Skocz do zawartości

Najtańszy kask ;/


Rekomendowane odpowiedzi

Ja kupiłem AGV, pierwsze dni... 180km w ciągu jednego dnia i myślałem, że łeb pęknie (konkretniej małżowiny bolały i czoło). Po 2 latach już jest zdecydowanie lepiej, ale na pewno nie był skrojony na miarę. Niestety wydane 600zł nikt mi nie zwróci, tylko dlatego, że okazuje się dopiero po godzinie jazdy, że kask jest do bani.

 

Rozumiem że nie chodzi tutaj o AGV model Ti-Tech lub GP-Pro? ;)

Piszcie o jaki model chodzi ponieważ kaski za 300-600zł bardzo różnią się od tych za 1000-1500zł. :)

Zanim kupię kask przymierzam sporo modeli różnych firm w sklepach lub na odbywających się targach i bazarach aż wybiorę taki który mi najbardziej odpowiada ceną i komfortem,jeżeli coś mnie uciska lub przeszkadza to odkładam a jeżeli jest za drogi to czekam lub szukam w necie wybranego modelu.

CMS'a kupiłem jak stwierdziłem że wracam do jednośladów i rozpoczynam poszukiwania maszynki w dobrym stanie oraz żeby w domu wiedzieli że nie żartuję,to był pierwszy i ostatni kask na który namówił mnie sprzedawca. :P

Pzdr`

Edytowane przez lombardo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyniki tego rankingu były omawiane w innym wątku: bryci jakoś nie raczyli podać dokładnych metod badania i zastosowanych sposobów oceny, a jedynie "gwiazdki". niby wiarygodności to nie podważa, ale chciałbym wiedzieć za co topowe garnki tracą punkty...

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Siema, Podobnie jak w temacie poszukuję kasku lecz mam pewne ograniczenia finansowe (do 300zł). Mógłby mi ktoś powiedziec czy kask Nitro MX 402 <<<http://www.allegro.pl/item422217326_nitro_kask_mx_402_okazja_wyprzedaz.html>>> jest w ogóle coś wart?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba coś warty jest. Akurat sam posiadam taki wynalazek. Z tego co mi wiadomo posiada "jakies" atesty wiec jakies tam normy powininen spelniac w przeciwienstwie do roznych Rexow etc,ktore po prostu sie lamia w rekach. Masa mojego to 1350 g. Ogolnie nie wyglada na jakies badziewie totalne. Jednak zdarzaja sie odpryski lakieru na skorupie bo wiekszych dzwonach. Nitro to bodajze angielska firma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AGV K-Seria do 600PLN moim zdaniem najlepszy - dostępne http://sklep.intercars.com.pl/ z tym że rozmiar lepiej dobierać ciut mniejszy i tak po kilku jazdach się ułoży na głowie.

Obecnie posiadam GP-PRO :-) i jestem bardzo zadowolony, K-serie miałem jakiś czas temu - dlatego polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że nie chodzi tutaj o AGV model Ti-Tech lub GP-Pro? :)

Piszcie o jaki model chodzi ponieważ kaski za 300-600zł bardzo różnią się od tych za 1000-1500zł. :lalag:

Świetnie, cena i marka nie gwarantuje, że kask się nie okaże niewygodny dla Ciebie po 3h jazdy.

Przeczytaj wypowiedź forumowiczki o Shoei Multiteku, miała podobny problem co ja, a kask 2,5 raza droższy :]

Edytowane przez Vatzeque
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że kiepsko z poradami :/ niech no się jaka mądra głowa wypowie co do mojej prośby.

 

zacznij korzystać z wyszukiwarki, nikomu się nie chce powtarzać n-ty raz porad "jaki kask za xx zł" :icon_eek:

 

modeli jest tyle, że nie sposób o każdym zgromadzić opinię - tym bardziej, że ludzie korzystają raczej ze sprawdzonych porad - jak 2 osoby coś chwalą, trzecia też kupuje, potem 3 chwalą itd. poszukiwacze udziwnień mają trudniej :icon_mrgreen:

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze cena odgrywa rolę, kaski za 300-400 zł są zdecydowanie lepsze niz jakies tornado za 50 zł, jednak placic za jakies Arai albo Shoei (chyba dobrze napisalem?) 2 000 - 3 000 zł to dla mnie lekka przesada ;/

 

No ale takie sa prawa rynku, jest tak niemal ze wszystkimi, nie tylko z kaskami. W niektorych przypadkach placimy po prostu za firme, bo ma wyrobiona marke (i to wcale nie oznacza, ze produkty sa złe jakosciowo, tylko tyle, ze wspolczynnik cena/jakosc jest bardzo kiepski ...)_

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...