Skocz do zawartości

kupic motocykl pod siebie a nie odwrotnie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

troszke rozgladam sie za pierwszym powaznym sprzetem,zakup przeciagnal sie troszke wczasie gdyz niespodziewane wydatki mnie dopadly ale ten czas zanim odreperuje wlasne finanse chciałem poswiecic na dopasowanie dobrej maszynki pod siebie a nie odwrotnie

 

najwarzniejsze to wielkosc motocykla. mam 188cm wzrostu wiec wiekszosc maszyn moze wygaldac podemna jak motorowery;(

przeznaczenie motocykla to hmmm....moze powiem tak ze chciałbym wykorzystywać ten motocykl turystycznie(ale bez przesady zadne tam crossy i tegotypu)

najlepiej by sprzet byl dostosowany gabarytowo pod 2 osoby bo poznawanie swiata samemu jest troszke nudne:(

 

wykorzystanie motocykla niesie za soba roznież wymog niezawodnosci(nie chce by nagle maszyna sie rozkraczyla a do domu daleko:/)

 

mysle ze wybierac powinienem tez z maszyn typu chopper gdyz tez sa to niewatpliwie maszyny po trochu turystyczne

 

pieniazki jakie moglbym przeznaczyc na maszyne to 8000pln(mysle ze juz w tej kwocie mozna wybierac,nie wyklucam motocykli z niemeic gdyz znajomosc jezyka pozwoli mi samemu sciagnac motocykl od zachodnich sasiadow)

 

oczywiscie im mniej sie wyda tym lepiej bo wiadomo ze za 8000pln chce miec motocykl gotowy do jazdy oplacony i w pelni sprawny(sakwy tez by sie zdaly)

 

myslalem nad nastepujacymi maszynami

 

honda cb night hawk

honda CM (troszke male pojemnosci ale moze na poczatek bedzie ok)

honda Transalp

honda shadow(drogo)

 

kawasaki kz

kawasaki ltd

kawasaki z

kawasaki zl

kawasaki el(chyba troszke mały)

 

suzuki intruder(ten juz troszke drogi)

suzuki ls (jeden gar i ponoc rozruszniki syzbko siadaja bo tlok daje potezny cios)

 

prosze o jakies porady lub o wasze sugestie nie musza byc maszyny ktore wypisalem

 

jesli umiescilem temat w nieodpowiednim dziale to przepraszam ale mysle ze w diale w ktorym bezstresowo porusza sie tematy akurat ten temat pasuje dosyc dobrze

 

pozdrawiam

Artur

Edytowane przez spr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze nie ten dział, takie pytania były, ale żeby nie było

 

polecam z czystym sumieniem to co sam posiadam, a mianowicie honde seven fifty, w takiej cenie znajdziesz coś fajnego, nie będziesz wyglądał jak na psie ( ja mam 196 cm), spokojnie w 2 osoby możesz latać na długie trasy no i legendarna niezawodnosc hondy.

a honde nigthawk odradzam, wersja amerykanska znacznie słabsza niz europejska, jesli chodzi o model cb 750, po pierwsze brak tarczy na tyle i jadna tarcza z przodu

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A podrozowac zamierzasz po szosach czy w teren sie tez zapuszczac?

 

Chyba jednak po szosach bo choperem w las to nie teges :bigrazz:

 

Mowisz, ze nie pierwsze moto, a jak do turystyki to moze pomsyl o Bandicie 1200. Tylko nie wiem czy do 8000 sie cos znajdzie. Ale na 2 osoby i kufry w sam raz, samemu tez niezle pojezdzisz. Czesci duzo, opinie bardzo dobre. pomysl o tym :icon_rolleyes:

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

Z tych co napisałes to napewno nie Savage bo mimo ze fajny motór to do turystyki byś się zamęczył co dopiero we 2 osoby i z Twoim wzrostem (to mały gabarytowo motocykl) Intruder w tej cenie może nie być najlepszy, Transalpa to raczej nie dostaniesz. Co do CB 750 to kolega ma racje że lepiej Sevenfifty zamiast Nighthawka, poza tym jak dla mnie sevenfifty jest dużo ładniejsza. Myśle ze bandit to rzeczywiście dobre rozwiązanie a 1200 do turystyki to bajka, no ale tez by trzebabyło dołożyć. Pomyśl tez o VN 750, ja jestem zadowolony, byleby nie kupić padliny.

Szerokości!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

188cm tj. średni wzrost. Wydaje mi się, że każdy motocykl klasy średniej będzie dla Ciebie odpowiedni. Osobiście wydaje mi się, ze na Transalpie będziesz się czuł jak by był pod Ciebie szyty. (ja przy 187 mam takie wrażenie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troszke rozgladam sie za pierwszym powaznym sprzetem (...)

 

sprecyzuj co rozumiesz pod pojęciem "pierwszy poważny". tzn. dotychczas jeździłeś skuterkiem 50ccm czy czymś większym? ile?

jeśli faktycznie zamierzasz kupić motocykl "pod siebie", to te pytania nie są złośliwe, tylko zmierzają do ustalenia twojego doświadczenia i umiejętności - które są ważniejsze od wzrostu przy dobieraniu maszyny

 

Mowisz, ze nie pierwsze moto, a jak do turystyki to moze pomsyl o Bandicie 1200 (...)

 

najistotniejsza obserwacja w tym miejscu jest taka, że im motocykl młodszy i większy - tym w gorszym będzie stanie za określone pieniądze. np. dużego bandita w tej chwili (na szybko) znalazłem na allegro 2 sztuki, obie wyglądają zdecydowanie nie na "gotowe do jazdy". powiedzmy szczerze: nie dysponujesz wielką kwotą, więc powinieneś raczej szukać w klasie średniej

tym bardziej, jeśli odpowiedź na moje pierwsze pytanie będzie raczej z zakresu 50ccm - to jednak gsf1200 będzie raczej kiepskim pomysłem...

BTW jak u ciebie z ciuchami, kaskiem, rękawicami? odliczyłeś na nie jakąś kasę, czy może już masz?

 

Osobiście wydaje mi się, ze na Transalpie będziesz się czuł jak by był pod Ciebie szyty (...)

 

na jedną osobę być może, na dwie + bagaż w turystyce już nie

CHYBA że nie masz istotniejszego doświadczenia na motocyklach, wtedy umiarkowana moc (i niewielka waga, w porównaniu do np. wspomnianego bandita) trampka będzie zaletą, a nie wadą tej maszyny

 

osobiście poleciłbym ci:

* cb750, xj600 lub podobne, jeśli chcesz jeździć po asfalcie i podobają ci się golasy

* vs750-800 - poszukaj wątku o motocyklu do turystyki za 8kafli w dziale chopperów, był taki w lecie ub roku

* xl650v czyli trampek jeśli nie zraża cię (mnie na przykład kiedyś bardzo) wygląd enduraków

 

temat nie w tym dziale na pewno, ale jeszcze trudno powiedzieć w którym powinien :icon_eek:

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

wczesniej mialem do czynienia z tym na czym zaczyna praktycznie kazdy polski motocyklista:

wsk mz etz 250 najwieksza maszyne jaka kiedys dosiadlem ale to byla jednorazowa przejazdzka to kawasaki ltd 440

wiec raczej wiekszego doswiadczenia w jezdzie nie posiadam.

 

odnosnie ubioru to costam posiadam( kurtka skorzana, mocne buty trekingowe-wiem ze srednio sie nadaja ale mi sie w nich dobzre jezdzi i sa dosyc mocne i cale ze skory, oraz kask-kask niestety niezbyt zaawansowany bo kupilem go za 250pln wiec raczej bede kupowal nowy)

 

odnosnie pojemnosci to mysle ze max to 700ccm i tak chyba bedzie dosyc duzo.

 

tylko teraz jeszcze do konca niewiem czy pchac sie w motocykle typu chopper ktore mi sie dosyc podobaly czy w turystyczne nakkedy?

 

przejrze tematy "motor do 8tys" mam nadzieje ze cos sie nakieruje.

 

a co myslicie o kawasaki ldt 440?

nie jest specjalnie drogim sprzetem a ponoc w miare dobry, choc chyba teraz bardziej znajde denata a nie motocykl:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec z tego co piszesz to imo najlepszym rozwiazaniem jest xj600, tylko nie N, bo srednio golas sie do turystyki nadaje. Cena odpowiednia (nawet odejmujac okolo 1-2kpln na na ubranko dla plecaczka i kask dla Ciebie), moc nie za duza, ale do turystyki ok, dwie osoby sie wygodnie mieszcza, kuferki czesto mozna kupic z motocyklem w zestawie, jesli chodzi o bezawaryjnosc to pewnie gorzej niz w hundzie ale jakos szczegolnie awaryjna to nie jest, poza tym na wycieczki lepiej kupic jakies assistance i z glowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

188cm tj. średni wzrost.

 

 

Sorry ale nie wytrzymałem :) :bigrazz: To jak 188cm jest wzrostem średnim to ile trzeba na wysoki :cool: :)

Kurczę, mnie kiedyś w dowodzie napisali, wzrost średni ( 165cm ), co prawda było TO dawno więc tak jakby nieprawda ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

 

Ja uwazam, ze najtrafniejszym wyborem bylby Transalp. Turystyk, w dwie osoby da sie podrozowac, a moto nie poraza moca, wiec jako poczatkujacy powinienes sobie z nim dac rade.

 

SF moze by sie tez nadawala, choc to juz zdecydowanie bardziej asfaltowo. Moc dosyc spora dla poczatkujacego, ale SF jest ulozona jak baranek, niczym nie zaskakuje, a elastycznosc silnika pozwala jezdzic na naprawde niskich obrotach, gdzie mocy jeszcze nie ma :cool:. Dobre wywazenie i latwosc prowadzenia tez sklania do wniosku, ze poczatkujacy dalby sobie rade. Nie bez przyczyny ten motocykl byl uzytkowany w japonskich szkolach jazdy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesienią miałem identyczny dylemat co Ty - stawiałem te same kategorie i gotówki mialem prawie tyle samo - szukałem czegoś do 9 tys.

szukałem , przymierzałem sie...a przy 193 cm wzrostu niewiele mnie zadowalało...

ale znalazłem coś takiego jak YAMAHA TDM i musze rzec,ze idealnie spełnia warunki,kupisz za tanie pieniądzie a na nasze drogi nadaje wysmienicie

bez względu na to co wybierzesz uważaj bo to tej sumy ciezko jest kupić coś nie walnietego

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...