Skocz do zawartości

Nowa instalacja elektryczna w moto


dark_rider
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z taśmą płócienną to był bym ostrożny. W naszych wynalazkach zazwyczaj instalacja jest prowadzona po ramie i od spodów błotnika i innych odsłoniętych elementach "nadwozia". Jest w ten sposób narażona na warunki atmosferyczne,głównie wilgoć. Niby nic.Ktos powie,że jak zamokło to wyschnie,ale nie do konca tak jest.Wilgoć na kablach czyni cuda. Galwanizacja, korozja połaczeń itp. Stosuje sie kuszulki osłonowe do wiązek ( nie mylić ze spiralami). Do nabycia praktycznie w każdej lepszej hurtowni elektrycznej.Do tego są różne kolory co czasami ma instotny wpływ na rekonstrukcję zabytka.Zamiast wazeliny na połączenia konektorowe stosuję inhibitory na bazie miedzi. Nigdy nie zawiodły, nawet po kilkunastu latach. Do lutowania instalacji używam zawsze cyny i kalafoni,nigdy pasty lutowniczej. Przekonałem się,że zawarty w paście kwas ma tendencje do korodowania połączeń. Ale co ja tam... w końcu "macam temat" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc. Zdziwisz sie moze ale wielu uzytkownikow uzywa zwykłych,miekkich srub.Ja przed remontem kupiłem po 0,5 kg. drobnozwojowych utwardzanych . Koszt nie masakrujący a nie trzeba się zastanawiac skąd wziąc srubę z zerwanym gwintem o 22.00 lub jechac po kazdą do sklepu. Zmieniam wszystkie na nowe i sobie chwalę.A diabeł jak zwykle tkwi w szczegołach-jesli chce się jezdzic zabytkiem. Jak poszukiwana odrzutnika?Trzeba było brac Urala ode mnie to miałbys teraz kupę częsci - w cenie ekstra promocyjnej.Poszedł do ludzi i już jezdzi.Mowiłem że warto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Granata odrzuca na samą myśl o odrzutniku.... :flesje: Tak w zasadzie to powinno tez sie powiedzieć kilka słów o jakości przewodów. To tez istotna sprawa. Można kupić z idiotenmarketa za szpuli jak i śrubki na wagę. Nie prowokuje nikogo.... :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys używano do tego preparatu potocznie nazywanego "gutaperką". Był to roztwór kauczuku syntetycznego. Obecnie możesz spokojnie zastosować preparaty silikono pochodne. Daj na prv to Ci podsune konkretne produkty i gdzie można kupić.Nie chcę robić spamów reklamowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc. Zdziwisz sie moze ale wielu uzytkownikow uzywa zwykłych,miekkich srub.Ja przed remontem kupiłem po 0,5 kg. drobnozwojowych utwardzanych . Koszt nie masakrujący a nie trzeba się zastanawiac skąd wziąc srubę z zerwanym gwintem o 22.00 lub jechac po kazdą do sklepu. Zmieniam wszystkie na nowe i sobie chwalę.A diabeł jak zwykle tkwi w szczegołach-jesli chce się jezdzic zabytkiem. Jak poszukiwana odrzutnika?Trzeba było brac Urala ode mnie to miałbys teraz kupę częsci - w cenie ekstra promocyjnej.Poszedł do ludzi i już jezdzi.Mowiłem że warto

Ej, spoko, z tymi srubkami to był zgryw, chyba zbyt subtelny:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wyłapałem , ale myslisz że wszyscy inni też? Czasami strach żartowac , bo jeszcze cię wezmą poważnie. Już mam opinię orginała w srodowisku. A popatrz na te pytania-poziom wiedzy: jakie paliwo jakie swiece,zobacz jak sie ludzie potrafią zwymyslac w sporze o malowanie.Testosteron aż ocieka z ekranu.Jeden większy dżygit od drugiego.Strach żartowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, LUZ... od tego jest FORUM. Kiedyś jakis mądry,który życie znał tak powiedział mi... (prawie Lady Pank to dla tych stachyr wiekiem :) ). Kto dużo klika to nie ma czasu na robotę.... Nie prowokuję nikogo :icon_mrgreen: Ja już jestem po pryskaniu w podkład gondoli od Uralowego wózka, to se klikam nabijając konto na "wąchacza wypierdów" czy jak się to zowie... :bigrazz:

prince........ na wtorek będzie surówka. Dam znaka na PRV. Zda egzamin na stówę. Autopsja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wielkie dzięki dla Was :icon_eek: :biggrin: :)

 

Temat naprawdę się rozwinął i szczerze powiem dowiedziałem się więcej niż chciałem :( Ale to dobrze. Wszystko teraz przemyślę rozplanuję i udam się na zakupy :P

 

Jeszcze raz dziękuję.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zeby kable luzno nie latały całą instalacje wmontowalem w czarne peszle karbowane (te przecietę wzdłuż), dostepne w serwiasach montujacych instalcje gazowe do samochodów - ot tak gwoli estetyki

Peszle solidnie przymocuj do ramy. Luźne potrafią wychlastać lakier do żywej blachy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peszle lepiej kupować w wersji nierozciętej, rozciąć nie problem, a często potrzebne są zamknięte.

Na alegro znajdziecie (sprzedawca nazywa się chyba telbur), cene niskie a ile radości.

 

http://www.allegro.pl/item307165327_peszel..._5_23_0_mm.html

Edytowane przez gobert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...