Skocz do zawartości

Krótkie pytanie: Co spali najmniej LPG?


Adam
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nissan Primera 1.6 16V 99 r. Spalanie max 10 l, minimum 7 l. Furka jest kombi i japońska jakość nie niemieckie czy inne gówienko a wierzcie mi co mowie bo ma nakulane juz 200 tys a lata az miło, zero jakichkolwiek usterek.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Codziennie za 20 zł :flesje:

 

 

 

to poszukaj jakiegoś dieselka , np .daihatsu charade

jedyny feler to że co ok 100tys trzeba robić remont układu chłodzenia gdyż po takim czasie zaczyna przeciekać

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fiat 126 p :icon_mrgreen: poważnie

 

taaa...126p napewno nei nalezy do samochodow ekonomicznych! srednio pali od 6l Pb i nie ma mozliwosci zagazowania. co do golfow II w dieslu to kazdy sprzedawany w PL ma 150kkm przebiegu licznikowego - co w praktyce b.czesto wynosi ok.500kkm przebiegu rzeczywistego! jesli to ma byc auto tanie w zakupie i exploatacji to tylko cos kupione od _prawdziwego_ dziadka z udokumentowanym przebiegiem 40kkm, wychuchane i wyglaskane...a takie to tylko Tico mozna jeszcze w PL znalezc :icon_mrgreen:

PS.2 moich znajomych ma zagazowane Tica, jeden na LPG 345kkm, drugi 270kkm, w wiekszych wymian to tylko wahacze przod i pompa paliwa - srednio pala 5l LPG, gnija na potege, brzydkie jak pies z kulawa noga ale po 10 latach uzytkowania pozna powiedziec ze naprawde sa niezniszczalne :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, to statystyczny wynik :) Generalnie często trafia się trasa 500-800km przy której już ta różnica jest zauważalna. Chodzi mi też o niezawodność, do scierwa wsiadam rano i mimo stukania/pukania nie boję sie jechac np. do Szczecina. Do wydania mam koło 5 tyś.

 

Adam, to teraz oblicz ile zaoszczędzisz jak ci będzie palił z 2-3 litry mniej

 

Średnio licząc 170 zł czyli 68 piw, 2 zbiorniki paliwa lub 20 kurczaków w cieście u Chińczyka lub 12 pizzerek lub 6 wyjsc na spacerek z kobitą lub 6 litrów oleju do moto lub kiepskiej klasy buty motocyklowe do moto lub 4 abonamenty za komórkę lub 170 litrów Coca-Coli z biedronki na miesiąc :D

 

Wiesz... zależy z jakiej perspektywy patrzysz. Prawie 2 stówki miesięcznie dla kogoś kto mieszka z tatusiem i mamusią, nie płaci za żarcie,prąd,komorne,wode i reszte i w dodatku uczy się w LO to naprawdę dużo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS.2 moich znajomych ma zagazowane Tica, jeden na LPG 345kkm, drugi 270kkm, w wiekszych wymian to tylko wahacze przod i pompa paliwa - srednio pala 5l LPG, gnija na potege, brzydkie jak pies z kulawa noga ale po 10 latach uzytkowania pozna powiedziec ze naprawde sa niezniszczalne :-)

Mam od 2 tygodni 9 letnie Tico bez gazu. Od pierwszego właściciela, po znajomości, mam rachunki za wszystkie naprawy. Nakręciłem niewiele, bo 350km, ale wrażenia jakieś już mam. Rdza go specjalnie nie bierze - oprócz układu wydechowego. Reszta nie gnije - był na przeglądzie, zanim go kupiłem. Drzwi się otwierają szeroko - można bokiem wsiadać. Wsiada się średnio wygodnie przy moim 180 wzrostu na miejsce kierowcy, bo kolana zahaczają o kierownicę, ale jak się już siedzi to jest ok. Silnik dynamiczny jak na takiego malucha, bezawaryjny - pompa paliwa była wymieniona (jak wymieniać to na polską, jest naprawialna), sprzęgło zaczyna się kończyć, a poza tym to się paski rozrządu wymienia i tyle jeśli chodzi o awaryjność silnika. W porównaniu z Cinquacento skrzynia biegów to bajka. No i ma 5 drzwi, do przewozu 5 osób się średnio nadaje, ale łatwiej wrzucić coś na tył jeśli chodzi o kurierkę. Z wad - mocno zarzuca przy szybciej branych zakrętach, ma się wrażenie, że się toto zaraz na bok przewali - pewno kwestia wąskich kół i wąskiego rozstawu. Łożyska w kołach i amortyzatory są cienkie. Nie ma żadnego piszczka alarmującego o zostawieniu świateł przy zgaszonym silniku. W nocy większość przycisków jest niepodświetlona. No i brzydkie toto jest, ale cinquacento też urodą nie grzeszy.

Jawa 50 Mustang 1977 => Yamaha XJ 600N 1999 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli wynika ze oplaca sie to dopiero po 100 tys km

to do starszych aut nie ma sensu tego zakladac

ale jakby sie trafil juz taki z instalacja (prawie nowy) to mozna brac pod uwage.

 

 

mam Opla Astre 1,4 8V i faktycznie w trasie jest niezle. na 30 l gazu robie nawet i 380 km czyli wychodzi ok 8l/100 (w cztery osoby z bagazem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...