Skocz do zawartości

SKRZYNIA AUTOMATYCZNA


pacho
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

JESTEM POSADACZEM ROVERA 75 2.0 LITRY V6.OD PEWNEGO CZASU GDY PSZESUWAM DRARZEK NA (D) POJAWILO SIE SZARPNIECIE I POTEM JAK JADE CORAS SZYPCIEJ I ZMIENIA TO TESZ JEST SZARPNIECIE GDY JEST JUSZ ROZGRZANY ZANIKAJA TE SZARPNIECIA NIEWIEM CO ROBIC PROSZE O JAKIES WSKAZUWKI CO ROBIC ZGURY DZIEKUJE I POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Pienć " razy czytałam zanim zrozumiałam o co chodzi

Czy olej w skrzyni wymieniasz??

Jeśli masz takie problemy,że bieg nie wskakuje na właściwych obrotach silnika i jeszcze "wyje" przy tym może być to wina skrzyni ale nie musi bo skoro po rozgrzaniu to ustępuje

zacznij od sprawdzenia oleju, możesz też zrobić test skrzyni (szęsto bezpłatnie) :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana oleju, jeżeli to nie usunie szarpania to znak że skrzynia się kończy. Mieliśmy kiedyś A4 1.9 90 KM z automatem, szarpała strasznie ale poszła do żyda zanim zabraliśmy się za kombinowanie przy tej skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Najlepiej zrobisz jak pojedziesz do kogos co sie zajmuje tego typu rzeczami sam bym nic nie rył przy tym moze to po prostu jakas blachostka.

znajomy mial 124 w automacie tez mu szarpalo wszyscy mówili ze olej trzeba wymienic moze podregulowac moze wlasnie sie kończy, wkacu sie wkurzył i pojechl do kolesia co robi wlasnie takie skrzynie okazalo sie ze weżyk od jakiegos podcisnienia sie zerwal blachoska a tyle zachody. ja jestem tego zdania ze jak sie mniema pojecia to sie nie ryje bo mozna wiecej naszkodzić.

 

a słyszalem ze oleju w automatycznej skrzyni sie nie wymienia, ale newiem czy to prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

a słyszalem ze oleju w automatycznej skrzyni sie nie wymienia, ale newiem czy to prawda.

 

Się wymienia.

 

Były takie skrzynie manualne od VW w których nie było przewidzianej wymiany oleju. Ale że producent nie przewidział, że golf może zrobić zylion kilometrów to w Polsce też się w nich olej wymieniało.

 

A w automacie zawsze olej z filtrem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JESTEM POSADACZEM ROVERA 75 2.0 LITRY V6.OD PEWNEGO CZASU GDY PSZESUWAM DRARZEK NA (D) POJAWILO SIE SZARPNIECIE I POTEM JAK JADE CORAS SZYPCIEJ I ZMIENIA TO TESZ JEST SZARPNIECIE GDY JEST JUSZ ROZGRZANY ZANIKAJA TE SZARPNIECIA NIEWIEM CO ROBIC PROSZE O JAKIES WSKAZUWKI CO ROBIC ZGURY DZIEKUJE I POZDRAWIAM

no i oprocz oleju w aucie popracuj nad tym w glowie. tzn poedukuj sie. nigdy nie jest za pozno. twoja ortografia to masakra. no chyba ze jestes obcokrajowcem

:icon_mrgreen:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj naczelny mechanik TVNu pokazał jak wymienia się olej w automacie. To sobie obejrzyj.

Niezła fucha. Czyta książke, odkręca i dokręca śrubki. Dobrze że się nie pogubił. Inna sprawa, że on nie wie jak taka skrzynia działa.

 

Jak powymienia wszystkie uszczelki i skończy mu się smar miedziany to skończą mu się pomysły na program.

Ludzi sie hoduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Był tutaj przytoczony przykład skrzyni automatycznej w MB 124 - to nie jest dobry materiał porównawczy do Rovera. Skrzynia MB nie ma ani grama elektroniki i jest sterowana podciśnieniowo. Dlatego większość niedomagań rozwiązuje się na pomocą napraw/regulacji podciśnienia. W skrzyniach bardziej współczesnych niestety dowalono zawodną elektronikę. Generalnie skrzynie automatyczne we współczesnych samochodach są mocno zawodne, a jedne z gorszych robi VAG. Rover to też nie jest kozak - generalnie zbieranina części. Proponuję zasięgnąć opinii fachowca od ASB lub pojechać do niezależnego serwisu Rovera, ale koniecznie z kompem diagnostycznym. W W-wie n.p. Morgan Car System na Bokserskiej. U nich serwisuję swoje Land Rovery (obecny z automatem), a wcześniej Rovery. Od ponad 10 lat. Zawsze OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...