Skocz do zawartości

Pierwsza pomoc / zasady udzielania pierwszej pomocy


jeszua
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Myślę, że film dosyć pomocny do przypomnienia sobie RKO.

 

Witam,nie tak dawno/listopad/ ukończyłem kurs ratownika drogowego PZM Automobilklub Wielkopolski,zajebista sprawa,zastanawiam się dlaczego nie ma obowiązku takiego kursu w szkole,czy na kursach prawo jazdy/wiem chodzi o pieniądze,bo ludzkie życie się nie liczy/Kurs zajebisty,zainteresowanie znikome ośmiu chętnych.A propo w/w filmu ,gdzie podstawowa zasada-bezpieczeństwo własne/chociaż też bym pompował i dmuchał bez rękawiczek i ustnika np;panią z filmu.A na kurs w tym wieku, musiał przekonać mnie wypadek Chorwackiego motocyklisty na adriatyckiej,,8'',stałem bezradny przy nim jak dziecko.Dzięki Bogu dobrze się skończyło.Człowiek może popełnić błąd,ale nie może go powtórzyć .Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,nie tak dawno/listopad/ ukończyłem kurs ratownika drogowego PZM Automobilklub Wielkopolski,zajebista sprawa,zastanawiam się dlaczego nie ma obowiązku takiego kursu w szkole,czy na kursach prawo jazdy/wiem chodzi o pieniądze,bo ludzkie życie się nie liczy/Kurs zajebisty,zainteresowanie znikome ośmiu chętnych.A propo w/w filmu ,gdzie podstawowa zasada-bezpieczeństwo własne/chociaż też bym pompował i dmuchał bez rękawiczek i ustnika np;panią z filmu.A na kurs w tym wieku, musiał przekonać mnie wypadek Chorwackiego motocyklisty na adriatyckiej,,8'',stałem bezradny przy nim jak dziecko.Dzięki Bogu dobrze się skończyło.Człowiek może popełnić błąd,ale nie może go powtórzyć .Pozdrawiam.

czy ja wiem, czy chodzi o pieniądze? Problem tkwi w systemie szkolnictwa i w ludziach, którzy go kreują.

Warto byłoby zmienić trochę plan zajęć dzieciakom w podstawówce i zamiast jednej lekcji religii,wprowadzić przedmiot o ratownictwie,który odbywałby się raz na dwa tygodnie. Modlitwa człowieka nie uratuje, ale za to praktyka i podstawowa wiedza medyczna, już tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawy szkolnictwa w zakresie pierwszej pomocy to jedno. Warto przyjrzeć się kursom BHP (obowiązkowym) w każdej firmie, która zatrudnia nowego pracownika. BHP jest zrobione tak,aby był podpis i tak samo sytuacja wygląda na uczelniach. Do BHP nikt na poważnie nie podchodzi, a na pewno poruszana w nim kwestia pierwszej pomocy, jest ostro okrojona,a wykładowcy mają na całość zlew totalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmieniałem pracę kilka razy, obowiązkowe kursy BHP w każdym przypadku to był pic na wodę - do odbębnienia i tyle. nie wiem, gdzie miałeś takie pozytywne doświadcznia, albo jaka branża (może jakaś jest) zapewnia dobry poziom

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...