Skocz do zawartości

Problem z odkręceniem krućca MBX


wicek15
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Chciałem dzisiaj odkręcić kruciec łączący gaźnik z cylindrem w celu zmiany otwarcia membrany, ale napotkałem problem. Mianowicie, spotkałem śruby, których nigdy wcześniej nie widziałem. Daje zdjęcia, bo nie wiem jak wytłumaczyć co to.

http://www.bikepics.com/pictures/1162343/

http://www.bikepics.com/pictures/1162344/

 

Poradźcie jak to odkręcić, bo ręce opadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze widze na tym 2 zdjęciu jest to imbus. Taki sześciokąt. Nie wiem czy coś jeszcze zostało z gwintu bo chyba widze że sa zaokrąglone. Ale to bys musiał dac lepszą jakośc zdjęcia. Odkręca się je kluczami imbusowymi. Pamiętaj aby do końca włożyć klucz gdyż wyrobisz gwint!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani imbusy, ani torxy, kurcze, nie mam tam za bardzo dostępu z telefonem. To ma tylko ta takie zaczepy, jest podzielone na pół. Coś takiego jak logo http://czad.blox.pl/resource/logo-recykling.gif tylko okrągłe i tylko 2 "strzałki"

Już sam nie wiem jak to tłumaczyć :/

Edytowane przez wicek15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam jesteś torx, to są śruby jednorazowe, tylko do przykręcania .

trzeba je odkręcić ruskim kluczem (młotek+przecinak) i zastąpić nowymi z łbem na klucz ampulowy (imbus)

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to jest torx to w porządku, ale jeśli nie, albo śruba jest już okrągła i nie daje się odkręcić kluczem, nawierć jej brzeg małym wiertełkiem (albo spiłuj pilnikiem, im głębszy rowek zrobisz tym lepiej) i za pomocą brzegu śrubokręta albo dłuta pukając młotkiem popychaj śrubę po obwodzie w stronę odkręcania.

Powinna ruszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. robisz rowek na obwodzie śruby, jesli niema dostepu dla pilnika robisz otworek na głębokosc 1-2mm wiertarką małum wiertłem ok 1,5-2mm

 

2. w ten otworek/szczeline wkłądasz koniec śrubokręta/dłuta, ale nie pionowo do śruby bo niechodzi o to, żeby ją wbić w cylinder, tylko pod kątem ok 45*, tak żeby uderzając młotkiem, odkręcać śrubę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega wyzej napisał bardzo dobrze, przynajmniej mi tak każda niepokorna śróbka uległa. Warto przed akcją puknąć ją tak jak się gwóżć wbija (oczywiście nie za mocno). Po akcji zastąp ją śróbką na klucz ampulowy bo taka tam powinna być. Co do dostepu poluzuj silnik, albo go wyciagnij całkiem to tylko 3 śróby i jedną ("od ramy") poluzować :icon_rolleyes:

 

Jak to się mówi powodzenia w akcji :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz pecha...

Miałem takie same śruby (na szczeście tylko dwie, na dole) w NSR50 i NSR125. Z jednej strony to dobrze, bo wiem że sam wszystko rozkręcałem, jako pierwszy.

Ale odkręcić ją to niezły sajgon.

 

Po pierwsze raczej nie napiłujesz sobie otworu pod śrubokręt, bo śruba jest hartowana.

Mi pomógł tata, zajeło to pare godzin, po prostu dłutem i młotkiem jak ktoś wyzej napisał, pukał non stop w stronę odkręcania i sie udało.

Tylko uważaj, bo ona jest wkręcona w aluminiowy korpus silnika, żebyś za mocno tego nie robił bo gwint możesz uszkodzić (na szczęście o tym teraz wiedzieliśmy, po przygodzie z nsr50 parę lat temu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://img180.imageshack.us/my.php?image=sdsdtp2.png

 

Tak to sobie ci narysowałem pokrótce ogólnie chodzi o to żeby udarzać przeciankiem w obrzeże śróby, nawet jak nie uda ci się zrobić głębokego rowka to przecinak pod wpływem siły i tak sobie go zrobi, napewno ci się uda to bardzo łatwe :icon_rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...