Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Tarcze możesz kupić chociażby na ebayu. Poniżej linki do dwóch aukcji z Niemiec:

http://www.ebay.co.uk/itm/Buell-XB12S-Tachoscheibe-Skull-Gauge-XB-XB9S-Tacho-plates-dial-speedo-kmh-face-/122435570928?hash=item1c81ba8cf0:g:ipUAAOSw241Ye089

http://www.ebay.co.uk/itm/Buell-XB12S-Tachoscheibe-Gauge-XB-XB9S-Tacho-dial-plates-Tuning-face-disk-kmh-/401259802195?hash=item5d6cf2ae53:g:oJQAAOSw2xRYe05B

 

Co do wyświetlacza biegów to oczywiście że się da - nadaje się do tego popularny Gipro X-Type. Znajdzie się kilka przykładowych tematów na zagranicznych forach z opisem montażu. Dość popularne jest wyjęcie go z obudowy i montaż obok kontrolek w obudowie zegarów. Przykładowe linki jak to wygląda poniżej:

http://www.buellxb.com/forum/showthread.php?44733-Gear-indicator-mods-with-pix

 

W opisie poniższego filmu też masz link do forum z instrukcją montażu.

Edytowane przez lukasz1981
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zacne towarzystwo. Jestem tutaj nowy gdyż jestem świeżym wlascicielem xb12r'04. Motocyklami jezdze juz dość długo a od jakiś 10 lat myslalem o kupnie Buella Firebolta i w końcu się udało. Po przeczytaniu dotychczasowych wątków na tym forum mniej wiecej wiem czego się spodziewać po tym moto i nie moge sie doczekać modyfikacji buły. Jak narazie moj firebolt nie hula jak trzeba bo chyba potrzebuje troche regulacji. Mam założony filtr powietrza KN i akcesoryjny wydech a do pelni szczęścia przydała by się jakas dobra mapa i reset. I tu pytanie do Maarpa czy u Ciebie dostane dedykowany kabel, swiece HD oraz czujnik neutrala do mojego fajera? (Sory ze tak publicznie ale nie ogarniam jeszcze forum). Pozdrawiam i jesli jest ktos jeszcze z okolic Zielonej Góry kto ma buella to zapraszam do kontaktu.

Edytowane przez Jasik xb12r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabli już nie sprzedaję. Czujnika neutrala używanego nie mam, jedynie na zamówienie. Jeśli coś z nim nie tak to nie koniecznie jest uszkodzony. Może to być inna przyczyna.

A po co Ci świece HD? Dcpr9e od ngk w zupełności wystarczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabli już nie sprzedaję. Czujnika neutrala używanego nie mam, jedynie na zamówienie. Jeśli coś z nim nie tak to nie koniecznie jest uszkodzony. Może to być inna przyczyna.

A po co Ci świece HD? Dcpr9e od ngk w zupełności wystarczą.

Dzieki za odpowiedz. To gdzie moge taki kabel nabyć? Co do neutrala to czujnik jest padniety (wykrecalem go i sprawdzalem ) reszta działa (po przytknieciu końcówki kabla do masy katrolka sie zapala). Ile bedzie kosztowal na zamowienie? Potrzebuje go bo musze zrobic zabespieczenie by nie ruszyc z otwarta nozką. Pewnie zaraz napiszecie ze wszystkie nie maja zabezpieczenia ale ja kiedys xj650 przez zapomnienie tak wyje... wywalilem sie, połamałem koleżance dwa kolana, sobie obojczyk i lewa reke ze teraz ciężko mi się nią operuje. Ze sprzeglem w buelu jest lekki problem, pewnie będę przerabiał na hydrauliczne.

Swiece mam wlasnie ngk i doslownie przed chwila chcialem sie karnac ale padła na jednym cylindrze. Jak go kupowalem tez nie zapalił od razu tylko po mymianie swiec. Może to nie dokonca ich wina tylko po zmianie filtra i wydechu bułła ma za bogata mieszanke (mniemam na węch ). Kupie nowe ngk i wymienie może sie cos poprawi bo jak na razie to obiaw byl taki ze na wolnych chodził ładnie ale jak chcialem ruszyc to kichal i prychal, trzeba bylo ruszac na wyższych obrotach na półsprzegle.

 

Jak tylko zmniejsze zdjecia do 1Mb to cos wrzucę.

 

Oto zdjecia mojej bułły.

post-89834-0-87589200-1494069643.jpg

post-89834-0-76201300-1494069679_thumb.jpg

post-89834-0-60344300-1494069713_thumb.jpg

post-89834-0-40865900-1494069732_thumb.jpg

Edytowane przez Jasik xb12r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel bez problemu kupisz na ebayu - ja swój zamawiałem z UK. U mnie bez problemu chodzi na standardowej mapie po zmianie filtra na KN i założeniu akcesoryjnego wydechu. Niech mnie @maarp poprawi jeśli się mylę ale z tego co wiem prychanie i szarpanie jest urokiem tego silnika jeśli ruszysz na zimno i nie dasz mu się trochę rozgrzać. Te silniki HD nie lubią odpalania na chwilę i gaszenia, przygazówek na zimno i ruszania na zimnym silniku zaraz po odpaleniu - efekt to uwalanie świec... U mnie jest tak samo jak odpalę i chcę na zimno ruszać - szarpie, dławi się i strzela. Czy zmiana mapy pomoże? Niech się @maarp wypowie...

Edytowane przez lukasz1981
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel bez problemu kupisz na ebayu - ja swój zamawiałem z UK. U mnie bez problemu chodzi na standardowej mapie po zmianie filtra na KN i założeniu akcesoryjnego wydechu. Niech mnie @maarp poprawi jeśli się mylę ale z tego co wiem prychanie i szarpanie jest urokiem tego silnika jeśli ruszysz na zimno i nie dasz mu się trochę rozgrzać. Te silniki HD nie lubią odpalania na chwilę i gaszenia, przygazówek na zimno i ruszania na zimnym silniku zaraz po odpaleniu - efekt to uwalanie świec... U mnie jest tak samo jak odpalę i chcę na zimno ruszać - szarpie, dławi się i strzela. Czy zmiana mapy pomoże? Niech się @maarp wypowie...

Taki na usb daje rade czy szukac na com-a?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na USB i działa bez zarzutu. Z instalacją i konfiguracją nie miałem najmniejszych kłopotów mimo że z tymi na USB potrafią być cyrki.

 

Mam dokładnie taki jak ten:

http://m.ebay.co.uk/itm/Buell-FTDI-USB-CDI-Diagnosekabel-Datenkabel-ECM-fur-ECMSpy-Tablet-Kabel-NEU-TOP-/272658352886?nav=SEARCH

Edytowane przez lukasz1981
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwyczajną czynnością eksploatacyjną jest czyszczenie i reset położenia przepustnicy. Jeśli dawno się tego nie robiło to właśnie wtedy zaczynają się problemy z odpalaniem, szarpaniem, mieszanką paliwową itp. A dobre świece to podstawa w każdym silniku spalinowym.

Zmiana mapy akurat tu nie ma nic do powyższych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwyczajną czynnością eksploatacyjną jest czyszczenie i reset położenia przepustnicy. Jeśli dawno się tego nie robiło to właśnie wtedy zaczynają się problemy z odpalaniem, szarpaniem, mieszanką paliwową itp. A dobre świece to podstawa w każdym silniku spalinowym.

Zmiana mapy akurat tu nie ma nic do powyższych problemów.

A zakładając że TPS jest ustawiony prawidłowo, pali od strzała nawet po zimowym postoju i na ciepłym silniku nigdy nie ma żadnego szarpania, dławienia a obroty na jałowym są takie jak powinny być czyli 1000-1050obr.? Ja mam lekkie prychanie tylko w sytuacji gdy odpalę i ruszę na zimnym silniku. Gdzieś kiedyś spotkałem się z opisem że jest to charakterystyczne dla tego silnika (dlatego wyżej o tym wspomniałem) i trzeba dać mu chwilę aby się rozgrzał więc nie drążyłem dalej tematu. Zatem prawda to czy bajka? Edytowane przez lukasz1981
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawową diagnostykę zrobisz przy pomocy darmowej wersji EcmSpy: http://www.ecmspy.com

Jeśli chcesz się bawić we wgrywanie map to musisz sprawdzić przy pomocy programu jaką masz wersję ECM a następnie wykupić odpowiednią bazę. Wszystko masz opisane na stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ello, czy wy też macie z tylnym hamulcem tak, że gdy klocki się kończą to hamulec umiera? myślałem że tłoczek w pompie się skończył, bo żadnych wycieków nie ma, płyn wymieniony,układ odpowietrzony a hamulca wciąż niet... Stwierdziłem że najpierw wymienię klocki, po wymianie wszystko zaczęło działać jak trza. jestem zaskoczony,bo stare klocki miały jeszcze po ok 3mm okładzin każdy. To normalne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...