Skocz do zawartości

zakupy na ebay


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich! Mam do was pytanie kto z was kupował coś już na ebay? znalazłem tylną lampę do swojego motorku na polskim rynku jest nie do osiągnięcia! A że nigdy nie kupowałem nic przez neta i nie umiem angielskiego to nie mam pojcia jak to zrobić! czo moge na kogoś liczyć kto mi pomoże ? bardzo mi na tym zależy! Pozdrawiam!

 

a zapomniałem dać linka z tą lalmpą!

http://cgi.ebay.pl/LAVERDA-650-668-POSS-75...bayphotohosting

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Uczysz się angielskiego.

2. Jak nie zdążysz do końca aukjci, to nzajdujesz kogos znajomego z angielskim. W międzyczasie zapisujesz się na kurs angielskiego. Na pewno ci się w życiu przyda.

3. Wysyłasz zapytanie ile będzie kosztować przesyłka do Polski

4. Jeżeli cena +wysyłka ci odpowiada, to licytujesz jak na allegro.

5. Ponieważ płatność jest PayPalem, potrzebujesz kartę kredytową WYPUKŁĄ. Znaczy, karta bankmatowa się nie nada... Aha, dane konta PayPal, jak i adres wysyłki powininen byc taki sam jak adres właściciela karty kredytowej

6. Płacisz, odbierasz przesyłkę, cieszysz się jak dziecko ( w międzyczasie nauczyłes sie angielskiego, więc radość podwójna)

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mój problem jest dotyczący tego tematu więc podepnę się tutaj.

Otóz kupuję na rynku amerykanskim - ebay.com. I może ktoś to przechodził a sam nie wnikałem w to zbyt więc postanowiłem tu spytać .

Chciałbym aby w Polsce dostarczył do mnie to kurier a nie Poczta Polska.

 

Zamawiałem kilka rzeczy ( tłok, pozniej korba etc) i wszystko było ok. Pózniej kupiłem trochę wiecej - półka zawieszenia,i duzo czesci uzywanych luzem ( jakies sruby,linki,manetki,klamki etc) . I dowiaduje sie,że paczka została naruszona i mam sie zgłosić na Pocztę. Szanowny Pan okienkowiec usiłował mi wcisnąc,że Paczka doszła na granicę uszkodzona. Szczerze mówiąc mówił tak przekonująco,że jakoś nic nie powiedziałem mu konstruktywnego. Zwazyl paczkę. Waga była taka jaka mniej wiecej miala byc wiec podpisalem i odebralem ( głowna czesc - półka - jest wiec ok ). W domu rozpakowuję i dopiero zauwazylem ze rozerwany karton jest obklejony tasmą poczty polskiej, luzne czesci w polskiej reklamówce (sic!!).

I moj wniosek jest taki,że chcieli mnie ( Poczta Polska) okraść najzwyczajniej. To było kłamstwo,że na granice doszla paczka a nagle jest oklejona tasma poczty polskiej. Zauwazyli ze nie ma nic ciekawego ( przeciez mogly byc telefony albo inny cenny sprzet ) wiec zapakowali i zostawili, i jak widac, skuteczny kit mi wcisnęli.

 

Chcialbym więc już aby kto inny w Polsce to dowoził do mnie. Jest ryzyko,że kupię coś nowego i większego ( np sprzęglo ) i to już nie dojdzie do mnie... Tym bardziej,że już dwa razy poczta "zagubiła paczke" ( akurat nie z usa tylko krajową)..

Czy ktoś przerabiał ten problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej,że już dwa razy poczta "zagubiła paczke" ( akurat nie z usa tylko krajową)..

Czy ktoś przerabiał ten problem?

Jak Poczta Polska gubi paczki to i za nie płaci chociaż nie są ubezpieczane. Paczka każda jest rejestrowana i wiedzą gdzie zginęła więc zamiast robić duży problem to wolą zapłacić. Sam się o tym już przekonałem.

A co do USA to nie kupuje i nie wiem, ale chyba musi być podobnie bo jest na to parę linijek zapisane w książeczka z górnej półki :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym więc już aby kto inny w Polsce to dowoził do mnie. Jest ryzyko,że kupię coś nowego i większego ( np sprzęglo ) i to już nie dojdzie do mnie... Tym bardziej,że już dwa razy poczta "zagubiła paczke" ( akurat nie z usa tylko krajową)..

Czy ktoś przerabiał ten problem?

 

 

Popros sprzedajacego w USA o Registered Mail :( a to,że paczki z USA lecą do urzedu celnego w PL to normalne chyba ?

Edytowane przez RaY

Motocykle to nie wszystko, ale bez nich wszystko jest niczym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem jeszcze powiedzieć Wiecie oczywiście Wszyscy że paczkę na poczcie można otworzyć i sprawdzić jej zawartość przed odbiorem za jedyne 5zł ?

 

Ale wysylajacy musi zaznaczyc taka opcje za doplata i tyczy sie paczek z PL do PL :(

Motocykle to nie wszystko, ale bez nich wszystko jest niczym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój problem jest dotyczący tego tematu więc podepnę się tutaj.

Otóz kupuję na rynku amerykanskim - ebay.com. I może ktoś to przechodził a sam nie wnikałem w to zbyt więc postanowiłem tu spytać .

Chciałbym aby w Polsce dostarczył do mnie to kurier a nie Poczta Polska.

 

Zamawiałem kilka rzeczy ( tłok, pozniej korba etc) i wszystko było ok. Pózniej kupiłem trochę wiecej - półka zawieszenia,i duzo czesci uzywanych luzem ( jakies sruby,linki,manetki,klamki etc) . I dowiaduje sie,że paczka została naruszona i mam sie zgłosić na Pocztę. Szanowny Pan okienkowiec usiłował mi wcisnąc,że Paczka doszła na granicę uszkodzona. Szczerze mówiąc mówił tak przekonująco,że jakoś nic nie powiedziałem mu konstruktywnego. Zwazyl paczkę. Waga była taka jaka mniej wiecej miala byc wiec podpisalem i odebralem ( głowna czesc - półka - jest wiec ok ). W domu rozpakowuję i dopiero zauwazylem ze rozerwany karton jest obklejony tasmą poczty polskiej, luzne czesci w polskiej reklamówce (sic!!).

I moj wniosek jest taki,że chcieli mnie ( Poczta Polska) okraść najzwyczajniej. To było kłamstwo,że na granice doszla paczka a nagle jest oklejona tasma poczty polskiej. Zauwazyli ze nie ma nic ciekawego ( przeciez mogly byc telefony albo inny cenny sprzet ) wiec zapakowali i zostawili, i jak widac, skuteczny kit mi wcisnęli.

 

Chcialbym więc już aby kto inny w Polsce to dowoził do mnie. Jest ryzyko,że kupię coś nowego i większego ( np sprzęglo ) i to już nie dojdzie do mnie... Tym bardziej,że już dwa razy poczta "zagubiła paczke" ( akurat nie z usa tylko krajową)..

Czy ktoś przerabiał ten problem?

Możesz cos więcej napisać o kupowaniu na ebay.com? Interesuje mnie głównie jak płacisz za zakupione towary ( jeżeli inaczej niż przez pay pal) i jak wygląda sprawa z cłem na nowe i używane rzeczy, pozdro.

Zadbaj o zdrowie z najlepszą wyciskarką do soków!

 

Zapraszam do odwiedzenia sklepu w Warszawie, sprawdź na http://alesoki.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz cos więcej napisać o kupowaniu na ebay.com? Interesuje mnie głównie jak płacisz za zakupione towary ( jeżeli inaczej niż przez pay pal) i jak wygląda sprawa z cłem na nowe i używane rzeczy, pozdro.

 

Na wszystko bylo pisane. Placic najlepiej przez paypal bo brak prowizji. Niektore sklepy przyjmuja platnosc karta kredytowa. Mozna tez placic przez western Union ale wychodzi drogo.

 

Na nowe rzeczy to loteria - jedna paczke oclą a inna nie. Wartoa sie wystarac aby sprzedajacy wywalil fakture z paczki i zaznaczyl GIFT. Wieksze szanse , ze nie oclą. Na stre rzeczy nigdy nie mialem problemow z clem pomijajac pojazy i towary drozsze tam moha byc jakies schody.

Motocykle to nie wszystko, ale bez nich wszystko jest niczym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie licz na to ze sklep napisze ci gift na paczce, czesciej osoba prywatna ale tez sprzedajacy tego nie chca robic - troszke inna mentalnosc ludzi niz w Polsce :icon_question:

Zwracaj uwage czy sprzedajacy sprzedaje towar worldwide, jezeli tylko do US to raczej do Europy nie wysla.

Platnosci najlepiej i najbezpieczniej karta kredytowa przez PayPal, bez zadnego zakladania r-ku i zostawiania jakichkolwiek pieniedzy samej organizacji PayPal.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale raczej nie paczke z zagranicy :icon_mrgreen:

Tego to do końca nie wiem.

 

Ale wysylajacy musi zaznaczyc taka opcje za doplata i tyczy sie paczek z PL do PL :icon_twisted:

a gó..no prawda Nie musisz nic zaznaczać, tylko musisz paczkę odbierać na poczcie a nie przy listonoszu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój problem jest dotyczący tego tematu więc podepnę się tutaj.

Otóz kupuję na rynku amerykanskim - ebay.com. I może ktoś to przechodził a sam nie wnikałem w to zbyt więc postanowiłem tu spytać .

Chciałbym aby w Polsce dostarczył do mnie to kurier a nie Poczta Polska.

 

Zamawiałem kilka rzeczy ( tłok, pozniej korba etc) i wszystko było ok. Pózniej kupiłem trochę wiecej - półka zawieszenia,i duzo czesci uzywanych luzem ( jakies sruby,linki,manetki,klamki etc) . I dowiaduje sie,że paczka została naruszona i mam sie zgłosić na Pocztę. Szanowny Pan okienkowiec usiłował mi wcisnąc,że Paczka doszła na granicę uszkodzona. Szczerze mówiąc mówił tak przekonująco,że jakoś nic nie powiedziałem mu konstruktywnego. Zwazyl paczkę. Waga była taka jaka mniej wiecej miala byc wiec podpisalem i odebralem ( głowna czesc - półka - jest wiec ok ). W domu rozpakowuję i dopiero zauwazylem ze rozerwany karton jest obklejony tasmą poczty polskiej, luzne czesci w polskiej reklamówce (sic!!).

I moj wniosek jest taki,że chcieli mnie ( Poczta Polska) okraść najzwyczajniej. To było kłamstwo,że na granice doszla paczka a nagle jest oklejona tasma poczty polskiej. Zauwazyli ze nie ma nic ciekawego ( przeciez mogly byc telefony albo inny cenny sprzet ) wiec zapakowali i zostawili, i jak widac, skuteczny kit mi wcisnęli.

 

Chcialbym więc już aby kto inny w Polsce to dowoził do mnie. Jest ryzyko,że kupię coś nowego i większego ( np sprzęglo ) i to już nie dojdzie do mnie... Tym bardziej,że już dwa razy poczta "zagubiła paczke" ( akurat nie z usa tylko krajową)..

Czy ktoś przerabiał ten problem?

To normalka że w urzędzie celnym otwierają każdą paczkę - nie bój się, nie kradną bo paczka jest przed i po otwarciu komisyjnie ważona (przynajmniej w teorii) Otwierają żeby sprawdzić czy zawartość się zgadza i szukają faktury albo jakiegoś rachunku z ebay - jeśli znajdą na jakąś inną kwotę niż wartość na paczce to możesz później się tłumaczyć. Ja ściągam dość sporo towaru z ebaya i jeszcze się nie zdarzyło żeby coś zginęło albo nie doszło.

 

 

Ponieważ płatność jest PayPalem, potrzebujesz kartę kredytową WYPUKŁĄ. Znaczy, karta bankmatowa się nie nada... Aha, dane konta PayPal, jak i adres wysyłki powininen byc taki sam jak adres właściciela karty kredytowej

Byzydura :icon_mrgreen: To już dawno nie obowiązuje, możesz płacić każdą kartą.

Edytowane przez Modest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...