Skocz do zawartości

Kierunkowskazy na rondzie


zalmen3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A jest taki przepis w ogóle? Po mojemu z tego co się orientowałem to sygnalizacji świetlnej kierunkowej używa się przy zmianie pasa ruchu lub kierunku jazdy. Jak skręcasz w lewo lub prawo na rondzie to zmieniasz pas bądź kierunek ale jadąc prosto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mnie właśnie zarazili za granicą A i tak teraz robię(wcześniej B)

 

 

A po co prawy? Zmieniasz kierunek jazdy lub pas jadąc na wprost przez rondo?

Rondo to główna droga, tak więc opuszczając rondo zjeżdżając kierunek, inaczej ci jadący z naprzeciwka będą myśleć, że będziesz dalej poruszać się po rondzie.

Notoryczny kłamca :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy robiłem kat B.15 lat temu była odp. B. Gdy robiłem A kilka miesięcy temu też było B

IMO włączenie kierunkowskazu na opisanym rondzie niczego nie daje (jak rozumiem rondo jest małe i ma jeden pas).

 

Włączenie LEWEGO kierunkowskazu na rondzie gdzie jest więcej niż jeden pas sugeruje ZMIANĘ pasa w lewo. Jeśli dawanie dziwnych sygnałów na rondzie ma powodowac płynniejszą jazdę - to jaskoś tej logiki nie kupuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no rownie dobrze mozesz i bez kierunkowskaz wyjechac tez bulu nie bedzie - u Ciebie bo rowerzysta moze np, w szpitalu sie znalezc

Chodziło mi o to że będąc na rondzie takim z jednym pasem możesz ale nie musisz migać lewym (sygnalizując że chcesz na nim pozostać) aż do momentu kiedy będziesz chciał z niego zjechać wtedy prawy proste

Włączenie LEWEGO kierunkowskazu na rondzie gdzie jest więcej niż jeden pas sugeruje ZMIANĘ pasa w lewo. Jeśli dawanie dziwnych sygnałów na rondzie ma powodowac płynniejszą jazdę - to jaskoś tej logiki nie kupuję.

Prawda!

Edytowane przez gnida

A nas wiedzie siedem demonów, co nami się karmią: Na przedzie pycha podąża z tańczącą latarnią, Chciwość wczepiła się w siodło i grzebie po sakwach, Broi pod zbroją lubieżność, pokusa niełatwa. Bandzioch domaga się płynów i straw do przesytu, Wabi rozkoszne lenistwo do łóż z aksamitu, Gniew zrywa ze snu i groźbą na oślep wywija, A zazdrość nie wie, co sen i po cichu zabija...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mnie właśnie zarazili za granicą A i

Rondo to główna droga, tak więc opuszczając rondo zjeżdżając kierunek, inaczej ci jadący z naprzeciwka będą myśleć, że będziesz dalej poruszać się po rondzie.

 

Nie wiem musze obczaić kodeks bo cos mi sie tu niepodoba, swoją drogą to rzadko patrze po kierunkach samochodów wjeżdzających na rondo. Jeden włączy jeden nie...zero zaufania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się sprawdza tylko w jednej sytuacji ; mamy cztery zjazdy, chcemy opuścić rondo zjazdem po lewej , w momencie jak wjeżdżamy na rondo z naprzeciwka przyjeżdża kolejna osoba i może nam zajechać drogę bo myśli,że jedziemy na wprost, gdybyśmy dali kierunek od razu to wtedy ta osoba widzi nasz zamiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś wyżej napisał, że po rodzie poruszamy się w lewo :lalag:

 

o czym ta dyskusja jest ? kierunkowskaz w lewo na rodzie ? chyba tylko jeśli dwupasmowe (lub więcej) jest i sygnalizujemy zmianę pasa na wewnętrzny.

 

:flesje: o to właśnie mi chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie opcja A - tak widziałem poza granicami naszego kraju i tak robie, przeciez wiadomo ze i tak nie pojade pod prąd na rondzie.

 

pzdr

 

haha można się zdziwić:flesje: mnie raz Pani wjechała w Rzeszowie na rondo pod prąd i stanęła na wprost mnie :lalag:

najlepsze, to że była tak samo zaskoczona jak ja....

 

a co do tematu to stosuję opcję A

Edytowane przez wadir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie tylko B.

Nasze miasto to drugie po Paryżu zbiorowisko rond i mamy z nimi do czynienia na co dzień. Lewy kierunek przed wjazdem na rondo, nie przekazuje żadnej informacji - pomyślcie, co może sugerowac, jeśli są tam trzy zjazdy... Wjazd na rondo bez kierunku, zjazd z kierunkiem prawym po minięciu poprzedniego zjazdu.

 

Chyba najbardziej czytelne zachowania.

 

A to że na rondzie można jechac w lewo (czyli pod prąd :lalag:) widziałam na własne oczy... więc nie mówcie, że to niemożliwe. Dobrze, że gościu był na wewnętrznym pasie, bo mógłby narobic bigosu...

Edytowane przez Vizka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja namieszam ...

Bo na różnych rondach stosuję różne zasady ...

Na tzw. mini rondach skręcam jak na zwykłych skrzyżowaniach, czyli jak w prawo, to prawy kierunek, jak w lewo, to lewy kierunek, a jak prosto to czasami nic, czasami prawy przy zjeździe.

Na zwykłym, dużym rondzie, zwyczajnie, przy zmianie pasa i przy zjeździe.

Skąd taka odmienność na mini rondach ? ano, zwyczajnie nie ma miejsca na sygnalizowanie wszystkich manewrów i coby było odpowiednio wcześnie i czytelnie robię tak jak robię.

Bo tak naprawdę chodzi o jedno, by wszyscy dookoła, kierowcy, piesi, rowerzyście mieli jasne pojęcie o moich zamiarach, czy chcę jechać prosto, w prawo czy w lewo. I tylko o to chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się sprawdza tylko w jednej sytuacji ; mamy cztery zjazdy, chcemy opuścić rondo zjazdem po lewej , w momencie jak wjeżdżamy na rondo z naprzeciwka przyjeżdża kolejna osoba i może nam zajechać drogę bo myśli,że jedziemy na wprost, gdybyśmy dali kierunek od razu to wtedy ta osoba widzi nasz zamiar.

Właśnie dlatego zaraziło mnie A, żeby wiedział: "hamuj do zera bo jeszcze nie opuszczam ronda, nie musisz się zastanawiać czy nie jestem jedną z ci* która nie włącza prawego kierunku przy zjeździe"

 

mati_mot - źle cię zrozumiałem, myślałem, że chodzi ci o przecięcie ronda na wprost.

Notoryczny kłamca :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...