Skocz do zawartości

Czyszczenie tapicerki


karol1001
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam w samochodzie materiałową tapicerkę i po wielu latach eksploatacji zdążyła się mocno ubrudzić.

Czy ktoś z was czyścił fotele w swoim samochodzie? Czym to robiliście? Vanish do prania na sucho? Jakieś preparaty samochodowe? Szukam skutecznej metody.

Dzięki i pozdrawiam.

K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście polecam myjnie ręczną, większość również pierze.

Jeśli jednak chcesz zrobić to sam, to daruj sobie pierdoły z reklam (nie działają).

Dobrze odkurz auto, rozrób w bardzo ciepłej wodzie proszek do prania z odrobiną (i tu do wyboru) pasty BHP lub szamponu samochodowego. Przy pomocy rozpylacza nanieś nie za dużo i miękką szczotką przeszoruj.

Nie mocz za bardzo, bo bez odkurzacza piorącego nie będziesz miał jak zebrać wody.

Jak skończysz, włącz silnik, ustaw gorący nawiew w kierunku foteli i leciutko (ok 1cm) uchyl tylne szyby bądz klapę i czekaj aż wyschną.

 

To bardzo uproszczona metoda jaką stosuje mój kumpel w swojej myjni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście polecam myjnie ręczną, większość również pierze.

Jeśli jednak chcesz zrobić to sam, to daruj sobie pierdoły z reklam (nie działają).

Dobrze odkurz auto, rozrób w bardzo ciepłej wodzie proszek do prania z odrobiną (i tu do wyboru) pasty BHP lub szamponu samochodowego. Przy pomocy rozpylacza nanieś nie za dużo i miękką szczotką przeszoruj.

Nie mocz za bardzo, bo bez odkurzacza piorącego nie będziesz miał jak zebrać wody.Jak skończysz, włącz silnik, ustaw gorący nawiew w kierunku foteli i leciutko (ok 1cm) uchyl tylne szyby bądz klapę i czekaj aż wyschną.

 

To bardzo uproszczona metoda jaką stosuje mój kumpel w swojej myjni.

 

Wnisek ,że po tzw,,szorowaniu" wody nie zbiera ?

Jeżeli tak to powiem ,że sposób ten jest do DU...Y i to mocno ... Bo cały ,,syf" zostaje ,,wprasowany głebiej"

 

jedyną metodą jaka jest to pranie na mokro odkurzaczem podcisnieniowym.. Który to sciaga wode automatycznie.. np. Karcherem .. Wiem bo sam mam taka maszyne i się tym zajmuje w wolnej chwili...

także pare samochów już uprałem......... w swoim samochodzie pale szlugi i zawsze na wiosne tapicerka idzie do prania.. i jest jak nowy... pachnący ..wolny od plam..... :icon_rolleyes:

 

Co do środków piorących... WANISH czy jak sie to pisze........ raczej bym nie proponował ........czyścić to on może czyści.. ale raczej odbarwia materiał.. i powoduje szybsze ,,zmęczenie materiału"

 

Proszki do prania ----- nie no ........darujmy sobie

Ja używam proszku Karchera przeznaczonego do tapicerki .. zapach ma cytrynowy delikatny ( nie bedzie ci waliło proszkiem do prania przez pare dni w samochodzie :icon_razz: ) i ma deikatniejszy skład chemiczny niż inne wynalazki z ogłoszeń ( wanishe itp. wynalazki)

 

Widzę ,że jesteś z natolina a ja z bielan .. jak chcesz możesz w łomiankach wypożyczyć maszyne do prania .. ( może znajdziesz gdzieś bliżej siebie ? ) kosztuje to znacznie taniej niż w firmie.( piorącej tapicerki)

proszek do prania to Ci nawet mogę odsypać troche bo mam za friko....

No i instrukcje obsługi też Ci powiem co robić i jak prać :smile: proste to jest.. ale troche trzeba się namachać łapkami i pogimnastykować...

 

Powodzenia :lalag:

Edytowane przez nowy011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisałem, że to DUŻE uproszczenie.

Najlepiej pozostawić sprawę fachowcom.

Ale z tego urządzenia piorącego już nie rób takiego cuda.

W większkości jest to zwykły odkurzacz do zbierania wody+natrysk środka piorącego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedyną metodą jaka jest to pranie na mokro odkurzaczem podcisnieniowym.. Który to sciaga wode automatycznie.. np. Karcherem .. Wiem bo sam mam taka maszyne i się tym zajmuje w wolnej chwili...

także pare samochów już uprałem........

Chodzi Ci o coś takiego: http://www.anzasklep.pl/odkurzacz-na-mokro...-a-2014-carvac/ ?

Rozumiem, że ten proszek Karchera rozrabiasz z wodą, pucujesz tapicerkę, a następnie odkurzaczem ściągasz wodę?

Co do Vanishów i proszków do prania sam jestem sceptyczny, bo wiem, że żrący środek może uszkodzić materiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisałem, że to DUŻE uproszczenie.

Najlepiej pozostawić sprawę fachowcom.

Ale z tego urządzenia piorącego już nie rób takiego cuda.

W większkości jest to zwykły odkurzacz do zbierania wody+natrysk środka piorącego.

Gdzie napisałes ? bo jakos nie widzę.

z urządzenie nie robię cuda bo samo za Ciebei nie wypierze a prać też trzeba umieć.. albo przynajmneij pamietać o paru zasadach co by sobie czas i kłopoty zaoszczędzić..

 

 

Chodzi Ci o coś takiego: http://www.anzasklep.pl/odkurzacz-na-mokro...-a-2014-carvac/ ?

Rozumiem, że ten proszek Karchera rozrabiasz z wodą, pucujesz tapicerkę, a następnie odkurzaczem ściągasz wodę?

Co do Vanishów i proszków do prania sam jestem sceptyczny, bo wiem, że żrący środek może uszkodzić materiał.

raczej taki zestaw http://www.anzasklep.pl/dysza-do-tapicerki-puzzi/ z rączka do tapicerki np. samochodowej

Wiem ,że wypożyczaja nie wiem ile to kosztuje na dobe..musisz znaleść

Plusem jest jeszcze to ,że samemu zapewne to dokładniej zrobisz. :) niż ktos inny..

Szczegóły uzytkowania mogę ci podać przez gg na pw. ewen. tel..

p.s.

Wode musisz non-stop zbierać .ale to Ci poźniej wytłumacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście polecam myjnie ręczną, większość również pierze.

Jeśli jednak chcesz zrobić to sam, to daruj sobie pierdoły z reklam (nie działają).

Dobrze odkurz auto, rozrób w bardzo ciepłej wodzie proszek do prania z odrobiną (i tu do wyboru) pasty BHP lub szamponu samochodowego. Przy pomocy rozpylacza nanieś nie za dużo i miękką szczotką przeszoruj.

Nie mocz za bardzo, bo bez odkurzacza piorącego nie będziesz miał jak zebrać wody.

Jak skończysz, włącz silnik, ustaw gorący nawiew w kierunku foteli i leciutko (ok 1cm) uchyl tylne szyby bądz klapę i czekaj aż wyschną.

 

To bardzo uproszczona metoda jaką stosuje mój kumpel w swojej myjni.

 

 

 

 

Jeśli ciągle nie widzisz, to polecam okulistę. :icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy - wielkie dzięki za pomoc :icon_mrgreen:

Póki co stwierdziłem, że poczekam aż zrobi się ciepło i spróbuje skorzystać z usług firmy czyszczącej, a dopiero jak z ich pracy nie będę zadowolony to wezmę to w swoje ręce :icon_mrgreen:

Pozdrawiam.

K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy - wielkie dzięki za pomoc :icon_mrgreen:

Póki co stwierdziłem, że poczekam aż zrobi się ciepło i spróbuje skorzystać z usług firmy czyszczącej, a dopiero jak z ich pracy nie będę zadowolony to wezmę to w swoje ręce :icon_mrgreen:

Pozdrawiam.

K.

 

proponuję od razu samemu to zrobić... troche zabawy będziesz miał przez pare godzin. ale zapewne to dokładniej zrobisz... .może hmm. inaczej .. bedziesz miał świadomość ,że napewno dobrze to zrobiłeś i dokładniej .,

 

p.s.

Czas schniecia to sprawa 2-4 godzin.. takze plus ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 8 lat później...

Odkopię temat:

 

Mam welurową jasną tapicerkę, a na niej plamę. Plama pochodzi z butli gazowej, czyli może to być zwykły brud, ale równie dobrze sadza lub coś tłustego.

Plama ma kilka miesięcy, ale od jej powstania nikt tyłka tam nie sadzał, czyli nie jest wtarta w materiał.

Podpowiecie jakiś preparat, który sobie z tym poradzi? Albo technikę usunięcia?

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vanish do dywanów. Albo kupujesz piankę albo szampon. Ja używałem szamponu, po wlaniu do ciepłej wody trzepiesz aż powstanie piana. Pianę nakładasz na zaplamione miejsce i trzesz bardzo miękką szczotką (np. do ubrań). Problem jest taki, że jak dawno nie czyściłeś tapicerki to po wyczyszczeniu się okaże, że to miejsce zrobi się jaśniejsze albo nawet innego koloru. W tym roku tak chciałem usunąć niewielkie zabrudzenie na jasnym welurze w Hondzie a skończyło się na całodniowym szorowaniu całej tapicerki bo wyszło jaka jest brudna. Za to w Nissanie po upraniu tym sposobem całej tapicerki okazało się, że ona jest ciemnoniebieska a nie szara ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vanish do dywanów. Albo kupujesz piankę albo szampon. Ja używałem szamponu, po wlaniu do ciepłej wody trzepiesz aż powstanie piana. Pianę nakładasz na zaplamione miejsce i trzesz bardzo miękką szczotką (np. do ubrań). Problem jest taki, że jak dawno nie czyściłeś tapicerki to po wyczyszczeniu się okaże, że to miejsce zrobi się jaśniejsze albo nawet innego koloru. W tym roku tak chciałem usunąć niewielkie zabrudzenie na jasnym welurze w Hondzie a skończyło się na całodniowym szorowaniu całej tapicerki bo wyszło jaka jest brudna. Za to w Nissanie po upraniu tym sposobem całej tapicerki okazało się, że ona jest ciemnoniebieska a nie szara ;)

Kanapa jest i tak do wymiany, bo jest w niej dziura po myszy :) , więc nawet jeśli się odbarwi to nie będzie problem. Chcę to po prostu dobrze usunąć, żeby można było siadać i samemu się nie pobrudzić, no i żeby jakoś to wyglądało dopóki nie trafię ładnej używki na wymianę.

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...