Skocz do zawartości

dzika strona


wild
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

co do emek- nie bylo to trudne. :icon_idea: przy opisie bardziej ogolnym (menu po lewej) wzorowalam sie po notatkach tutejszego Karola Sawiaka. co do wersji z dokumentacja od r-71- pierwszy raz slysze ;)

 

moja kopalnia odnosnie emek i po czesci mw to "czerwoni" z pod motorz ;)

 

Goska

 

a reszte.. pisze sama (:

Dzika, tak jak natura chciała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no fajne wolałbym zdjecia:-)w ksiażce dmowskiego i winiarskiego "CMR" sa rysunki i w dodatku czarnobiałe w ołówku i jakies po-zal-sie-boze zdjecia czegos na kształt rusków z tyłu i ksiazka mimo ze madra to jednak blada, wiem, sam spróbuj powiedza inni, ale własnie dużo zdjec porównawczych "to wygladało tak a to tak" to jest to bo diabeł tkwi w szczegółach:-)

 

no fajne wolałbym zdjecia:-)w ksiażce dmowskiego i winiarskiego "CMR" sa rysunki i w dodatku czarnobiałe w ołówku i jakies po-zal-sie-boze zdjecia czegos na kształt rusków z tyłu i ksiazka mimo ze madra to jednak blada, wiem, sam spróbuj powiedza inni, ale własnie dużo zdjec porównawczych "to wygladało tak a to tak" to jest to bo diabeł tkwi w szczegółach:-)

 

no fajne wolałbym zdjecia:-)w ksiażce dmowskiego i winiarskiego "CMR" sa rysunki i w dodatku czarnobiałe w ołówku i jakies po-zal-sie-boze zdjecia czegos na kształt rusków z tyłu i ksiazka mimo ze madra to jednak blada, wiem, sam spróbuj powiedza inni, ale własnie dużo zdjec porównawczych "to wygladało tak a to tak" to jest to bo diabeł tkwi w szczegółach:-)

 

ADMIN MOZNA TE 2 WYKASOWAC?COS MI FORUM NIE HULA!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

granat- wejdz w dzial "szczegolowe porownania motocykli tam masz wszystko od a do z razem ze zdjeciami, fragmentami schematow czy rysunkami katalogowymi :icon_razz:

 

dzis postaram sie umiesci o kaskach W i M bo 650 jeszcze nie ruszalam.. nie ma cholera kiedy (:

 

Goska

Dzika, tak jak natura chciała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Storm007 ma rację. Należało by opowiedzieć jak to było naprawdę a anegdotę typu "jak to ruscy zrzucili niemieckiego turystę do rowu i zabrali motor do fabryki ciągników można opowiedzieć na końcu w ramach " :icon_mrgreen:"

Granat -Zdjęcia w książce "CMR" Dmowskiego i Winiarskiego to rzeczywiście to smutek i żal i ;}

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie, a może po artykuliku dla Gośki..? co się tak sama będzie niewiasta męczyć nad zawartością stronki. od niektórych, jak widzę, wiedza aż tchnie poprzez monitor :icon_mrgreen:

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tam- wole sie pomeczyc niz kogos za jezyk ciagnac na sile :icon_mrgreen: wszystko w swoim czasie.

 

aktualizacja- w dziale szczegolowych porownaniach zamiescilam tekst rozszerzony o kaskach- poki co jeszcze zdjec nie ma.

 

Goska

Dzika, tak jak natura chciała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie, a może po artykuliku dla Gośki..? co się tak sama będzie niewiasta męczyć nad zawartością stronki. od niektórych, jak widzę, wiedza aż tchnie poprzez monitor ;)

jsz

Zeby cos napisac to trzeba nie byc leniwym ;p Do tego opanowany miec jezyk ojczysty aby przelac mysli w forme pisana zrozumiala dla kazdego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam...

 

Ja tą stronę robię, i się nie czepiajcie dupereli - jak znajdziecie jakieś błędy techniczne to pisać do mnie - a jak merytoryczne - to do Gośki...

 

Mam do Was prośbę - napiszcie mi (najlepiej na PW) jakich słów kluczowych używacie w wyszukiwarkach, jak szukacie stron o ruskach.... im więcej takich danych dostanę, tym łatwiej będzie tą stronę w sieci znaleźć...

 

 

Granat: odczep ty się wreszcie od mojego Urala - to zdjęcie tam wsadziłem ot tak dla jaj - to nie jest oryginał - to moja swobodna interpretacja... Jak Gośka napisze o Uralach to to zdjęcie wyrzucę...

Edytowane przez Rhotaxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moj jest malowany pędzlem i co z tego?Olej wygląd, rob mechanikę i jezdzimy.Zmarzłem dzis jak kundel ale da sie jezdzic. A strona zajefajna . Pokłon i szacunek że się chciało . Nie wiem czy się nie czepiam ale może jakies zdjęcia pokazujące rożnice i odmiany częsci? Ale ja aż takiej wiedzy nie mam (i tylu egzemplarzy do zdjęc)więc chybia się czepiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale może jakies zdjęcia pokazujące rożnice i odmiany częsci? Ale ja aż takiej wiedzy nie mam

Dokładnie . Od rzeczy najprostszych czyli różnice w bakach , ramach kołach zawieszeniach do osprzętu . A później może zawracanie głowy dla konkretnych modeli . Chodzi o to żeby początkującymi ułatwić życie przy odróżnianiu chłamu często robionego przez handlarzy od motocykli w miarę oryginalnych . I nawet nie o to chodzi czy są takie jak fabryka robiła tylko o to że jak sprzedający pisze że motocykl jest z magazynów wojskowych to po samych błotnikach , baku czy kołach będzie widać ze próbuje wcisnąć kit . I można wnioskować ze ze stanem technicznym też pierdzieli głupoty . Takie strony to nie informacje dla ludzi z forum tylko właśnie dla początkujących i często dopiero decydujących sie na zakup . A zmiany że tu sygnatura "a tu nie ma -o dlaczego nie ma?" to dla wąskiego grona na forum . Tak z własnego doświadczenia wiem że ogromna większość mówi np tak " mam emkę z 44 roku " i chce coś tam do niej . Mówię że trzeba zrobić to i to i tamto. gość nie chwyta . I po chwili okazuje się że nie emka a kaczka , szczepiona z Dnieprem . A remont nie był potrzebny bo te motocykle wojnę wygrały i świeżo upieczony właściciel sadzi że wygrałyby jeszcze kolejną . A z skąd podobne przekonania ? Bo ma w papierach , bo mu sprzedający powiedział , bo mechanik jego kumpel jeździł na takiej w wojsku . I dla tego strona . I bardzo dobry pomysł z tymi podkoszulkami . Powinniście je sprzedawać ale zlitujcie sie -jak Gosia wreszcie wyjedzie poza garaż .xDD

Edytowane przez prince
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to własnie mi chodziło-np. korek wlewu paliwa wystepuje w tylu i tylu odmianach, jest zrobiony z tego i tego (i niewiadomo z czego :cool: ) czy np. klosze lamp przednich w sa takie i takie (i siakie) i rożnią się tym i owym (np. od lamp tylnych czy też krasnala ogrodowego) . To moze jest niewdzięczne zadanie ale może będzie mniej takich kwiatkow jak jak dyskusja emka z silnikiem kaski zdobyta na froncie wschodnim itd. Po prostu będzie gdzie to sprawdzic. Ale powtarzam zaje...... strona , naprawdę .Ja się już dokształciłem. Polecam obejrzec strony niemiaszkow, kiedys miałem avo-sipsona i umarłem po obejrzeniu paru stron , zmiany w kolorach przewodow instalacji elektrycznej czy wszystkie pocztowki i foldery reklamowe ze wszystkich lat produkcji . To cięzka sprawa i pewnie nie od razu ale myslę ze jak starczy zapału to mozna uzyskac taki efekt. Pozdrawiam tworcow strony, i naprawdę się nie przypier.... Bardzo mi się podoba to co robicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...