Skocz do zawartości

forumowicze pomocy!!!!!!!!!


Rekomendowane odpowiedzi

wczoraj odpalilem moją fzr-ke i po kilku rundkach kiedy silnik był juz dobrze rozgrzany postanowilem troche"odkręcić"manetke silniczek wkrecil sie bardzo fajnie ale po chwili zaczely dobiegac z niego dziwne stuki dosyc mocne wiec od razu go zgasilem nie wiedzac co sie stalo prosze pomozcie podpowiedziec co sie moglo stac.Jestem mechanikiem samochodowym i z silnikami wysokoobrotowymi nie mialem stycznosci ale wedlug mnie "cos" sie moglo poluzowac lub odkrecic i raczej to silnik a nie skrzynia biegow bo dzieje sie to na kadym biegu za pomoc bede wdzięczny pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj odpalilem moją fzr-ke i po kilku rundkach kiedy silnik był juz dobrze rozgrzany postanowilem troche"odkręcić"manetke silniczek wkrecil sie bardzo fajnie ale po chwili zaczely dobiegac z niego dziwne stuki dosyc mocne wiec od razu go zgasilem nie wiedzac co sie stalo prosze pomozcie podpowiedziec co sie moglo stac.Jestem mechanikiem samochodowym i z silnikami wysokoobrotowymi nie mialem stycznosci ale wedlug mnie "cos" sie moglo poluzowac lub odkrecic i raczej to silnik a nie skrzynia biegow bo dzieje sie to na kadym biegu za pomoc bede wdzięczny pozdrawiam

przedstawiasz się jako mechanik, a piszesz (bez urazy) jak człowiek nie mający o tym pojęcia. Przecież wiesz, że nikt na podstawie tak lakonicznego opisu, nie będzie w stanie napisać ci co się stało. Mogą to być panewki, może to być walnięty rozrząd, może to być po prostu zablokowany napinacz łańcucha rozrządu, jak również może to być 10 innych niemożliwych do przewidzenia rzeczy. Jako mechanik powinieneś chyba być w stanie przyąć sobe najbardziej prawdopodobną hipoteze i ją sprawdzić... Zatarta panweka czy to w silniku samochodowym, czy motocyklowym daje takie same efekty.

pozdroo

Edytowane przez bartek gawlik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ale mozna zadać pytanie ludziom z "branży" i dowiedzieć się, ze to jakaś typowa usterka, która zdarza się w co drugiej FZR. No ruszta trochę głowami Panowie... Poza tym mechanika motocyklowa a mechanika samochodowa to są dwa trochę różniące się światy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra panowie zgadzam sie ze mechanik samochodowy powinien wiedziec jaki dzwiek wydaje stukajaca panewka ALE charakterystyka silnika wysokoobrotowego jest zupełnie inna niz normalnego wiec moje p[odejzenia sie potwierdzaja pierwsze moje wrazenie to odkrecony korbowod ale nie jestem w stanie okreslic tego w 100% dlatego pytam na forum moze ktos mial juz taki przypadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeśli ktoś jest mechanikiem to nieważne czy od samochodu, samolotu, motoru, skutera to stukającą panewkę powinien rozpoznać.

 

Nie masz racji ale poczekamy jak Tobie padnie panewka ciekawe czy rozpoznasz ten miły dźwięk właścicieli FZRów

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj odpalilem moją fzr-ke i po kilku rundkach kiedy silnik był juz dobrze rozgrzany postanowilem troche"odkręcić"manetke silniczek wkrecil sie bardzo fajnie ale po chwili zaczely dobiegac z niego dziwne stuki dosyc mocne wiec od razu go zgasilem nie wiedzac co sie stalo prosze pomozcie podpowiedziec co sie moglo stac.Jestem mechanikiem samochodowym i z silnikami wysokoobrotowymi nie mialem stycznosci ale wedlug mnie "cos" sie moglo poluzowac lub odkrecic i raczej to silnik a nie skrzynia biegow bo dzieje sie to na kadym biegu za pomoc bede wdzięczny pozdrawiam

 

Sprawdz napinacz rozrządu najpierw...moim zdaniem mógł się przyblokować albo jest zużyty...

 

przedstawiasz się jako mechanik, a piszesz (bez urazy) jak człowiek nie mający o tym pojęcia. Przecież wiesz, że nikt na podstawie tak lakonicznego opisu, nie będzie w stanie napisać ci co się stało. Mogą to być panewki, może to być walnięty rozrząd, może to być po prostu zablokowany napinacz łańcucha rozrządu, jak również może to być 10 innych niemożliwych do przewidzenia rzeczy. Jako mechanik powinieneś chyba być w stanie przyąć sobe najbardziej prawdopodobną hipoteze i ją sprawdzić... Zatarta panweka czy to w silniku samochodowym, czy motocyklowym daje takie same efekty.

pozdroo

 

Chyba nie jesteś mechanikiem samochodowym skoro uważasz, że dzwięk usterki w samochodzi i motorze będzie taki sam...To tak jak byś porównywał łańcuch od roweru z łańcuchem od motoru :-). Teoretycznie powinno być to samo :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm z opisu to wynika że coś stuka i tyle.

Jak mowi Dudek to trza poczekac moze zacznie stukać jeszcze co innego

 

Chłopie dokładnie odpowiedz czy to miarowo stuka czy tez po przekroczeniu czegoś tam przestaje.

Bo jak na każdym biegu to raczej nie skrzynia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtarzam pytanie Kamila79, czy dzwiek jest miarowy i wzrasta z obrotami ?

Czy ginie przy jakichkolwiek obrotach ?

 

Adam M.

 

I czy pojawia się rzęzenie w pewnym zakresie obrotów przy minimalnym modulowaniu gazem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się motocykle a samochody to dwa inne światy nie porównywalne.

Eeee aż tak to nie przesadzajcie. W obu przypadkach mamy silniki spalinowe działające wg tej samej zasady. Różnica jest w rozwiązaniach konstrukcyjnych ale zjawiska występują te same, może tylko w róznym stopniu.

Dobry, doświadczony mechanik samochodowy poradzi sobie w wielu przypadkach z problemami przy silnikach motocyklowych. Nie mówię, że zawsze i ze wszystkim bo nikt nie jest alfą i omegą.

Tak samo i odwrotnie, mechanik motocyklowy puche też może naprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...