Skocz do zawartości

Ubiór na pierwszy motocykl


Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

Ciuchy firm, które wypatrzyłeś są ogólnie spoko i tak naprawdę do jazdy na co dzień chyba to, co najważniejsze, to żeby dobrze na Tobie leżały. Dlatego mimo wszystko sugeruję przymiarkę, bo jak kupujesz nową skórę, to ona musi naprawdę mega ciasno na Ciebie wchodzić, żeby potem jak się rozciągnie wyglądała dobrze i odpowiednio przylegała.

Poza ofertą internetową teraz jest dobry moment na targowanie sporych rabatów, ale to raczej trzeba osobiście "wtargnąć" do sklepu i męczyć. Ale myśmy kilka gratów właśnie teraz kupili (przykładowo: kask Airoh, który w necie jest najtaniej za 1600 zł w salonie Yamahy w Warszawie jest za 1200 zł do wzięcia).

Natomiast jeżeli chcesz koniecznie przez net, to podrzucam Ci jeszcze ofertę niemieckiego sklepu FC MOTO, w którym kupowaliśmy graty w zeszłym roku (szybka akcja, żadnych problemów z wysyłką). Ofertę kombinezonów masz pod TYM linkiem, ustaw sobie tylko walutę, żeby Ci wyświetlało ceny np. w Euro a nie w Rublach ;) Ale ogólnie sklep warty polecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem lepiej osobiście przymierzyć kombinezon, niż zamawiać przez neta, no chyba że wiesz jaki rozmiar lub wcześniej gdzieś mierzyłeś go.

Prawda to ;) Raz przerabiałem za duży kombinezon i nie jest to najprzyjemniejsze...

Urok zakupów przez internet niestety. Najlepiej przymierzyć gdzieś a potem zamówić nieraz i 30% taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porozmawiałem z jednym ze sprzedawców odzieży i zaproponował mi kombinezon dwuczęściowy Arlen Ness model 9185 (czyli taki do jakiego link wkleiłem wcześniej) w cenie 2000zł (jeszcze coś tam kupie to może jeszcze trochę opuści).

Co o nim myślicie? Jest wart swojej ceny?

Edytowane przez PanJarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Firma Adrenaline wypuszcza ciekawy kombinezon dwuczęściowy, cena 1200 zł +/- 50 zł, jest to nowość 2014, kolorystyka czarna z białymi wstawkami. Także może poczekaj chwilę, chyba, że Adrenaline Cię nie interesuje :)

Sklep motocyklowy - motorafik.pl

Kaski, odzież, akcesoria motocyklowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja szukałem kurtki i dowiadywałem się o Adrenaline, bo spodobał mi się jeden z modeli, to mi zdecydowanie odradzono, "najgorsza jakość skór, nie warto". Tak więc od prawie 4 miesięcy jestem posiadaczem RST Stunt. Pomimo tego, że jeszcze nie miałem czasu przetestować jej na dłuższej trasie, to polecam. Ładnie leży i jak na razie wszystko fajnie. Tylko trzeba samemu pojechać, założyć i pooglądać. Bo ja jak kupowałem to rękawy w r48, wydawały mi się dłuższe niż w 50, oczywiście po tym jak założyłem. No stanęło na 50, po prostu lepiej się w niej czułem, a i tak w obydwie wchodzę tak akurat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

http://motovoyager.net/2013/10/atgatt-czyli-jak-niedrogo-i-bezpiecznie-ubrac-sie-na-motocykl/

 

ogarnia ktoś, czy taki zestaw, jaki jest tutaj przedstawiony ma jakiś sens? Czy warto mieć na uwadze te wskazówki? bo jestem świeży w te klocki, ale gdzie tylko czytam to widzę, że polecane ceny zestawów kurtka+gacie+kask+buty+rękawiczki mogą osiągać co najmniej 2,5 razy tyle co tamten zestawik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś czy te ceny są rzeczywiste? Dla mnie to wygląda trochę za tanio. Może jakiś czas temu takie ceny były ale teraz...

Na jeden sezon spokojnie Ci wystarczy, może nawet dłużej.

Ja w tamtym roku kupiłem kurtkę tekstylną Adrenaline, kosztowała trochę ponad 300zł i po sezonie już się pruje.

Sezon jednak przejeździłem i przez ten czas sprawowała się bardzo fajnie więc może nie trzeba wydawać tysięcy złotych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jako, że to mój pierwszy post na tym forum, chciałem się ładnie z wszystkimi przywitać :D.

Przymierzam się do kupna plastikowej 125cc. Jest kilka powodów, dla których coś takiego wystarczy. Mieszkam w UK, więc i tak szybko nie wolno jeździć, CBT robi się łatwiej i szybciej niż normalne prawko, na 125 są małe podatki i ubezpieczenie. Poza tym nie w głowie mi uliczne wyścigi, stunt czy bóg wie co. Chcę po prostu mieć rower, na którym nie trzeba pedałować i na którym zajechanie do sąsiedniej wiochy nie będzie trwało godzinę i od czasu do czasu będę mógł nawinąć na koła nieco więcej mil :D.

I tutaj dochodzę do sedna mojego dylematu - jak się ubrać na taki motor? Nie ukrywam, że podobają mi się raczej racingowe szmatki, ale czy to nie będzie tzw "overkill"? Wiem, że życie ma się jedno, ale mimo wszystko ciągle się zastanawiam.

Kask - tutaj przymierzam się ku AGV Skyline, tylko zastanawia mnie jedna rzecz. Jak to jest, że w większości ceny tych kasków zaczynają się od około 350 GBP, a Skyline można dostać za 130-160? Nie spotkałem się z podrabianiem kasków (:D) ale jakoś nie daje mi to spokoju.

Rękawice - tutaj moim faworytem są Alpinestars. Ale czym różnią się one od tych za np 25 funtów, które wyglądają tak samo?

Kombinezon - główny dylemat, to jak pisałem na początku - czy to nie będzie przegięcie, jak ubiorę się jak na porządnego plastika? Mam na myśli kurtkę z masą protektorów i spodnie możliwie ze sliderami.

Buty - podobno byle co za kostkę wystarczy? Z tego co widziałem, najbardziej skłaniam się ku Sidi Cobra lub Vortice, ale ponownie - czy warto?


Inna sprawa - "motór" to takie marzenie z dzieciństwa, więc nie wykluczam, że być może zakupiłbym coś większego, więc ciuchy na pewno nie poszłyby na zmarnowanie. Tylko nie ukrywam, że zabawnie to nie raz wygląda, jak widzę kolesia na małym piździku ubranego jak na wyścigi Superbike :D. Tak więc, czy biorąc pod uwagę osiągi 125 i potencjalne obrażenia w razie wypadku, czy ciuszki z jakiegoś marketu nie spełnią swojego zadania (pomijam tutaj kask oczywiście!)? Przyznam, że miałem wczoraj w łapkach kurtkę z Aldiego i pomimo kilku protektorów (plecy, łokcie, barki) raczej nie chciałbym mieć w niej wywrotki na rowerze, nie wspominając o kosmicznych prędkościach w okolicach 60-70 mph :D.


Z góry dziękuję za pomoc.
Szerokości!

Tomek

"Suzuki maj motór maj lajf"
En-125 2a '05 | GPZ500S '89 | Bandit 600N '97 | ZX-6R '96 | En-125 2a '05

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...