Skocz do zawartości

Tłumienie motocykla


Rekomendowane odpowiedzi

nie chce mi sie czytac bzdur co niektorzy pisza.Masz cwiartke;) tym lepiej dla ciebie. Jak masz dobry okaz to po prostu nie bedziesz zmieniał kilka razy moto jak to przewaznie kazdy robi. A kazda 125 robi sie za słaba. wszkoczyłes na wyzszy poziom. Zamiast blokowac tłumik (so nie ma sensu, ale technicznie taki zabieg nie wpływa negatywnie w zaden sposob jak ktos napisał mniejsza moc to mniejsze spalanie, a tym samym mniejsza narowistosc moto), proponował bym po prostu myslec co sie robi no i pocwiczyc na poczatku z tyczkami i zakretami oraz jeszcze raz myslec. dla przykładu:

 

Kolega po sqcie wsiadł na yz250 "bestie" okiełznaj szybko, teraz objezdza wielu ktorzy długo jezdza.np mnie ;)

Wszystko zalezy od ciebie jak opanujesz motor jak myslisz to nie widze problemu!

:biggrin:

 

Hmm słuchaj jesli bys chcial to kumpel ma bardzo ładną Dr 125 rok chyba 96-97- stoi mu w garażu bo przesiadł się na yz 426, może by się zamienił z tobą, on chce za dr 4 tys a ile ty dałeś za moto ?

nie no teraz to chcesz zaproponowac muła chyba za słabe 12KM :icon_question: moc to podstawa :wink:

Edytowane przez zoltecek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm słuchaj jesli bys chcial to kumpel ma bardzo ładną Dr 125 rok chyba 96-97- stoi mu w garażu bo przesiadł się na yz 426, może by się zamienił z tobą, on chce za dr 4 tys a ile ty dałeś za moto ?

 

 

Przecież miał już rower więc po co mu drugi ?

Edytowane przez Strzalek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chce mi sie czytac bzdur co niektorzy pisza.Masz cwiartke;) tym lepiej dla ciebie. Jak masz dobry okaz to po prostu nie bedziesz zmieniał kilka razy moto jak to przewaznie kazdy robi. A kazda 125 robi sie za słaba. wszkoczyłes na wyzszy poziom.

Seta w zupełności wystarcza jeśli nie ważysz >90kg, a 2T 250ccm dla amatora nie świadczy o wyższym poziomie tylko o niewiedzy. Jeśli byłoby tak jak mówisz to zawodnicy też by sobie na początku kupowali 250ccm a jednak większość zaczyna od 125ccm i mniejszych i czasami do końca jeżdżą w tych niższych klasach.

Poza tym trochę głupio jak kupisz takie 250ccm, wjedziesz na tor i Cię dzieci na 85ccm będą objeżdżać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w kazdy motor nalezy sie wczuc nie zrobi sie tego w pare godzin kazdym motocyklem mozna zapanowac tylko wymaga to czasu i troche cwiczen. na 125 npewno nauka bedzie prostrza bo mniej mocy do opanowania, co nie oznacza ze na 250 mozna sie zabic co do dzieci jezdzacych w klasie 80 to mysle ze niektorych to i na 125 nie dogonisz

Edytowane przez zoltecek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz kolega z problemem ma 17 lat, i ja wam powiem tak jak wczesniej pisalem moj kumpel 16 letni!! przesiadl sie z dr 125 na yz 426 2 dni jezdzenia i smiga jak szalony czasem nie moge go dogonic, wiec nie wiem w czym tkwi wasz problem no niby na 2t trzeba krecic ale nie mowcie ze bez kręcenia sie nie da jeździć.... polataj najpierw po łakach otwartych terenach żebyś sie oswoich z motocyklem. Nie poddawaj się na starcie bo to bez sensu a panowie bez przesady to 250 w 2t to nie jest jeszcze taki zabujca...... motor jak motor jest po to by nim jeździć, jak spokojnie dostajesz do ziemi , nie jest dla ciebie za ciezki ( bo to chyba wazniejsze od mocy ) to z mocą sobie poradzisz wszystko da sie opanować.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie poddawaj się na starcie bo to bez sensu a panowie bez przesady to 250 w 2t to nie jest jeszcze taki zabójca...... motor jak motor jest po to by nim jeździć, jak spokojnie dostajesz do ziemi , nie jest dla ciebie za ciezki ( bo to chyba wazniejsze od mocy ) to z mocą sobie poradzisz wszystko da sie opanować.....

 

Zgadzam się z kolegom w 100%

 

Nie bój sie maszyny- troche czasu i praktyki i będzie coraz lepiej. :icon_eek: :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam w moim kmxie mam 140 z tyłu.. i jak dla mnie jest bajka.. może i troszkę gorzej przyspiesza, ale w terenie mi się podoba.. Stosunek paliwa do mieszanki to 1:40, mam taki olej syntetyczny do wysilonych pił łańcuchowych i nawet tam tak pisze, ja tak leje i jest git. Nie dymi, ani nic. Świeca ma kolor prawidłowy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...