Skocz do zawartości

Wymiana oleju i filtrow, jak sie do tego zabrac..


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam nadzieje ze mi pomozecie.. i nie miejcie mi za zle za zadaje tak banalne (dla was) pytania..

Jestem poczatkującym motocyklista i nie chcialbym zaniedbac swojej maszyny.. Chce wymienic olej w silniku filtr oleju paliwa i powietrza..

Posiadam Honde Cb 500 z 97r. z przebiegiem 25 000km

Jaki olej najlepiej kupic?? ile trzeba go kupic??

jakie filtry bo z tego co sie zorientowalem to zadko sa podpisywane jako do konkretnych modeli.. raczej symbolami.

i czy przy wymianie oleju za kazdym razem wymieniac wszystkie filtry??

 

Gdzie sie zaopatrujecie w takie Zeczy?? czy macie w swoim miescie sklepy moto?? bo u mnie krucho z tym.. chyba poratuje mnie internet..

prosze o pomoc :))

 

pozdrawiamm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najprościej to www.larsson.pl - tam kupisz wszelkie te elementy (filtry i oleje). Ile oleju wchodzi?-nie wiem - sciagnij serwisówke i bedziesz miał wszystko jak na dloni(napewno tez sie przyda nie raz). Pozdro

Edytowane przez kiki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ściągnij serwisówkę i dokładnie przestudiuj.

 

Temat o olejach już jest (nawet kilka) i ciężko żeby do każdego motocykla forumowicze pisali jaki olej.

Możesz też w sklepie zawsze zapytać czy dany filtr będzie pasował do twego motoru.

 

Jak wymieniasz olej to nie musisz wymieniać filtru powietrza i odwrotnie. :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chodzilo mi o to ze filtr powietrza jest zecza niezbedna do oleju :P tylko o to ja kczasto powinno sie wymieniac jedno i drugie?? czy w waszych przypadkach zbiega sie to w jedna calosc pracy :clap:)

a jesli chodzi o wymiane oleju w sklepie to jest problem bo u mnie w miescie nie ma sklepu z czesciami do moto... a w samochodowych nie wiem czy by mieli

 

a co do serwisówki to juz szukalem na necie i niemoge znalesc:/ chyba ze niema takiego czegos jak serwisówka w necie.. znajduje mi tylko ksiegarnie motoryzacyjne i ksiazki serwisowe w papierze..

Edytowane przez PiotrromaN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to więc tak ja polecam ci olej 10w40 - ja zalał bym motulem ale sprawdź dokładnie jaki olej zaleca producent i kup olej wraz z filtrem na allegro w tej chwili jest masa sklepów reklamujących się na allegro a jak kupisz u jednego i to i to zapłacisz za przesyłke tylko raz :P jak już będziesz zamawiał to dowiedz sie ile wchodzi do twojego moto znajdziesz to w internecie a jak nie to daj znać gdzies mam takie dane. jak juz będziesz wszystko wiedział zdejmij owiewki (płóg dolny) jeśli jest i miedz kolektorami masz filtr ale za nim zaczniesz go odkręcać wykręć korek wlewowy, żeby było dobre odpowietrzenie potem podstaw pod moto jakąś miske i wykręć śróbę spustową (najniżej położona śruba w bloku) jak stary olej zleci odkręć filtr oleju, w nowym uszczelke posmaruj starym olejem i przykręć go nie używaj klucza, tylko dokręcaj ręką, nastepnie zakręć korek spóstowy i nalej nowy olej kontrolując stan w oczku, zakręć korek wpóstowy i poskładaj owiewki (chyba o niczym, nie zapomniałem jeśli tak to poprosze o poprawke)

co do serwisówki

http://forum.motocyklistow.pl/index.php?sh...77461&hl=cb+500

trzeba tylko dobrze na forum poszukać a wszystko się znajdzie

Edytowane przez krawcu2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadnych zmian nie czuje.. idz do sklepu z olejami cos ci poleca :banghead:) jak koledzy pisali wczesniej to olej 10W40 to sa parametry oleju.. a jak powiesz w sklepie ze do moto to ci cos daja.. tylko nie zapomnij powiedziec ze do

4-o suwa.. Wiadomo ze Castrol to jeden z lepszych oleji, kumpel lal orlen platinum 4T 10W40 zanim ja mialem ten motor i tez bylo git.. a róznicy nie było zadnej... przynajmniej mi sie tak wydaje.. a szpecem nie jestem ogolnie to on chodzil nie równo.. ale jak teraz swieczki kupilem nowki to cyka elegancko.. no i troche podregulowalem gazniki.. pali jak marzenie i nic w nim nie stuka ani nie przebiera..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

pierwszy temat o wymianie oleju jaki znalazlem przegladajac wstecz tematy..... wiec przykleje sie z moim pytaniem....

 

moto w garazu stoi nietykane (przednim kolem krecilem raz w tygodniu) i nie odpalane ok 3 m-cy...na starym oleju.... teraz pytanie, przed wymiana oleju (spuszczeniem starego) silnik powinien byc odpowiednio rozgrzany.... ale jesli moto stalo z olejem ok 3 m-ce tak sobie mysle ze wszystkie syfy ladnie splynely na spod miski olejowej i czy nie lepiej bylo by odkrecic spust oleju i niech on tam sobie pozniej skapuje przez powiedzmy cala noc z tymi wszystkmi syfami... a dopiero pozniej zalac nowy i dopiero odpalic silnik ?/?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwszy temat o wymianie oleju jaki znalazlem przegladajac wstecz tematy..... wiec przykleje sie z moim pytaniem....

 

moto w garazu stoi nietykane (przednim kolem krecilem raz w tygodniu) i nie odpalane ok 3 m-cy...na starym oleju.... teraz pytanie, przed wymiana oleju (spuszczeniem starego) silnik powinien byc odpowiednio rozgrzany.... ale jesli moto stalo z olejem ok 3 m-ce tak sobie mysle ze wszystkie syfy ladnie splynely na spod miski olejowej i czy nie lepiej bylo by odkrecic spust oleju i niech on tam sobie pozniej skapuje przez powiedzmy cala noc z tymi wszystkmi syfami... a dopiero pozniej zalac nowy i dopiero odpalic silnik ?/?

 

 

ja dokladnie tak zrobilem, mozesz tez wyjac filtr od razu. jak rozgrzejesz to i tak wszystko nie wycieknie do sucha, mi sie wydaje, ze nie ma potrzeby rozprowadzac starego oleju po sliniku.

Na przyszly rok jednak, zleje olej przed postawieniem motura na zime, na cieplym silniku :icon_mrgreen: wtedy problem z glowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no w sumie sa msie zdziwilem bo ponad 2,5l.. a olej wlalem Castrol..

 

Też jestem przed wymianą oleju i znalazłem na stronie Loisa, że do cebuli wchodzi 3,1 litra oleju. Teraz mam Motula 10W40 i przy tym zostanę, bo wszystko było OK.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...