Skocz do zawartości

Jak dziękować za uprzejmość na drodze???


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

O dowiedziałam się, że jestem tylko puszkarzem :lalag: ale już niedługo :buttrock: zmienie tylko na tez :)

 

Co do rozumowania puszkarzy to raczej przemawia do mnie podniesienie reki albo kierunki, kolano hmmm... pewnie w ogóle bym nie zauważyła tego gestu a jeśli już to raczej powiązałabym go z gestem olewawczym - ja przepuszczam gościa na moto a on przejeżdżając informuje mnie ok. dzięki ale tak naprawdę to mam Twoją uprzejmość w .....

 

Zostańmy więc lepiej przy ręce i kierunkach.

 

Pozdrawiam :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle na temat gestów.... http://www.willowcreek.org/motorcycle/hand_signals.htm

A co do nogi - coś gdzieś na zachodzie widziałem, że aby nie zdejmować rąk z kierownicy (np. przy wyprzedzaniu) po prostu wystawiali nogę za zewnątrz. Ale u nas to sie pewnie skojarzy z kopaniem....

Edytowane przez Buber

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle na temat gestów.... http://www.willowcreek.org/motorcycle/hand_signals.htm

A co do nogi - coś gdzieś na zachodzie widziałem, że aby nie zdejmować rąk z kierownicy (np. przy wyprzedzaniu) po prostu wystawiali nogę za zewnątrz. Ale u nas to sie pewnie skojarzy z kopaniem....

Tak

Bo taką mamy mentalność, we wszystkim widzimy tylko to złe :wink:

Uśmiechnij się do kogoś na ulicy ;) ,to obejdzie cię wielkim łukiem i nie zrobi tego samego, żeby poprawić sobie humor tylko pomyśli że kretyn... :icon_biggrin:

A ja i tak na przekór często się śmieję :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Gdyby wszyscy to przeczytali nie trzeba by sie w grupie czasem nawet zatrzymywać i mówić. W tem sposób można czytelnie mówić i jechać.

Pozdrawiam

meander

Edytowane przez meander
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze tylko, że zupełnie nie uczą gestów motocyklistów na kursach kat B. Tak, że wszystkie powyższe gesty zawarte w linku są zupełnie dla puszkarzy nieczytelne.

 

:biggrin:

Tak

Może tylko rzucą, żeby uważać na moto czytaj(zawalidroga) ażeby auta (naszego) nam nie uszkodził.

No chyba ,że instruktorem będzie motocyklista to nauczy.. :icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze tylko, że zupełnie nie uczą gestów motocyklistów na kursach kat B. Tak, że wszystkie powyższe gesty zawarte w linku są zupełnie dla puszkarzy nieczytelne.

 

bo to raczej nie sa znaki dla puszkarzy tylko dla motocyklistow.. bardzo przydatne do jazdy w grupie.. Co jakiegos puszkarza mialby obchodzic znak "przyspieszamy" lub "zjezdzamy na postoj" :icon_biggrin:

Edytowane przez zielu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj akurat spotkalem sie z tym kolanem. Koles jechal przede mna na autostradzie i w momencie jak wyprzedzal inne moto jadace sasiednim pasem to wyprostowal noge. W pierwszej chwili myslalem ze mu zdretwiala :icon_mrgreen:

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj akurat spotkalem sie z tym kolanem. Koles jechal przede mna na autostradzie i w momencie jak wyprzedzal inne moto jadace sasiednim pasem to wyprostowal noge. W pierwszej chwili myslalem ze mu zdretwiala :icon_mrgreen:

Ale się uśmiałam :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo to raczej nie sa znaki dla puszkarzy tylko dla motocyklistow.. bardzo przydatne do jazdy w grupie.. Co jakiegos puszkarza mialby obchodzic znak "przyspieszamy" lub "zjezdzamy na postoj" :bigrazz:

 

 

no zgadzam się chyba, że jakiś puszkarz bardzo uczęszcza po trasie gdzie móstwo ludzi na moto jeździ, wtedy iektóre znaki puszczane do tego puszkarza byłyby bardziej czytelne, w każdym razie teraz są ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...