Skocz do zawartości

czym zalać nowy akumulator?


Arek00
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

gdy pytam znajomych zwykle odpowiadają że niczym bo nowy akumulator powinien być już zalany. no ale mój jest suchy. czym go zalać? też wodą destylowaną?

Jeśli nie było elektrolitu w komplecie to kup gotowy elektrolit w sklepie motoryzacyjnym lub na stacji benzynowej. Zalewasz do poziomu "pomiędzy kreski" i ciesz się nowa baterią w motorze :icon_rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz tez zalac zupa pomidorowa. Sory ale do akumulatora jest dolaczona instrukcja uruchomienia gdzie wszystko masz napisane czarne na bialym. Troche wlasnej inwencji a nie tylko pytac o pierdoly na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyborg ma rację. Posłuchaj też Luki - jak ci się nie spieszy to go doładuj.. Aku podziękuje ci później....

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Zalewasz do poziomu "pomiędzy kreski" (...)

 

Raczej do górnej kreski.

 

Sorry honory, ale mi na przykład powiedziano przy odbiorze motocykla żeby w żadnym wypadku nie doładowywać świeżo zalanego akumulatora.

 

W instrukcji do wstępnie naładowanego akumulatora firmy JMT stoi, żeby ładować po odczekaniu aż ustabilizuje się poziom elektrolitu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Jeśli moto nie będzie jeżdżone po zalaniu nowego aku elektrolitem, można je delikatnie podładować małym prądem. Jeśli po zalaniu i uformowaniiu baterii przez kilkanaście minut aku jest wsadzane do motocykla i ten od razu jeżdżony, ładowanie prostownikiem nie ma sensu - aku samo się podładuje z prądnicy.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jak kupilem ostatnio aku yuasy to kazano mi go zalac woda destylowana i podladowac, woda wsiaka w plyty aku i moze byc potrzeba aby pozniej dolac troszke wody .

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nitomen co ty opowiadasz? Nie mieszaj ludziom w glowach ze kazali ci zalac aku woda destylowana. Juz bylo powiedziane wczesniej ze aku zalewa sie elektrolitem a ewentualnie uzupelnia podczas normalnej eksploatacji woda destylowana. Z reszta jak wczesniej pisalem wszystko to jest opisane dokladnie w instrukcji uruchamiania dolaczonej do kazdego aku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry honory, ale mi na przykład powiedziano przy odbiorze motocykla żeby w żadnym wypadku nie doładowywać świeżo zalanego akumulatora.

Polecam BARDZO DOBRY artykuł.

http://www.mcnews.com/mcnews/articles/battery.htm

 

ja jak kupilem ostatnio aku yuasy to kazano mi go zalac woda destylowana i podladowac, woda wsiaka w plyty aku i moze byc potrzeba aby pozniej dolac troszke wody .

???? Tzn, masz aku bez elektrolitu teraz? I pracuje? Coś tu jest bardzo nie tak.....

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie widze jakiegokolwiek sensu pisania tego tematu, po pierwsze nie kupuje się takiego aku, jeśli nie wiesz w ogóle jak go zalewać i przedewszystkim czym - robisz sobie wiecej problemu (jak sam widzisz) po za tym, wystarczyło zapytać przy kupnie co i jak, a Panowie napewno by pomogli, a tutaj, jedni radzą dobrze, a drudzy...zalewają aku wodą :icon_rolleyes: coś dzwoni, a nie wiadomo w jakim :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki kurna , faktycznie zalewalem elektrolitem :icon_rolleyes: cos mi sie poj...mylilo :icon_mrgreen:

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...