Skocz do zawartości

Ubiór na pierwszy motocykl


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ja ostatnio szukałem i znalazłem trochę ciuchów. Może warto odwiedzić po prostu parę sklepów i przyjrzeć się też innym markom. To żadna reklama, ale udało mi się kupić fajną kurtkę i rękawice w RetBike w Łomiankach na kolejowej, spodnie i prawie buty (czekam na rozmiar) w Motorismo na Modlińskiej.

 

LwG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dżinsy motocyklowe z regulowanymi ochraniaczami na kolana i możliwością dokupienia ochraniaczy biodrowych. Jaki model, itp. to muszę w chacie sprawdzić. Podszywane kevlarem i takie tam. Nijak żadne turystyki na mnie nie pasowały. Długość nogi, w szczególności długośc uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam na buty alpinestars SMX-5 Carbon, rękawiczki SP-1 (sp-2 nie było ) dostałem rabat 10%, wziąłem jeszcze blokadę na tarczę hamulcową, kurtkę d-dry dainese aaron (jeszcze ją licytuję) więc jeśli ktoś odradza to niech da mi znać.

FazerNDM napisz coś o tych spodniach albo link podeślij ciekawy jestem jak się sprawują a do stolicy daleko nie mam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, byłem w motorowym sklepie i goście mi mówili że za 1500zł ubiorę się już porządnie na początek, polecił mi takie łachy :

Garnek KBC VR-1X za 370zł (ponoć jakaś przecena z 800zł)

Ponadto proponował jakiegoś Airoha za 500zł i Nitro szczękowy za 400coś.

Zdecyduję sięna HJC FG-15, AGV K3 lub KBC VR-1X - dobry wybór, można im zaufać, który osobiście byście wybrali ?

 

Zbroje mi odradził, polecił jakiś dresik tekstylny Ozona lub Weld? za 450zł od części.

Któraś z tych firm robi przyzwoite dresy ?

Słuchaj nie wiem jakie masz wymiary ale czasem warto poszukać dobrego kombi który grzeje sklepowy wieszak od 2-4 sezonów. Mi znajomy doradził się wstrzymać jeśli w tym sezonie nie mam kasy to odłóż a w przyszłym kup sobie kombinezon. Miał kilka wypadków na torze i normalnych drogach raz ledwo go poskładali ale sam przyznał że żeby nie kombinezon nie miałby kości i nie było by czego ratować. Proponował mi jakiś kombinezon skórzany (nie pamiętam firmy bo jeszcze sam zielony jestem) dwuczęściowy w rozmiarze 52 jak chcesz to dam do niego namiary w razie co mogę przymierzyć i opisać wrażenia. jestem szczupły jakieś 75-80kg przy 184cm wzrostu zresztą będziesz zainteresowany pisz nie pamiętam ceny ale w razie co zapytam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kask juz posiadam, ale tak z ciekawosci jeszcze, mozna uzywac kaskow off road w miescie ?

Znaczy, czy sa jakies roznice oprocz aerodynamiki w materialach itp ?

Bo strasznie mi sie podobaja i kusilo mnie zeby kupic wlasnie offroad do miasta ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Rękawiczki i buty przyszły w ubiegłym tygodniu jestem zadowolony z jazdy w butach świetne czucie jak dla mnie, rękawiczki inne niż chciałem (wyższy model) za dopłatą bo w sklepie nie mieli a nie chciałem czekać 3 tygodnie ;) buty smx-5 rękawiczki sp-1, czekam na kurtkę na spodnie nie mogę się jeszcze zdecydować o wyborze i wrażeniach napiszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Gdy rozglądałem się za sprzętem przeszukiwałem fora i stare tematy w celu uzyskania info na temat jakichś tańszych rozwiązań dla kompletnego ubioru na moto. Podpowiedzi było mało, zazwyczaj odpowiedzi w stylu "dozbieraj 300, dozbieraj 500", lub "to nie jest tanie hobby", "jak Cię nie stać to nie jeździj".

 

Znajdowałem się w tym samym gronie, którzy jednak nie mogli dozbierać i nie chcieli odpuścić przyjemności jaką jest jazda na moto.

 

Wiem, że sporo jest takich ludzi jak ja i myślę, że każdy sobie zdaje sprawę, że kask za 250zł nie będzie taki jak za 600, ale jeździć każdy chce i to nie dopiero w momencie gdy będzie miał dobrą pracę, kupione mieszkanie, dobry samochód i wtedy będzie już mógł odłożyć 3k na sam ubiór.

 

Ale przejdę już do sedna, co kupiłem, jakie się wydaje, jak z jakością. Budżet: 1000zł.

 

Kask: BOX BZ-1, 250zł.

 

Trzymałem w rękach Naxę i tańszy model BOX'a. Zdecydowałem, że warto dołożyć stówkę i oszczędzić na czymś innym. Rozmiar kasku ten sam co Naxa i tańszy model BOX'a, a dużo lepiej trzyma głowę, o wykończeniu nie wspominając. Do tego blenda przeciwsłoneczna na wyposażeniu.

 

 

Kurtka: Chińczyk z Allegro, bstok DIVINE, 219zł.

 

http://allegro.pl/d3-okazja-kurtka-motocyklowa-bstok-divine-m-i3256759627.html

 

Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Brat ma Modekę, więc porównaanie mam. Materiał Cordura, protektory na barkach, łokciach i kręgosłupie. Dobrze skrojona, duża możliwość dopasowania na rzepach, odpinana podpinka, kołnierz. Gdzie widać oszczędność? Kiepskie zamki, ibrak "wentylatorów" i zapewna loga znanej firmy :)

 

 

Spodnie: Używane Modeki, 50zł.

 

Trochę szperałem po allegro, tablicy i znalazłem. Warto nie napalać się i poczekać parę dni i szukać. W dobrym stanie, z protektorami.

 

 

Buty: Probiker Active, 117 zł.

 

Sporo osób je miało, ja generalnie póki co nie narzekam, dosyć lekkie i wygodne. Z pewnością lepsze niż zwykłe adidasy.

 

 

Rękawice: Tschul 212, 120zł.

 

Bardzo dobry zakup. Polecam.

 

 

Bielizna: Z Lidla, góra i dół, dokładnie nie pamiętam ok. 80zł za komplet.

 

 

Tu akurat wszyscy mówią, że jakościowo bardzo dobrze. Nie za ciepło, nie za zimno - komfortowo, czyli spełnia swoją funkcję.

 

 

SUMA: ok. 950zł razem z przesyłkami.

 

 

I w takim ubiorze zrobiłem już około 1000km i nie narzekam. Jakąś ochronę mam na pewno. Fakt, że nie wiem jak to jest jeździć w kombi za 3k, ale jeżdżę z takim samym bananem na twarzy jak Ci, którzy mają kombinezon za 3k. :)

 

Pozdro

Edytowane przez Bany93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bany93 dzięki za info postaram się wziąć do serca co mówisz,

 

mam jeszcze pytanie o jakość ciuchów RST bo mam możliwość kupić jeansy tej firmy w okazyjnej (tak mi się wydaje cenie)

 

odnośnie tego chińczyka to zajebiste jest w nim to że nie ma logo firmy na pół pleców czy klaty bo za markowe płacisz furę kasy i wyglądasz jak żywa reklama za którą Tobie kasy nikt nie płaci a ciuchy mieć trzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bany93 dzięki za info postaram się wziąć do serca co mówisz,

 

mam jeszcze pytanie o jakość ciuchów RST bo mam możliwość kupić jeansy tej firmy w okazyjnej (tak mi się wydaje cenie)

 

odnośnie tego chińczyka to zajebiste jest w nim to że nie ma logo firmy na pół pleców czy klaty bo za markowe płacisz furę kasy i wyglądasz jak żywa reklama za którą Tobie kasy nikt nie płaci a ciuchy mieć trzeba

Co do kurtki to naprawdę ją polecam. Nie ma szans, że kupisz lepszą w tych pieniądzach, a jest naprawdę fajna. Tylko pomierz się dokładnie. Ja mam 175cm i kupiłem M i jest idealna. Ale naprawdę polecam całą resztę. Rękawice, kask spoko i buty bardzo fajne.

Edytowane przez Bany93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

mam jeszcze pytanie o jakość ciuchów RST bo mam możliwość kupić jeansy tej firmy w okazyjnej (tak mi się wydaje cenie)

 

 

posiadam skórzany kobinezon firmy RST (drugi sezon) - kupiłem używkę po koledze (używał go dwa sezony)

http://allegro.pl/kombinezon-skorzany-rst-slice-warszawa-52-raty-i3238614418.html (taki)

 

po 4 latach użytkowania ma swoje ślady noszenia (wiadomo) jednak jakość bdb
wszystkie zamki działaja nic się nie rozpina w czasie jazdy, żaden z zamków sie nie urwał
szycia ok - nigdzie się nie pruje czy coś w tym stylu
kurtka posiada kieszonki wewnętrzne na dokumenty tel itp jak i zwenętrzne (zapinane)
protektory ma wyjmowane więc można go oddawać do chemicznej pralni i wyczyścić by lśnił z daleka (nie wiem jak mają jeansy)
firma godna polecenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dziś odwiedziłem dwa sklepy i doradzono mi dwa różne zestawy. Chciałem zasięgnąć Waszych opinii, bo nie do końca wiem co wybrać. Mam swoje typy, ale może macie swoje doświadczenia z poszczególnymi rzeczami.
Wyjaśniam: ufam doradcom ze sklepów, byli bardzo profesjonalni i mega pomocni.
Oczywiście nie muszę kupować wszystkiego w jednym miejscu, można zestawy rozkompletować.

1.
Buty: Daytona Spirit
Kurtka: Modeka Denali
Rękawice: IXS Talura
Blokada: Abus Detecto RS2 z alarmem
Łańcuch - nie pamiętam, najgrubszy z możliwych
2840 zł

2.
Buty: Alpinestars S-MX 5
Kurtka: Macna Twister
Rękawice: Alpinestars Spartan
Blokada: OXFORD Screamer
Łańcuch nie wliczony
2118 zł

Wiem, że rękawice są na lato.
Będę jeździł po mieście, max. 2 weekendy/miesiąc dalsze wyprawy - ok. 600 km.

Z góry dziękuję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...