Skocz do zawartości

20sec...


k21
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

moj broker stanowczo odradził mi zakup AC na moto [ obsuguje firmu od pzu przez ergo hestie az do HDI] Jest to nieopłacane przy używanym motocyklu. [chyba mi wyliczył 30% wartość moto za rok]

 

W tym przpadku mysle ze jakby moto było jedym kołem przymocowane do latarni to by zrezygnowali.

Albo chociaż alarm Xena na tarcze który by momentalnie zaczał wyć, tylko czy ktoś w polsce by zareagował??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podejrzewam że nawet jakby moto było spięte łańcuchem to długo by im to nie zajęło. Na youtube jeden typ kroił łańcuch około 10 sekund a co dopiero dwóch. Szkoda gadać jacy idioci chodzą po tym świecie-dlatego nie lubię zostawiać moto gdzie indziej niż w garażu :buttrock: wszystko kradną

Edytowane przez SuleY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swojej Suzi mam alarm i zawsze nawet jak zostawiam ja na pare minut to zakładam blokade na tarcze.

I tak jak jestem gdzies w sklepie czy coś to mam stresa czy jak wyjde wszystko bedzie stało na swoim miejscu. W garazu mam wwiercone w ziemie dwa haki i do nich przypinam moto łańcuchem ,poza tym zastawiam samochodem, teoretycznie trzeba najpier samochód ruszyc zeby zabrać moto.

 

w ogóle jak mozna komuś motocykl ukraść przeciez to jest skandal, takich skur*** to bym przywiązał do motoru i ciągnął po asfalcie kilka kilkometrów to by sie nauczyli.

 

Co do ubezpieczenia no to ja własnie naleze do tych których na to nie stać, zeby kupic motor oszzędzam praktycznie od zawsze, wszystkie pieniądze jakie dostaje powiedzmy w prezencie na gwiazdke czy coś odkłądałem i nadal odkładam zeby tankować i mieć na serwis, takze takie sytuacje mnie dołuja strasznie...

 

Ale taki juz jest nasz Świat... :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś myślałem nad zainstalowaniem zasłony dymnej. Takie coś jest stosowane w nowoczesnych walizkach np do przenoszenia pieniędzy. Podczas kradzieży następuje wypuszczenie kolorowego gazu + alaram.

 

Tylko jeden problem nie wiem gdzie takie cos kupić.

 

Co o tym myślicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie wykupcie sobie AC i nie biadolcie w Polsce kradli kradną i bedą kradli. AC dla motocykla warte 30tyś to jakies 1tyś za pół roku może i trochę kasy jest ale w porównaniu jak Wam zwiną maszyne lepiej zapłacic a na drugą połowę roku motocykl i tak w garażu stoi przynajmniej u mnie więc nie płacę.

 

 

to tanio :flesje: gdzie takie :crossy: chyba poza PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś myślałem nad zainstalowaniem zasłony dymnej. Takie coś jest stosowane w nowoczesnych walizkach np do przenoszenia pieniędzy. Podczas kradzieży następuje wypuszczenie kolorowego gazu + alaram.

 

Tylko jeden problem nie wiem gdzie takie cos kupić.

 

Co o tym myślicie ?

 

 

kiedyś chyba na discovery widziałem program o RPA i biały koleś miał pod samochodem zamontowaną kosę mniej więcej długości metra, na naciągniętej sprężynie, tak, że jak podchodził złodziej do auta (np na skrzyżowaniu, siedzimy w środku i podchodzi koleś do bocznej szyby z giwerą) to ten uruchamia kosę i ucina mu stopy....

w polsce abstrakcja, ale wg discovery w RPA parę lat temu real.

 

Chętnie przeczytałbym opinię osoby, która miała smutną konieczność odzysku z AC. Słyszałem różne historię - generalnie info dot. b.dużych kłopotów - częściowo opisanych przez tmi -ego.

 

 

chyba w 2005r ukradli mi auto w maju, AC w PZU, w lipcu była kasa już na koncie, w wielkości adekwatnej do ubezpieczenia, bez wykłóceń itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj kolega rozbil skuter wart okolo 7 tysiecy przy ubezpieczeniu w full pakiecie w Allianz. Wyliczyli mu, ze koszt naprawy to 5 tysiecy i pomimo tego, ze czesci juz od pazdziernika czekaja w serwisie wraz ze skuterem, Allianz wciaz nie wyplaca odszkodowania tlumaczac sie w niejasny sposob. Z tego, co kolega mi mowil to pojda z firma Allianz na droge sadowa.

 

Ja sam sobie sprzetu nie ubezpieczam, ale fakt faktem, lepiej miec to AC! W moim przypadku jest to koszt niecalych 1500zl za pakiet OC + AC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o ubezpieczenia dla ludzi z wawy to polecam agencje ab port. Nie dosc ze pracuja tam bardzo mile i ladne panie to wyliczaja na prawde eleganckie stawki.

 

A co do zabezpieczen to faktycznie lancuch, wyjec i pelne ubezpieczenie inaczej czlowiek jak na szpilkach siedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj broker stanowczo odradził mi zakup AC na moto [ obsuguje firmu od pzu przez ergo hestie az do HDI] Jest to nieopłacane przy używanym motocyklu. [chyba mi wyliczył 30% wartość moto za rok]

 

 

 

ciekawe co ci broker doradzi jak ci motocykl buchną :eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj... rece obciac a nogi z dupy powyrywac..

 

Zbyt radykalne... Powolutku ze skory obierac, jak jakbłko lub cytryne :bigrazz:

 

1. Parking strzezony

2. AC

3. Łańcuch i do czegos stalego, bo widac ze nawet disc lock moze byc do bani...

 

No i parkowac w towarzystwie bardziej wypasionych a mniej zabezpieczonych bike'ow :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...