogę. N forum Buella tylko dla zalogowanych, a w necie tylko kup i takie tam. Może ktoś coś podrzucić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy nie za bardzo dobrze bo mam coś nieteges z wentylatorem :icon_mrgreen:

Będę szukał co się zepsuło.

 

Wyntylator wlacza sie tylko wtedy gdy silnik jest ZA goracy, a nie goracy w normie. U mnie tez po krotkim kursie sie nie wlacza. Po dluzszym tez nie gdy temperatura jest okolo zera a ja jade spokojnie. Jesli temperatura byla by za wysoka wywali ci "check engine". To tylko olejak, wiekszosc z nich nie ma wcale wentylatorow ;)

 

 

Linki do manuala leniu jeden ;)

Mój odnośnik

Edytowane przez dolarek69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha - sprawdziłem przed chwilą moto. Po krótkiej jeździe zauważyłem, że po wyłączeniu silnika nie włącza się wentylator!!!!!!!!!!!!!!!

 

To dobrze. W normie.

 

 

Oleje sprawdz w manualu na stronie buella ;)

To znaczy nie za bardzo dobrze bo mam coś nieteges z wentylatorem :icon_mrgreen:

Będę szukał co się zepsuło.

A serwisówek darmowych znaleźć nie mogę. N forum Buella tylko dla zalogowanych, a w necie tylko kup i takie tam. Może ktoś coś podrzucić?

 

 

Oleju silnikowego 2.4L plus to co wlejesz do suchego filtra oleju (poziom sprawdzasz na rozgrzanym silniku chwilkę po jeździe,motocykl ma stac na "płaskim" na bocznej nóżce.

 

Olej w skrzyni/sprzęgle około 0,9L (poziom sprawdzasz stawiając motocykl w pionie na kołach ,odkręcasz dekielek ten na trzy śrubki i olej ma byc na poziomie zębów kosza sprzęgłowego)

 

Płyn hamulcowy DOT4 pojemności nie podają poprostu przepompuj aż pokaże sie świeży płyn i to wszystko.

 

Olej do amortyzatorów o ile dobrze pamiętam 5W firma obojętna kup 1L wystarczy na dwa do lagi wlewasz około 200 ccm wciskasz amor kilka razy najlepiej zakrywając od góry ręką, potem wciskasz i sprawdzasz poziom ma byc 118mm od krawędzi lagi do lustra oleju.

 

I nie zapomnij nasmarowc paska napędowego :wink:

ONLY THE BRAVE CONTROLS A BANDIT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały suplement do wypowiedzi "Dziadka XB".

Olej silnikowy (zbiornik w wahaczu) - wymiana wraz z filtrem około 2,4 litra (2,5 kwarty) w tym 0,12 litra do filtra oleju. Najlepiej 20W50 i nie koniecznie oryginalny HD. Ja używam Motul 7100 pełen syntetyk.

Olej w sprzęgle - 0,946 litra (1 kwarta). Może być użyty ten sam olej co w silniku, ja natomiast używam w sprzęgle ATF220 Mobil do automatycznych skrzyń biegów. Działa wyśmienicie zwłaszcza przy redukcji do neutrala w czasie jazdy.

Olej w lagach - lepiej 10W (5W jednak może być za "miękki").

Modele 2003 z lagami 41mm: 408 ml do każdej lagi, poziom 118mm

Modele 2005 z lagami 43mm: 473 ml do każdej lagi, poziom 116mm

Modele 2007 z lagami 41mm: 473 ml, poziom 109mm /

z lagami 43mm: 473 ml, poziom 107mm.

Modele 1125 (lagi 47mm): poziom 117mm albo 94mm w jednej serwisówce aż dwie informacje (któraś jest błędna, sprawdzę).

Owe uwagi nie dotyczą modeli XB z lat 2008 i powyżej, również nie dotyczą XB12X i XB12XT z racji większej ilości oleju w lagach (na pewno ponad 500ml). Niestety w tej chwili nie pamiętam ale zweryfikuję.

 

Wentylator włącza się podczas jazdy gdy silnik (tylny cylinder) osiągnie temp. 220 stopni, wyłącza przy 180. Po wyłączeniu kluczyka wentylator pracuje aż tylny cylinder osiągnie 150 stopni.

Edytowane przez maarp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały suplement do wypowiedzi "Dziadka XB".

Olej silnikowy (zbiornik w wahaczu) - wymiana wraz z filtrem około 2,4 litra (2,5 kwarty) w tym 0,12 litra do filtra oleju. Najlepiej 20W50 i nie koniecznie oryginalny HD. Ja używam Motul 7100 pełen syntetyk.

Olej w sprzęgle - 0,946 litra (1 kwarta). Może być użyty ten sam olej co w silniku, ja natomiast używam w sprzęgle ATF220 Mobil do automatycznych skrzyń biegów. Działa wyśmienicie zwłaszcza przy redukcji do neutrala w czasie jazdy.

Olej w lagach - lepiej 10W (5W jednak może być za "miękki").

Modele 2003 z lagami 41mm: 408 ml do każdej lagi, poziom 118mm

Modele 2005 z lagami 43mm: 473 ml do każdej lagi, poziom 116mm

Modele 2007 z lagami 41mm: 473 ml, poziom 109mm /

z lagami 43mm: 473 ml, poziom 107mm.

Modele 1125 (lagi 47mm): poziom 117mm albo 94mm w jednej serwisówce aż dwie informacje (któraś jest błędna, sprawdzę).

Owe uwagi nie dotyczą modeli XB z lat 2008 i powyżej, również nie dotyczą XB12X i XB12XT z racji większej ilości oleju w lagach (na pewno ponad 500ml). Niestety w tej chwili nie pamiętam ale zweryfikuję.

 

Wentylator włącza się podczas jazdy gdy silnik (tylny cylinder) osiągnie temp. 220 stopni, wyłącza przy 180. Po wyłączeniu kluczyka wentylator pracuje aż tylny cylinder osiągnie 150 stopni.

 

 

Nic dodac nic ując :lalag: :notworthy: :icon_biggrin:

ONLY THE BRAVE CONTROLS A BANDIT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i świetna serwisówka nam sie pojawiła. maarp - wielkie dzięki :flesje: .

A tak nawiasy mówiąc - może wzorem innych marek na forum zamiast pisać wszystkie posty jeden za drugim mogli byśmy pogrupować posty np. tematy techniczne, akcesoria, tematy ogólne itd.

Ale ja tu nowy jestem :)

A tu mój Buell...

post-51915-0-29918500-1303848914_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

w lagach Uly mam 5W i zawieszenie zrobiło się zdecydowanie za miękkie jutro zmieniam na 10W ale nie o tym chciałem pisać pochwalę się przeróbką jaką wykonałem samodzielnie (a nie za mało nas na zabawę w nowe tematy)

 

 

http://www.talaxon.i.media.pl/BUELL/kolo-tyl.jpg

kolo-tyl.jpg

post-34885-0-22640600-1303849782_thumb.jpg

Edytowane przez talaxon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

talaxon - coś nie działa.

A jeśli chodzi o zmiany to chodzi o usystematyzowanie naszych wypowiedzi tak, żeby nie gmerać na stronie 4 w sprawie wydechów tylko cyknąć w zakładkę technika i tam już będzie łatwiej.

A najlepiej to było by sie spiknąc w lajfie jak już wcześniej proponowaliście i se pogadać :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej gdzieś w centralnej Polsce, żeby każdemu było blisko (ja i tak jak zawsze będę miał najdalej :icon_mrgreen: ) - może Sulejów? A kedy??? :icon_rolleyes:

Najważniejsze żeby byli chętni :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No koledzy kto jeszcze chętny? dolarek 69 - a kiedy Ci wypada urlop w kraju? Ja praktycznie mogę się dopasować. Na wakacje chyba nigdzie nie pojadę. Wyjeżdżam tylko z kumplami w połowie czerwca na kolejną eskapadę. Tym razem na Buellu :biggrin: . Zobaczymy jak to bedzie. Jak dla mnie to najlepiej wykroić jakiś weekend początkiem lub końcem czerwca.

A oto kolejna fota mojej bułki :icon_mrgreen:

post-51915-0-22219400-1303926751_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urlop w kraju mi nie wypada w tym roku. Jedziemy w cieple kraje wydawac kase na badziewne drinki z parasolka ;)

 

Najwyzej moge zlapac 4 dni wolne - ale tez jeszcze nie wiem kiedy. Od maja przenosze sie do nowej firmy, i wszystko musze jakos poukladac. Na razie wiem, ze nic nie wiem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...