Skocz do zawartości

HONDA CB 250 N


Rekomendowane odpowiedzi

witam,mam mały problem z HONDĄ CB 250 N nie chce sie wkręcic powyżej 5 tyś obr ,przekładałem juz 4 pary gazników ze sprawnych moto.one chodziły na tych gażnikach ,przekładałem równiez 4 zapłony oraz cewki i nic ,wszystkie połączenia sa szczelne zawry ustawione prawidłowo,rozrząd ustawiony motocylk odpala za pierwszym razem ładnie pracuje nic nie kicha ale NIE WCHODZI POWYZEJ 5 TYŚ OBR.czego to może byc wina .prosze o odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij filtr powietrza, jeżeli nie będzie różnicy to sprawdz kompresje manometrem na konkretnym cylindrze.

 

Pozatym jesli przy gwaltownym otwarciu manetki obroty stoja na 5 tysiacach to przylewa go pewnie, odkrec komory plywakowe i sprawdz poziom plywaków wedlug serwisowki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cisnienie było zmierzone i jest po 12 atmosfer na kazdym tłoku,mierzyłem odległośc pływaków od podstawy gaznika i jest o 1,5 mm za mało ale zakładałem juz nawet 3 inne komplety gazników i było to samo a inne silniki na nich chodziły mam 3 takie silniki i one chodza na tych gaznikach i maja pełny zakres obrotów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych starych modulach wysychaja tranzystory, mialem Honde VF750 z tym problemem, nie wchodzila na wysokie obroty i juz, niezaleznie co robilem.

Zmiana modulu na inna uzywke i moto jak nowe.

Pozniej jeden z kolegow na forum opisal mi jak to mozna naprawic wymieniajac walniety tranzystor ( byl elektronikiem ), ale nie wiem czy w archiwum dalo by sie znalesc te wiadomosci.

W kazdym razie naprawa jest mozliwa jesli modul nie jest zalany jakims wypelniaczem.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym modelu dochodzi czasami do uszkodzenia kondensatora odpowiedzialnego za przyspieszenie zapłonu w module CDI ale jeżeli w innym silniku pracuje normalnie to wypada sprawdzić w pierwszej kolejności nadajnik impulsów dla modułu a następnie ustawienie rozrządu.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...