Skocz do zawartości

Ile Hayabus na forum???


Rekomendowane odpowiedzi

Naprawdę nei wiem co Wy chcecie od fivestars :icon_question: :icon_exclaim:

 

Ja też ich od tak sobie nie kupiłem. Znalazłem gościa na bikepics który miał taki zestaw jak obecnie kupiłem wiec podpytałem go co i jak.

 

Gośc mi odpisał, że połowe europy juz na nich zlatał i że do 200km/h haya zachowuje sie super a później już trochę telepie :)

 

Ja po 2kkm po Polsce w tym wiekszośc po bocznych dziurawych drogach( w tym 15kkm off road - navi mnie wyprowadziała w polne górzyste dróżki :) ) mogę powiedziec ze na kuferkach a tym bardziej stelazach śladu nie ma. Nic mi nie lata na boki :icon_exclaim: Mimo zasranej pogody (dzien w dzień deszcz) zawsze ciuchy były suche jak pieprz. Dodam tylko tyle, że kufry były tak załadowane, ze przy pakowaniu zona na nich siadała a ja próbowałem je zamykac :) Później aż ciezko było je podnosic i zakałdac na motocykl :)

 

Cały komplet - 3 kufry po 44l i stelaze do nich wyniosły mnie lekko ponad 1800zł nie nie żaluje ani grosika bo za ta cene towar jest naprawde super i zero zastrzeżen. Sprawdziły się w 100%.

 

Ja gorąco polecam :lalag:

 

Ps. No chyba, ze wyszła jakas felerna partia a tego pana co spawal te stelaże juz zwolnili i teraz spawa je nowy fachowiec :biggrin:

 

Bo coś jest nie tak skoro jednym pekają a drugim nie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MłodyWilk to miło , że nie taki wilk straszny... A czy ten gość z którym się komunikowałeś w spr. stelaży to nie czasem Spider ? Widziałem na bikepics , że lata (chyba nie mało) czarno-stalową okufrowaną Hayą w dwie osoby ... Napisz mi również (o ile to nie problem) gdzie nabyłeś stelaże i jakich kufrów używasz, chodzi mi o to bym miał "gotowca" i wiedział czego szukać, przebierał w cenach a nie modelach gdyż znam tylko najpopularniejsze kufry z nazwy a czym one sie charakteryzują tego nie wiem , nigdy nie miałem sprzęta z kuframi, w Twojej Hayce mocno to odstaje na boki ? W korkach sie przeciśniesz ? Stelaż pod zadupkiem masz aluminiowy ? Nie popękał? Żonki nie zgubiłeś ? :) Sorrki za lawinę pytań ale sam sie motam jak dziecko we mgle ... Z góry dzieki ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba masz rację - na 99% pytałem SPIDERA, a jego Haya jest na bank czarno stalowa. Także sam widzisz, że smiga nie mało a kufry razem z nim :) On mi je polecał ten zestaw bo był z niego bardzo zadowolony... W sumie mu się nie dziwie bo ja również jestem cholernie zadowlony z takiego kompleciku :)

 

Stelaże FIVESTARS a kufry MOTODETAIL(44l) dodatkowo dokupiłem sobie za kilka euro odblask montowany na jeden z kufrów który montowałem jako centralny.

 

Zakupy z katalogu LOUIS.

Podpowiem Ci, że warto znaleźć jakiś sklep który współpracuje z LOUIS-em. Oni mają tam duże zniżki i zamawianie przez nich wychodzi taniej niż bezpośrednio z LOUIS-a. Przeglądasz katalog na ich stronie, podajesz nr-y produktów a oni załatwiają reszte.

 

Praktycznie nowy stalowy stelaż dorwałem w Głogowie za 230zł, wiec wymieniłem jeszcze przed założeniem kuferków. Aluminiowy miewał się super, ale wolałem nie ryzykować. Stalówka jest min. 2x cięższa i myśle, że takich ciężarów to by aluminium nie wytrzymało... :)

 

No gdzieś te litry muszą się mieścić - jak chcesz, żeby nie wystawały to zamiast 44l zamów sobie 10 litrowe :biggrin: Z kuferkami jedziesz na luziku na wakacje i wiekszość to trasy poza miastami. No chyba, że na wakacje chcesz się przyjąc do pizzeri i Hayą rozwozić pizze po dużych miastach wiec wtedy przecisaknie w korkach ma ogromne znaczenie i musisz pomyśleć o innym rozwiązaniu :biggrin:

 

 

Tak na poważnie mi tam takie wystawanie kompletnie nie przeszkadza...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchajta chłopy-ile wam komputer pokazuje spalania jak jedziecie 90 km/h równym tempem i schowani za owiewką? czy moja to ewenement że pokazuje 4.8? a z tym że komp sporo zaniża spalanie to bajki jakieś...mi zaniża ale max 0.2 litra. tak sie pytam bo haya mego kolegi pali około dwa!!! litry na setke więcej...

Edytowane przez dalton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro przekłamuje Ci max o 0,2l więc wyświetlane spalanie masz OK bo przy takiej jeździe spokojnie się do 5l/100km zejdzie. Jak wracałem kiedyś z Czech i okazalo się, ze już mi na tylnej oponie płutno widac(przeliczyłenm się :) ) to głaskając manetkę zszedłem poniżej 6l(jakies 5,7-5,8) z tym ze mówie tu o prawdziwym zużyciu wyliczonym przeze mnie a nie przez komp a predkości dochodziły do 120-130km/h bez pochylania się za owiewkę...

 

Mi komp na całym baku potrafi zanizyc nawet i do 0,8l/100km ale najczesciej miesci sie w błedzie do 0,5l/100km. Także jeśli srednio kłamie mnie o 0,5l/100km a na baku robie do 250km wiec skubany oszukuje mnie do półtora litra na baku :) Ale wybacze mu to bo i tak mało kiedy zwracam na to uwage :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nei wiem co Wy chcecie od fivestars :icon_question: :icon_exclaim: ...................

 

 

Ps. No chyba, ze wyszła jakas felerna partia a tego pana co spawal te stelaże juz zwolnili i teraz spawa je nowy fachowiec :biggrin:

 

Bo coś jest nie tak skoro jednym pekają a drugim nie...

może tak być że puścili serie coś nie tego, bo faktycznie są dwie grupy userów fivestar do hayki... cholernie zadowoleni i cholernie nie zadowoleni... więc ta teoria jak najbardziej trzyma się kupy....

 

 

słuchajta chłopy-ile wam komputer pokazuje spalania jak jedziecie 90 km/h równym tempem i schowani za owiewką? czy moja to ewenement że pokazuje 4.8? a z tym że komp sporo zaniża spalanie to bajki jakieś...mi zaniża ale max 0.2 litra. tak sie pytam bo haya mego kolegi pali około dwa!!! litry na setke więcej...

najmniej co mi komp pokazał to 5.0 przy spokojnej jeżdzie... ale rzeczywiste było o 0.4 wyższe... ale generalnie się spalaniem nie przejmuje bo i tak spali wszystko co wleje do baku... kontroluje ten parametr tylko po to żeby mieć rękę na pulsie stanu technicznego serducha ...

a propos kolegi któremu pali dwa więcej czyli 7 jak wnioskuje.... raczej coś nie tak albo z serduchem i potrzeba solidnego przeglądu, albo po prostu ma taką technikę jazdy i pali...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie

jestem posiadaszem suzuki hayabusa 2002 motor jest super lecz od jakiegoś czasu na wolnych obrotach wskażnik obrotomierza lekko faluje o jakieś 100ob/min a przy ruszaniu wyczuwam w początkowej fazie wyrażny dołek,nie ma problemu kiedy otwieram do końca,nie wyczuwam spadku mocy przy większych obrotach,motor sprawdziłem przy pomocy kompa lecz nie wskazuje błędów podejrzewam że jest to mechaniczna przyczyna czyli moze problem z synchronizacją ,czy ktoś ma może doświadczenie z takim przypadkiem i czy znacie może jakieś dobre strony intern z nowymi częściami do hayabusay,

szerokości-maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź aby na poczatek stan świec zapłonowych i powiedz czy wydech jest oryginalny czy jakiś sportowy albo co gorsza wybebeszony ?

siemasz ,wydechy miałem nie oryginalne i zmieniłem na fabryczne przed zaistniałym problemem a pierwsze co zrobiłem jak zaczą się problem to wymieniłem świece:))niestety nic nie pomogło,mieszkam w irlandii i byłem o po porade w miejscowym warsztacie motocyklowym i stwierdzili że powinienem wymienić wszystkie wtryski ale jakoś nie wydaje mi się żeby wszystkie od razu żle pyliły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc , sprzedalem harrego i zanabylem hayke ;) czyli powrot do przeszlosci zaliczam poniekad :) ale meczy mnie jedna sprawa - otoz mam szybke chyba turystyczna z leksza odchylona krawedzia - moze ktos chcialby taka ? z checia zamienie na jakas ciemna lub czarna ale racingowa ;)

pozdro dla wszystkich :)

 

dr750big ,hd evo 1340 ratrost ,gsxr 1100 91' , ram hemi 5.7

http://www.bikepics.com/members/kulka/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc , sprzedalem harrego i zanabylem hayke ;) czyli powrot do przeszlosci zaliczam poniekad :) ale meczy mnie jedna sprawa - otoz mam szybke chyba turystyczna z leksza odchylona krawedzia - moze ktos chcialby taka ? z checia zamienie na jakas ciemna lub czarna ale racingowa ;)

pozdro dla wszystkich :)

mam orginalną szybe jest czarna ale ma jakieś rysy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taką samą jak w zimie-czyli około 1-2 milimetry przed połową. gdy jedziemy w korku lub po mieście i temperatura idzie w górę to dokładnie w połowie włączy się wentylator i nie pozwoli na dalszy wzrost temperatury. przynajmniej tak jest u mnie a że silnik mam wzór to chyba mogę mówić że tak powinno być...

moj wentyl włacza sie delikatnie za polową ale po dluzszym czasie troche idzie w gore. nie wiele bo o grubosc wskazowki i dalej juz raczej nie. ma to miejsce przy wolnej jezdzie w jakiejs paradzie itp. w normalnej jezdzie stoi jak wmurowany troche ponizej połowy

 

a zauwazylem jeszcze taka kwestie ze po zmianie plynu chłodzacego temperatura utrzymywała sie na lekko nizszym poziomie powiedzmy ze ok grubosc wskazowki nizej.

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w imieniu użytkowników hayka.pl suzuki-hayabusa.pl zapraszamy na pierwszy ogólnopolski zlot hayabusy

bieżące info tu:

http://hayka.pl/viewtopic.php?f=8&p=402#p402

może bedzie fajnie może nie.... spróbować trzeba :biggrin:

będzie to pierwszy zlot userów hayki więc nie nastawiamy się na bóg wie co... taki sponton i tyle

 

http://i49.photobucket.com/albums/f298/jac...lakatbemowo.jpg

Edytowane przez jacek_w
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

nie znam konstrukcji tego silnika, więc może tam czegoś takiego nie ma, ale w aucie miałem takie objawy i winien był jakiś przewód podciśnieniowy, który przy wyższych obrotach (większe podciśnienie) uszczelniał się, przy niskich zasysał "lewe"powietrze i sterowanie gubiło się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...