Skocz do zawartości

Buty Enduro cross naprawa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Gdzie w Warszawie można naprawić buty enduro? Dokładnie to puściły szwy na plastykach (przetarły się od wewnątrz od ramy) i trzeba je zszyć. Buty są dalej całkiem ok. Byłem u szewca, ale powiedział, ze to trzeba mieć odpowiednio mocną maszynę do szycia (grubość plastyku +skóra). Prosze o namiary, na jakiś sprawdzony punkt w Warszawie - najlepiej na Pradze Północ lub w okolicach. Imho: z drugiej strony to zauważyłem, że to dość częsta przypadłość w butach enduro - poprzednio miałem ten sam problem w Sidi (pękają szwy na wysokości pięty, kostki - tam gdzie pracują w zgięciach) po 2 sezonach, Alpinestar Vector ( prawie wszystkie wzmocnienia się rozlazły) a teraz Fox (szkoda mi ich). Jakieś doświadczenia w temacie?

 

Pozdrawiam / outa

Edytowane przez outalien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

załóż na ręce: rękawiczki i naparstek , weź igłe i cienką, mocną żyłke (najlepiej taką co sie stosuje na "bata") i staraj sie trafić w dziurki po szwach i mono zaciągać .. i moze pomóż sobie na koniec zalewając szew kropelką czy czymś w tym rodzaju( nie będą przemakał)

 

a jak wolisz zoribc to maszyna to może gdzieś do jakiejs fabrki mebli skóżanych lub krawca skórzanego

 

i jest taki zawód jak "Garbarz" i specjalizuje sie on w renowacji skórzanych torebek, skórzanych pasków itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobny problem z formami raptor , przetarly sie od dzwigni biegow i na kostce od zginania.

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi kilku szewców powiedziało do widzenia, spróbuje ten namiar na Rembielińskiej - jednak dalej czekam na namiary na sprawadzonego szewca, który podejmnie się naprawy.

 

nie wierze, że nikt nie naprawiał swoich "bucików"

 

pozdrw / outa

 

ps. dzieki za rady: krawiec raczej odpada;-) własnoreczne szycie też nie wychodzi - brak podejścia / manewru.

Edytowane przez outalien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup jakiś dobry dwuskladnikowy klej . albo daj do zaspawania (tam gdzie spawają plastiki)

 

mi pękło jedno zapięcie w fly'ah . wiecie moze gdzie mógł bym je dostać ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam!!!!

Niedawno rozwaliłem sobie podeszwe od buta, od stopki hamulca, chyba za ostre zęby ma, albo ja mam taki talent, początkowo lekceważyłem ten problem i to bym mój bład, najpierw odpadl maly kawałeczek gumy z podeszwy dokładnie na wysokości stopki hamulca, a teraz dziura ta się tylko powiększa....

Co mogę zrobić z tym mankamentem?? Da się gdzieś dokupić podeszwę i zanieść to do szewca , żeby przyszył nowa? Buty dość nie typowe , bo w polsce raczej mało jest berików w sklepach....

pozdro

Edytowane przez damian-kmx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to samo z moimi thorami ktore maja kilka miesiecy jazdy za soba, jeszcze nie mam dziury ale tez podeszwa powoli daje za wygrana. To chyba dla tego ze jagny takie ostre zeby maja :flesje:

Edytowane przez peter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to samo z moimi thorami ktore maja kilka miesiecy jazdy za soba, jeszcze nie mam dziury ale tez podeszwa powoli daje za wygrana. To chyba dla tego ze jagny takie ostre zeby maja ;)

 

 

hehe no żebyś wiedział, moje butki właśnie jeszcze nowością pachną tu tu taka usterka :flesje:

chyba jednak to te podnózki bo jak miałem sx-a to podeszwy były jak nowe....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba japończyki mają to do siebie że zjadają podeszwy ;)

po przesiadce na drzete zjada mi podeszwe w lewym bucie, już na blasze się opiera , ale butki już mają 4 sezony za sobą więc pewnie guma już została "zmiękczona" :flesje:

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...