Skocz do zawartości

12zł = 371zł czyli jak się zmienia cena w zależności od marki pojazdu


Gość Zbycho
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mi za śrubkę mieszanki paliwo-powietrze do Hondy MBX, gdzie gaznik kosztuje kompletny 100zł policzyli w serwisie 80zł + VAT+ przesylka kurierem, bo poczty nie obsluguja. oczywiscie podziekowalem...;p

 

kolega dorobil mi identyczna z gaznika od simsona. za free.

 

pzdr:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu przednia szyba do Fiat Marea w ASO FIAT 1200 pln z uszczelkami i robocizną, dwie ulice dalej ta sama szyba tego samego producenta z uszczelkami i robocizną 550 pln.

Po roku inny serwis Fiata nie zmienił w serwisowanym regularlnie aucie paska rozrządu, BO NIE MIELI CZASU, oczywiście na fakturze pasek był. Efekt ?? peknięty pasek pogiete 6 czy 7 zaworów, uszczelka pod głowicą. Naprawa 2700 pln, ale po ostrym straszeniu majstra i kierownika sądem pokryło ASO. :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre jest też że widać co robią na hali, można co prawda przez szybkę, kontrolować przebieg operacji.

A dlaczego tylko przez szybkę? Mój ojciec od ponad 10 lat serwisuje Toyote w różnych ASO w Warszawie i zawsze, jak chce to wchodzi na halę zobaczyć co robi mechanik albo zapytać co wyczynia. A jak zabronią to się mówi do widzenia i jedzie do innego ASO. Konkurencja jest duża i salony walczą o klientów, więc są w stanie zezwolić nawet na stanie mechanikowi nad głową :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka konkurencja!??! Zobacz ile ASO np TOYOTY jest w Wawie!??! 10 sztuk :biggrin: Więc jak jeden czy kilku klientów sie obrazi oni mają to w czterech literach, przyjdą nowi :notworthy: Niestety :lalag:

 

p.s. Kiedyś w ASO TOYOTA przy Prymasa 1000-lecia, sprawdzali samochód mojej Matki, stwierdzili że powypadkowy ..................... samochód niegy nie miał wypadku i był Salonowy :lapad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba patrzec na lapy i kontrolowac co wymieniaja i wlewaja.

Kumpel pracowal w ASO Daewoo, q-wa cieli nawet na oleju i to tak bezczelnie ze jednemu olej spuszczali i ten sam wlewali innemu. Zasada przy olejach zadnych beczek i opakowan typu luzem, a najlepiej miec swoj olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba patrzec na lapy i kontrolowac co wymieniaja i wlewaja.

Kumpel pracowal w ASO Daewoo, q-wa cieli nawet na oleju i to tak bezczelnie ze jednemu olej spuszczali i ten sam wlewali innemu. Zasada przy olejach zadnych beczek i opakowan typu luzem, a najlepiej miec swoj olej.

Z olejem to mały pikuś na Towarowej w ASO potrafili nawet koło zapasowe podmienić, a był też przypadek że samochód rozbili i właściciel się zorientował dopiero po paru tygodniach jak mył samochód, ale co z tego że pojechał i robił awanturę jak przecież widział jaki samochód odbiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASO - Autoryzowana Stacja Okradania.

 

Kto frajer to da się oskubać, chociaż czasem może być i taniej. Po prostu trzeba szukać, dłubać jeśli się da to najlepiej samemu chociaż nie każdy ma np. kanał lub łatwy dostęp do niego.

 

Ja mam o tyle taką wygode, że wszystkie części do Śkody czy VW biore prosto z czeskich fabryk (właściwie to od znajomego, który to przywozi).

Edytowane przez tmi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Siemka!

Co do krążenia klienta po serwisie i patrzenia na łapy mechanikowi, stanowcze NIE! :P

Klient nie jest przeszkolony z zasad BHP. Coś mu się stanie, nawet się potknie o własny but, i kłopot gotowy.

A co do cen - po pierwsze ceny europejskie, jak i auta, po drugie, na 30-tu mechaników przypada ok.200 osób na tak zwanej "górze". Przynajmniej u mnie w pracy...

Klient musi płacić, bo to wszystko utrzymywane jest z jego kasy..

 

Taki lajf... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...