Skocz do zawartości

Zielona WFM M06 1955


qlimaxDJ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm...widziałem kiedyś na allegro zwłoki takiej WFMki zielonej i miała właśnie siedzenie obszyte takim dziwnym materiałem,który wyglądał na coś z epoki;)Być może wyszła jakaś niewielka seria,na początku produkcji z takimi właśnie siedzeniami:)W literaturze nie spotkałem żadnych wzmianek o takich siedzeniach,ale wiadomo jak to było,ciągle coś ulepszano i nawet specjalnie nigdzie nie było to odnotowane;)

 

 

Edytowane przez qlimaxDJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam nadzieję, że założyciel tematu nie pogniewa się jak wrzucę tu kilka fotek z remontu mojej WFM-ki. Stan na dzień dzisiejszy:

 

Zdjecie 1

 

zdjęcie 2

Jak to jest z tymi metalowymi osłonami nad puszkami narzędziowymi?? Czy były one oryginalnie zamontowane przy tym motorze czy to już wymysł poprzedniego właściciela?? Pytam bo sam mam takowe w swojej WFMce jak ją zabierałem od dziadka i nie wiem czy oryginalnie montowano je.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te trójkątne wytłoczone osłony są jak najbardziej oryginalne. Były montowane w młodszych wersjach wfm i wsk - miały zadanie poprawić estetykę moto (tutaj polemizowałbym - bo mnie się nie podobają) w mojej s34 to było i jest choć średnio mi się podoba. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc przewertowałem dokładnie swoją literaturę:

 

-,,Motocykl WFM,budowa-działanie,obsługa-naprawa'' (1955)

 

-,,WFM M06-katalog części zamiennych'' (nie wiem który rok)

 

-,,Naprawa motocykli WFM'' Jacek Urbańczyk (1966 chyba)

 

-,,Polskie motocykle 1946-1985'' Andrzej Zieliński (2004)

 

I nie ma tam ani jednej WFMki z takimi osłonami:)Dlatego moja teoria jest taka,że po prostu poprzedni właściciele w celu upiększenia motocykla dodali sobie osłonki jak w wsce;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa, nie sądzę aby te osłony były dodane przez właściciela. Miały kolor identyczny jak reszta motocykla, nawet chyba były na nich resztki szparunków. Ale fakt, ze w drugiej WFMce (z 1963) nie ma tych osłon i błotnik z tyłu jest płytki a w tej ze zdjęć jest głęboki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za PRL-owych czasów dominoweło kilka podstawowych barw czarny, czarwony ...... itd (w zalezności od fabryki), wiec dobranie części o takim samym kolorze nie stanowiło problemu. Zazwyczaj poprzedni własciciele nie przyznaja się do wprowadzanych zmina lub też nie pamiętają dlatego nie ma co sie tym sugerować.

Jak coś to te osłony mogły być montowane jako wyp. dodatkowe pod koniec produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tia. Te osłony boczne to dodatek. WFM ich nie posiadały. Esencja biednego wyglądu WFM polega właśnie na braku tych osłon. :biggrin: Ogólnie to szpecą WFM-kę. Pod siedzeniem ma być goła rama i klakson umieszczony właśnie tam w miejscu osłon. :biggrin:

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A dlaczego w Twoje kolekcji nie ma mojej WFM? :) Zapraszam do oglądania na moim koncie bikepics.

 

A można pożyczyć? Bardzo chętnie się poczęstuję.Dzięki. :biggrin: Pzdr.

 

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Witam! Powiedzcie mi Panowie jak można sprawdzić czy przednie zawieszenie nadaje się do regeneracji itp?Mowa oczywiście o WFM:)Na co trzeba zwracać uwagę?

 

 

Zwróć uwagę na luzy goleni w rurach. Jak ma luz to do regeneracji. A na pewno ma więc wiesz co robić. :biggrin:

 

Sorki za odpowiedź po terminie. Pewnie przód już masz zrobiony i tak. :biggrin:

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki za odpowiedź :biggrin: Niestety nie mam jeszcze zrobionego przodu bo wszystkie prace z motocyklem zostały zamrożone mniej więcej do jesieni,ze względu na chwilowy brak czasu i kilka innych spraw rujnujących mój budżet :icon_mrgreen: A właśnie,a gdzie można zrobic taką regenerację lagów i ile to może kosztowac tak mniej więcej??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...