Skocz do zawartości

Pierwsza pomoc / zasady udzielania pierwszej pomocy


jeszua
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cieszę się, że się podobało :icon_biggrin:

Kolejna edycja w najbliższy weekend: 20-21 marca.

Studium Medyczne ul. Obozowa 20, godzina 10.00.

Sobota + niedziela do godziny 16-ej.

Tomek

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

siemka ;)

nie rozumiem to u was W PRLu nie ma obowiazkowego szkolenia podczas kursu na prawo jazdy ??

u nas jest w gimnazjum obowiazkowo i oczywiscie nie ma kursu na prawojazdy bez kursu 1szej pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

primo: prl się skończył

secundo: owszem jest, ale generalnie tak marny jak same kursy "nauki zdawania egzaminu"

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czołem. W imieniu Fundacji Jednym Śladem zapraszam na kurs pierwszej pomocy dla motocyklistów organizowany w sali warszawskiego WORD'u przy ul. Odlewniczej 8.

Terminy do wyboru: 13, 20 lub 27 lutego, godzina 10-16.

Koszt: 70 zł.

Kadra: paramedycy wojskowi z praktyką bojową.

Byłem, ćwiczyłem, polecam :lalag:

Kulik

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najmocniej przepraszam w imieniu organizatora, ale termin 20 lutego został odwołany.

Została najbliższa niedziela i 27.II

 

Tomek

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wybacz, ale bezsensownie dobrałeś wykładowców- specyfika ratownictwa w wojsku to zupełna odwrotność tej cywilnej... Nie żeby taki wykład nic nie dał, ale niektóre rzeczy się nie przydadzą albo nawet mogą zaszkodzić poszkodowanemu.

Miłej nocy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, ale bezsensownie dobrałeś wykładowców- specyfika ratownictwa w wojsku to zupełna odwrotność tej cywilnej... Nie żeby taki wykład nic nie dał, ale niektóre rzeczy się nie przydadzą albo nawet mogą zaszkodzić poszkodowanemu.

Miłej nocy ;)

Młody jesteś i niestety jeszcze niewiele wiesz o ratownictwie... Naczytałeś się pewnie o czerwonej taktyce i chciałeś błysnąć, ale nie wyszło.

 

Czym się różni resuscytacja żołnierza od resuscytacji cywila? Tu w Warszawie, gdy nie grozi nieprzyjaciel: NICZYM.

 

Ratownicy prowadzący zajęcia Fundacji to absolwenci studiów i studiów wyższych ratowniczych. Fakt noszenia przez nich munduru nie umniejsza ich kompetencji, a wręcz przeciwnie, gdyż mają przećwiczone sytuacje niespotykane w naszych, pokojowych warunkach. Oprócz służby w jednostce wojskowej, pełnią dyżury w pogotowiu ratunkowym CYWILNYM.

Edytowane przez Tomek Kulik

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Tak ładnie piszecie o pomocy itd... Opisze swój przypadek. Jakiś czas temu miałem wypadek... Chwile leżałem na drodze... Mineło mnie kilka samochodów nikt się nie zatrzymał. Przykro mi sie zrobiło gdy z trudem podnosiłem motocykl i mineło mnie kilku motocyklistów którzy jedynie pokręcili głowami...

 

Kazdy kto miał wypadek wie jak ciężko się podnosić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Widzę, że ostatnie informacje o kursach pierwszej pomocy przedmedycznej pojawiły się tutaj "wieki" temu... Zatem dla zainteresowanych wrzucam informację o szkoleniach organizowanych w Warszawie przez Polskie Stowarzyszenie Motocyklistów. Szkolenia organizujemy co miesiąc i są w pełni bezpłatne

 

Najbliższe szkolenie to 8 września 2012 roku i trwa ok. 8 godz. Są to w dużej części ćwiczenia gdyż materiały szkoleniowe przesyłamy tydzień wcześniej do samodzielnego przyswojenia :)

 

Podczas szkolenia ratuj życie… nauczysz się, jak:

 

- ocenić miejsce zdarzenia;

- korzystać ze środków ochrony osobistej;

- przeprowadzić wstępną ocenę poszkodowanego;

- przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową (RKO) u osoby dorosłej;

- przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową (RKO) u dzieci i niemowląt;

- użyć automatycznego defibrylatora zewnętrznego (AED);

- postępować w przypadku krwotoku;

- postępować w przypadku urazu kręgosłupa;

- postępować w przypadku wstrząsu;

- postępować w przypadku zadławienia

 

Zgłoszenia, zawierające Imię, Nazwisko, nr telefonu i adres e-mail, wraz z podaniem terminu na jaki chcesz się zgłosić należy kierować na jeden z poniższych adres e-mail:

 

[email protected]

[email protected]

 

Smoku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

Mam krótkie pytanie do ratowników - osób z doświadczeniem przy RKO.

Dzisiaj musiałem reanimować człowieka ok 70-80 lat. Mimo że uczestniczyłem w kilku kursach(co prawda ostatnio 5 lat temu) po usunięciu sztucznej szczęki zapomniałem o odchyleniu głowy. Skutek był taki, że dopiero teraz kiedy miałem czas wszystko przemyśleć doszedłem do tego, że strasznie napompowany brzuch był prawdopodobnie wynikiem dostawania się powietrza do żołądka(15 minut pompowania nim przyjechało pogotowie). Była to pierwsza taka akcja w moim życiu dlatego proszę specjalistów o odpowiedź na pytanie:

 

Czy takie zjawisko także zaszłoby gdybym odchylił pacjentowi głowę i wysunął szczękę? Czy nie wystąpiłoby wcale czy tylko w mniejszym stopniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 8 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...