Skocz do zawartości

Wielki podjazd


Rekomendowane odpowiedzi

 

Czy sa jakies zawody organizowane w polsce, czy ktos jezdzi z forum itp.

Dawniej "wielki podjazd" co roku organizował pan Mariusz Strzelichowski P&S Bikes. To były najlepsze zawody na jakich w życiu byłem. Ubaw był po pachy! Mam filmy z tych zawodów to jak znajdę czas to je poskracam i dam linka jak na youtube umieszcze. Jedne z nich wygrał Tadek Błażusiak :) niestety teraz zabrakło porządnej góry w Polsce :P a konkretnie to zieloni nie chcą dawać pozwoleń a właściciele stoków narciarskich żądają zbyt dużych pieniędzy...

Póżniej było kilka prób organizacji takich zawodów ale nikomu już nie wyszło to tak dobrze. Poza tym ważne jednak jest żeby góra była praktycznie nie do pokonania :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawniej "wielki podjazd" co roku organizował pan Mariusz Strzelichowski P&S Bikes. To były najlepsze zawody na jakich w życiu byłem. Ubaw był po pachy! Mam filmy z tych zawodów to jak znajdę czas to je poskracam i dam linka jak na youtube umieszcze. Jedne z nich wygrał Tadek Błażusiak :P niestety teraz zabrakło porządnej góry w Polsce :biggrin: a konkretnie to zieloni nie chcą dawać pozwoleń a właściciele stoków narciarskich żądają zbyt dużych pieniędzy...

Póżniej było kilka prób organizacji takich zawodów ale nikomu już nie wyszło to tak dobrze. Poza tym ważne jednak jest żeby góra była praktycznie nie do pokonania :cool:

 

 

Moze komus uda sie zorganizowac takie zawody, a bylo by na co patrzec.

Gdzies 3lata temu byl w mojej okolicy ale taki amatorski i strasznie malo zawodnikow bylo

A goreczka byla dosc niezla :)

Edytowane przez Maatek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sory pomyłka :) troche innaczej widocznie rozumiem słowo motocross niż ma to się do prawdy :lalag:

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Nie wiem czy jest to jeszcze aktualne ale jakis czas temu w TV chyba w V max'ie oglądałem repotraż o jedynym w Polsce motocyklu przystosowanym do hillclimbingu, Kawasaki KLX 650R, z przedłużonym wahaczem . Z tyłu zamiast normalnej opony miał do felgi przyspawane takie płaty z blachy połączone łańcuchami w razie oderwania sie którejś. Musze powiedziec że fajnie to wyglądało a jak fajnie jeździło zwłaszcza że miało NOS'a ( o ile dobrze pamiętam)

 

Patrząc na te motorki z filmiku i na ich przyspieszenia pod górke to nawet nie chce wiedzeieć jak to przyspiesza po prostej.

 

pozdro

Stare motocyklowe przysłowie mówi: jak się nie wywrócisz.....to se nie poleżysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten ciekawszy http://pl.youtube.com/watch?v=ht3DMDx1spo&feature=related

co to za podjazd że prawie każdy wjeżdża ?

 

O ile sie nie mylę, jest to wycinek z filmu Terrafrima 4 i 6 z Mx.Anthology, dla zainteresowanych.

Edytowane przez piotre
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Nie wiem czy jest to jeszcze aktualne ale jakis czas temu w TV chyba w V max'ie oglądałem repotraż o jedynym w Polsce motocyklu przystosowanym do hillclimbingu, Kawasaki KLX 650R, z przedłużonym wahaczem . Z tyłu zamiast normalnej opony miał do felgi przyspawane takie płaty z blachy połączone łańcuchami w razie oderwania sie którejś. Musze powiedziec że fajnie to wyglądało a jak fajnie jeździło zwłaszcza że miało NOS'a ( o ile dobrze pamiętam)

 

Patrząc na te motorki z filmiku i na ich przyspieszenia pod górke to nawet nie chce wiedzeieć jak to przyspiesza po prostej.

 

pozdro

no 2 razy widziałem ten motor na żywo. Generalnie koleś nie umiał tym kolpletnie jezdzić i po najdalej 10m leżał. Na mnie znacznie większe wrażenie robili ludzie na crossówkach którzy dojechali chociaż do połowy 360m góry :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba zawody w Rabce :icon_rolleyes: ale nie jestem pewien. No tylko ze własnie jak już są wielkie podjazdy to na takich stokach ze można by tam dt 80 wyjechac :/ a dawniej to była góra morderca która od 3/4 długości była w zasadzie pionowa i wyjezdzali tylko najlepsi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...