Skocz do zawartości

Ile Hayabus na forum???


Rekomendowane odpowiedzi

Cena nie jest zła, ale sprawdź skąd pochodzą. Wbrew pozorom Yoshimura jest masowo produkowana w Polsce, co z oryginałami i jakością ma związek dość luźny:)

 

 

Te tłumiki miałem na myśli a cenę dogadywałem z właścicielem.

Ale czy one Polskie czy z US to ciężko mi powiedzieć,tabliczka przynitowana niby US ale...

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=504242814

 

 

 

Zibik_co do wyglądu to twoja dzida na tych tłumikach wyglądała 1-klasa i nawet o dziwo nie ryczała bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale czy ten lsl wogole jakos odstaje? bo jakos tak wyglada bardzo plasko, nawet jest wrazenie ze jest wogole w dolku ;)

 

http://w2.bikepics.com/pics/2007/04/15/bik...865622-full.jpg

 

jest sporo mniejszy od duzego

 

http://w1.bikepics.com/pics/2004/08/20/bik...198698-full.jpg

 

 

 

ok....chyba jednak zaloze te wieksze, jakos pewniej wygladaja... jesli wezme w koncu te duze zamiast LSL to biore z polskiego wometu http://womet-tech.pl/crash_pady/suzuki/30b.jpg

widzialem na zywo przy cbr i zx6r, porzadne

Edytowane przez cosmo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotka LSL trochę przekłakłamuje, albo tuleje na których jest zamontowany grzybek nie są od kompletu. Kształt owalny jakoś bardziej do mnie trafia, bo podczas ślizgu (odpukać) jeśli moto z walcami po bokach trafi na dziurę w asfalcie albo krawężnik - crashpady wyrwą Ci kawałek silnika:). Ale to tylko gdybanie. LSL bardziej mi się podobają. Wrzucę fotki w jakiej są odległości od owiewki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Niestety nie mam 'Hajki', ale od dłuższego już czasu bardzo podoba mi się ten motocykl. Obecnie jeżdżę na zx6r z 2006 roku. Zawsze wolałem krótkie wypady na moto, chociaż najdłuższy dzienny przebieg na kawie to 700km! Nie powiem, że dupsko mnie nie bolało, bo bolało strasznie :biggrin: Pierwsze 300 km były fajnie, później nie było źle, tylko ten ból w czterech literach...ech... Ostatnio byłem na zlocie, na 'Szirawie' w Słowacji ze znajomym. Później pojechaliśmy w słowackie tatry. W sumie zrobiliśmy 1000 km. Wycieczka była naprawdę super :crossy: :crossy: Do czego zmierzam. Ano do tego, że po tym wszystkim zaczęła mi się podobać motocyklowa turystyka, a ni tylko krótkie wypady po okolicy. W Słowacji miałem plecak, bo o kufrach to mogę zapomnieć do kawy. Busa od zawsze mi się podobała, jej wygląd, 'muskulatura', niesamowite osiągi, a jednocześnie komfort jazdy w trasach. Do tego możliwość założenia dużych kufrów oraz zabranie pasażera... :clap: :smile: Bardzo podoba mi się model 2008 i raczej o taki myślę, o nowym egzemplarzu. Temat ten śledzę od początku, jednak nie chcę się za bardzo udzielać, by nie zaśmiecać Wam wątku o Hajce, której jeszcze nie mam.

Młodywilk22 pamiętam jak jeździłeś na R6, później na 'jajku', a później na Busie, którą bardzo chwaliłeś od samego początku. Z tego co czytam Twoje zafascynowanie tym motocyklem nie zmieniło się. I to mi się właśnie w tym wszystkim najbardziej podoba. To, że to moto jest na wiele lat. Dobre do turystki we dwójkę, jak i do pośmigania po zakrętach ;) :smile:

Temat będę cały czas śledził, a kiedyś może wreszcie pochwalę się swoją, nową 'niunią' :bigrazz: :smile:

Pozdrowienia :flesje:

Motorynka - Komar 50 - Jawa TS 350 x2 - Mz Etz 251e - Kawasaki zx6r 636

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

............... To, że to moto jest na wiele lat. Dobre do turystki we dwójkę, jak i do pośmigania po zakrętach ;) :smile:

Temat będę cały czas śledził, a kiedyś może wreszcie pochwalę się swoją, nową 'niunią' :bigrazz: :smile:

Pozdrowienia :flesje:

to się zgadza.... wyjątkowo twarda bestia :) ... po 65k u mnie wałki rozrządu wyglądaja idealnie, silnik pracuje równiutko bez niepokojących dżwięków(poza suzukowymi;) ) a z niespodzianek które miał poprzedni user, to rozszczelnienie się siłownika sprzęgła (naszczęście nie następuje to nagle tylko powoli puszcza), i łożyska przednich kół.

jak kupowałem to szukałem xx albo hajki z opcją thundera, lub zzr. trafiła się hajka jako pierwsze nie zakatowane moto i jest... podchodziłem do niej na początku z dystansem i zastanawiałem się skąd biorą się takie ochy i achy userów, ale po pierwszym razie jak machłem krakow poznań i z powrotem jednego dnia, doceniłem ten motocykl....

wygląd.... mi to ona nadal raz się podoba, raz nie, ale generalnie jestem wybitnie zadowolony.... super turystyk i szybki.... ;)

szybkiej realizacji planów :)

pozdro

Edytowane przez jacek_w
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Młodywilk22 pamiętam jak jeździłeś na R6, później na 'jajku', a później na Busie, którą bardzo chwaliłeś od samego początku.

 

Przeoczyłeś - na początku była właśnie ZX-6R :biggrin: Mimo iż pękła mi w niej rama to i tak ten motocykl dał mi najwiecej frajdy - pierwszy sportowy motocykl... to było uczucie :)

 

A wracając do TRE to zobacz Zibik :

 

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=513314384

 

Może jakiś nowocześniejszy model bo pisze:

 

Mikroprocesor + Automat

 

Automatyczne wyłączenie przy biegu jałowym. Powoduje to równiejszą prace na biegu jałowym oraz zapobiega przegrzewaniu sie silnika, dlatego dostrajanie map na biegu jałowym jest niepotrzebne. GiPro posiada wbudowany mikroprocesor który współpracuje z przyrządami do sterowania układu TRE oraz ze sterownikiem zmiany biegów.

 

Także jest nadzieja, że te nowe TRE nie ingerują kiedy jest włączony luz.

 

Ale tak prawde mówiąc natrafiłem na to bo chce sobie kupić wyświetlacz którego bardzo mi brakuje w tym motocyklu. A akurat w tym motocyklu mi go barkuje bo zawsze szukam siódmego biegu bo po silniku nie czuje, że to już ostatni :biggrin:

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te tłumiki miałem na myśli a cenę dogadywałem z właścicielem.

Ale czy one Polskie czy z US to ciężko mi powiedzieć,tabliczka przynitowana niby US ale...

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=504242814

Zibik_co do wyglądu to twoja dzida na tych tłumikach wyglądała 1-klasa i nawet o dziwo nie ryczała bardzo.

 

 

Stary cena z kosmosu jakas. chłop sie turla z tym juz dłuższy czas. za nowe dasz nie wiele wiecej

 

kup sobie na ebayu. nowe pewne i taniej :) ja za swoje dałem na gotowo 1200zł ale to dulary były po 2zł :)

 

co do produkcji w polsce chodzi o to ze chłopy jakąś regionalną produkcje ubieraja w tabliczke yoshi i sprzedają jako orygianły.

 

ja mam dokladnie takie TRS stalowe

na gotowo w kraju bedzie cie to kosztowało 1700zł po warunkiem ze dogadasz sie ze sprzedającym na wysłanie jako czesci uzywane i wartosc zadeklarowana $50 co ogolnie nie jest klopotem.

 

Natomiast najfajniejsze kominy jakie widzialem do hajki to YOSHIMURA CYCLONE ale niestety only made in japan i mozna je zamowic tylko przez grandysa. w usa nie ma :(

 

 

 

 

A co do wymian i niespodzianek ze strony motocykla to tez wymienilem łozyska w kołach ktore ktos karcherem załatwił, napęd i troche opon. teraz sie zbieram do wymiany rozrządu ( w sensie łańcuszek i napinacz) bo jakies dziwne dzwieki wydaje i wole nie ryzykować.

 

Co do zaworów to jak robilem regulacje przy 32kkm luzy były w normach fabrycznych :)

 

Prawda jest taka ze duza pojemnosc robi swoje. silnik nie jest wypałowany i dzieki temu spokojnie do 100kkm dojezdza.

 

 

Z tego co widze wczesniej padła propozycja jakiegos spotkania posiadaczy.

 

Tez mi to po glowie chodzi i moze na wiosne zgadamy sie na jakis 2 dniowy wyjazd np gdzies w okolice wisła/sczyrk/ustron itp.

 

spotkamy sie, napijemy a kto bedzie chcial to i posmigac pojedzie :)

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zaworów to jak robilem regulacje przy 32kkm luzy były w normach fabrycznych :)

 

Prawda jest taka ze duza pojemnosc robi swoje. silnik nie jest wypałowany i dzieki temu spokojnie do 100kkm dojezdza.

Z tego co widze wczesniej padła propozycja jakiegos spotkania posiadaczy.

 

Tez mi to po glowie chodzi i moze na wiosne zgadamy sie na jakis 2 dniowy wyjazd np gdzies w okolice wisła/sczyrk/ustron itp.

 

spotkamy sie, napijemy a kto bedzie chcial to i posmigac pojedzie :)

mi wyszła jedna płytka do wymiany, ale nie wiem czy/co wcześniej było robione przy sprawdzaniu....

a propo wytrzymałości to sądzę że 200k te silniki spokojnie wytrzymają...

 

no a taki zlot hayek to fajny pomysł .... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tania słowacja skonczyła sie z dniem 01 01 2009 :( bo weszlo im euro. chcielismy na narty jechac ale jak zobaczylismy ceny spania i karnetów to austria taniej wychodzi :(

 

Jesli chcecie to moge zaproponowac jure krakowsko czestochowska. jest tu fajny hotel "ostaniec" z grillem na zewnątrz i taka zadaszona miejscówka do zabawy. parking tez duzy. drugi fajny to "orle gniazdo". no i zawsze to o te 150-200 km blizej niz w gorki :)

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może centrum Polski?wszyscy przynajmniej mieli by tak samo daleko :wink:

 

 

tylko ,ze w centrum nie ma nic ciekawego ;) ....jak dla mnie musi byc koniecznie jakis kemping ;) ...no chyba ze znacie cos takiego w centrum gdzies nad woda itd ...ewentualnie zeby namiot rozbic ;) ....to chyba jednak polskie gory albo mazury, tyle ze gory tansze i ladniejsze ...no i winkle ... jesli gory proponuje baligrod ;)

 

 

tak patrze to faktycznie zibik... mieszkasz w centrum....no to proponuj!!

Edytowane przez cosmo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...