Skocz do zawartości

Skuter do turystyki


Dar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie zauważyłem takiego tematu w tym podforum, więc założyłem.

Pytanie proste(?) dla znawców =]

Jaki skuter jest najlepszy do turystyki - pojemność, moc, wygoda, pakowność...

Wypisujcie swoich faworytów, wady i zalety.

 

coś jak APRILIA ATLANTIC 250 albo MALAGUTI MADISON K400 .

Aczkolwiek ja bym sie nie pisal w zyciu na turystyke skuterową , wychodze z zalorzenia,ze skuter ma inne zastosowanie.... co nie zmienia faktu, że sa straszne.

Edytowane przez RaY

Motocykle to nie wszystko, ale bez nich wszystko jest niczym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem takiego tematu w tym podforum, więc założyłem.

Pytanie proste(?) dla znawców =]

Jaki skuter jest najlepszy do turystyki - pojemność, moc, wygoda, pakowność...

Wypisujcie swoich faworytów, wady i zalety.

 

Jakąś sąde chcesz przeprowadzic, czy przez ciekawość pytasz?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic z tych rzeczy, nie sugerujcie się mną. Nie chcę kupić skutera. Tak tylko z czystej ciekawości założyłem ten temat. Czy skuter w ogóle nadaje się do turystyki i który spisuje się najlepiej w tej kwestii. Jak w ogóle duży skuter jest odbieramy przez Polskich oraz zagranicznych motocyklistów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) uważam, że duże mocne skutery do spokojnej turystyki nadają się i to bardzo...

 

łoj, a ja się nie zgodzę :clap:

po pierwsze silnik: niby 500 czy 650ccm innym jednośladom wystarcza, ale jak wytłumaczyć fakt, że wszystkie liczące się motocykle turystyczne mają blisko lub ponad litr? kwestii mocy czy momentu nie da się przeskoczyć. czyli... może być, ale tutaj to naprawdę po jakimś czasie zacznie brakować; zwłaszcza, że turystyka to często 2 osoby i bagaż

po drugie podwozie, które wprawdzie komfortowe nawet może być, ale już długością skoku czy precyzją prowadzenia generalnie nie grzeszy, szczególnie kiedy asfalt gorszy (u nas wszak norma), lub prędkości wyższe. a choć duże skutery dają się rozbujać do 160kmh i więcej - to trudno taką jazdę uznać za normalną dla nich. nie mówiąc już o kołach, które przy tej wielkości kiepsko wybierają nierówności. przy tym konstrukcja podłogi ogranicza złożenia w winklach

... czyli ani na autostrady, ani na boczne, kręte i dziurawe drogi

trzecia uwaga to pozycja, "czoperowa", z nogami do przodu: fajna na krótką metę, są też tacy, którzy całe życie na czymś takim śmigają. ale kręgosłup, szczególnie przy takim zawieszeniu, w większości przypadków będzie protestował

po czwarte wreszcie wracamy do bagażu, a z tym krucho. wprawdzie da się pod siodło i centralkę, ale już kufrów bocznych raczej nie da się założyć (zdaje się, że któryś z maksiskuterów ma przewidziane w zestawie akcesoriów, ale to wyjątek). poza tym dopakowanie odbija się na pracy zawieszeń, które raczej nie są przystosowane do takich obciążeń

 

ergo jest mniej więcej tak: nie bardzo się da, choć zapaleńcy znajdą zalety takiego pomysłu. miłośników chopperów wśród turystów jest więcej chyba tylko przez "easy ridera" :biggrin:

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niemożliwość mocowania kufrów w dużym skucie ?

a t-max , silverwing czy burgman650 ?

już kilka razy mi się przewaliły z kuframi .

A najbardziej mi się podoba burgman 400, zarówno wygląd (analogowe zegary) jak i cena (24tys) .

a co do prędkości to mi wystarczy aby można było utrzymywać tempo 100-120km/h ze sprawnym wyprzedzaniem

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic z tych rzeczy, nie sugerujcie się mną. Nie chcę kupić skutera. Tak tylko z czystej ciekawości założyłem ten temat. Czy skuter w ogóle nadaje się do turystyki i który spisuje się najlepiej w tej kwestii. Jak w ogóle duży skuter jest odbieramy przez Polskich oraz zagranicznych motocyklistów.

 

Wieszkosc PL motocyklsiow jest nastawiona ANTY na skutery, nie wiem jak zagranica bo jest ich tam duzoooo.

Motocykle to nie wszystko, ale bez nich wszystko jest niczym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...