Skocz do zawartości

wygrzewanie świec NGK


michoa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Podłączę się do tematu z małym pytaniem. Duża jest różnica między świecami NGK B8EG a B10EG? Chodzi o ciepłotę tak? Jakie są skutki używania złej świecy? 8 zamiast 10?

 

Jakiś inteligent pomylił się w moim moto i popełnił ten właśnie błąd. Wszystko było ok przez 3000km a teraz często gaśnie stojąc w miejscu, później nie chce odpalić a na końcu walnie w rure (niezły huk ale bez ognia z rury) po czym wystarczy zakręcić starterem dosłownie sekundę i odpala jakby nigdy nic. Czy to może być wina świecy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja wcześniej miałem iskre f65 no to silnik kręcił do 5 tys potem przerywał......słaby był z taki że z miejsca to lepiej mój ogar 200 startuje czasem zgasła honda i przez 5-10 min nie odpalała ......

 

teraz mam ngk br9 hcs (jak dobrze pamiętam) no i na luzie wskazówka obrotomierza wylatuje za skale start z miejsca ma zupełnie inny i w miare kopie (tylko na najwyższym biegu nie zamyka obrotomierza)ogólnie nie narzekam ciekawe jak długo...... wiem że wczoraj jak sie nagrzała to przy 8 tys zaczeła lekko przerywać ale to może z przegrzania jest na dotarciu i na mixolu a już mocno ciepła była... zobaczymy jutro co będzie bo dziś nie mam czasu szaleć mimo pięknej pogody.......

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się do tematu z małym pytaniem. Duża jest różnica między świecami NGK B8EG a B10EG? Chodzi o ciepłotę tak? Jakie są skutki używania złej świecy? 8 zamiast 10?

 

Jestes pewnien, ze w numerach katologowych zawiera sie wartosc cieploty swiecy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestes pewnien, ze w numerach katologowych zawiera sie wartosc cieploty swiecy?

 

Raczej tak http://www.ngkntk.pl/Warto_ae_cieplna_i_ws...nik.1317.0.html

 

http://www.ngkntk.pl/Jak_rozgry1_4ae_kod_NGK.1316.0.html

Edytowane przez Maatek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestes pewnien, ze w numerach katologowych zawiera sie wartosc cieploty swiecy?

jesteś. Google twoim przyjacielem...

 

http://www.spark-plugs.co.uk/pages/technic...symbol_code.htm

http://www.kaila.net/tl125/tl125ngkcode.html

 

w przypadku Boscha numery idą na odwrót 2-zimna, 10-gorąca.

 

P.S. opss, i sie powtórzyłem, no nic, tabel nigdy za wiele...

Edytowane przez Buber

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem, chciałem się tylko upewnić. Kupiłem dzisiaj ngk taką jaka ma być i jutro albo pojutrze zobaczymy :icon_exclaim: Niestety w sklepie nie było denso, które są tak zachwalane. Co do wygrzewania to wiadomo że krótkie odpalanie i gaszenie szkodzi ale żeby się świeca miała rozsypać to mi się nie zdarzyło-wierzę wam na słowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w czterosuwach, ale u mnie w dwusuwie, NGK, czasami czyszczona ręcznie, szczotka, wypalenie - czysta profilaktyka tak dla psychicznego spokoju, przejechała 7 tys km. I to czasami zimny silnik, dojechanie, zgaszenie na zimnym, ponowne odpalenie. (NIe danie czasu na samooczyszczenie się świecy). I jestem zadowolony bo jeszcze się nie zdażyło, żeby motor mi nie odpalił. Kwestia chyba dobrej fajki, przewodu wysokiego napięcia i regulacji gaźnika. Seria świecy to najzwyklejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wygrzewania świec to moja metoda dla nowej świecy to odpalenie na starej (o ile chodzi :wink: ) jazda 25 km w stnadardowe miejsce, zmiena świeczki na ciepło i powrót ta samą drogą :icon_razz:

 

inna sprawa że NGK z Klasy sa produktami francuskiej NGK.....kupcie sobie pożadne JAPOŃSKIE NGK a zobaczycie różnicę.

 

Francuzów zamordowałem chyba z 6 sztuk, zanim nie poszedłem do sklepu normalnie kulturalnie kupiłem o 3zł droższą niż w klasie świeczkę "made in japan" i się problemy skończyły :smile:

 

co do Ciepłoty .... ciepłota zależy też od długości gwintu w numeracji....np do DT 80 MX podstawową świeczka jest B9HS ale jako że mam przerabianą głowice potrzebuję długiego gwintu i logicznym jest zakup BR9ES (pomijając R - rezystor) powinna być ta sama świeca o ciepłocie 9 z długim gwintem (ES) a tu zonk....okazuje się że odpowiednikiem B9HS z długim gwintem jest BR8ES :wink:.... teraz już to wiem ale kilka złotych poszło zanim sie dowiedziałem....GooGle wie wszystko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kupiłem NGK made in japan. Założyłem nową odpaliłem po staremu (czyli zakręcenie bez zapłonu z pełnym ssaniem a później pół ssania i wł. zapłon) zagrzałem i jazda. Potem powrót, nieudana regulacja gaźnika i znowu jazda. Ogólnie lepiej się wkręca głośniej chodzi i jest jakby trochę mocniejszy na nowej świecy.

 

A i jeszcze dodam że inteligent który zakładał poprzednią świecę do moto nie dość że wybrał złą to jeszcze wkręcił bez podkładki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam z klasy i pisze made in japan :icon_mrgreen:

 

wczoraj mi sie zdarzyło własnie niechcący zgasić zimny silnik (wystygł do zera odpaliłem na ssaniu i wsiadając kopnąłem dźwignie od biegów i wbiłem 1 bez sprzęgła efekt wiadomo :icon_mrgreen:) ale zaraz szybko luz kop i chodziła dalej ssanie w dól przejechałem sie kawałek zagrzał sie potem pochodził na wolnych zgasiłem i dzisiaj wszystko ok :crossy:

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...