Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Xenony

 

Hej - a ja się chciałem podzielić krótkimi doświadczeniami z używania ksenonów w moim Bandicie. Jeżdżę na nich już kilka tygodni. Po pierwsze rewelacyjnie świecą i oświetlają zdecydowanie lepiej drogę. Jednak to wszystko pikuś - bo najcenniejsze jest to, że kierowcy puszek widzą mnie o wiele wcześniej. Już kilka razy miałem sytuacje, gdzie jestem pewny, że to jasne i widoczne światło przekonało kierowcę samochodu żeby nie wjeżdżał jeszcze na mój pas ruchu :lalag: . I do tego nikt mi nie daje znaków, że oślepiają, a policja do tej pory się nie czepiła. To oczywiście moje subiektywne zdanie, ale uważam, że ksenony w moto to skarb :biggrin: .

 

 

A przy okazji chciałem zapytać czy wszystkie przetwornice muszą mieć takie duże rozmiary? - moja ma ok. 10cm*10cm*3cm. Ciężko toto zmieścić pod owiewką, ale oczywiście się da :clap: . Może są na rynku mniejsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga, nowe doswiadczenie związane ze zlotem w Kozienicach.

 

Co sie mogło stać z moim bandziorkiem. Zgasiłem go wieczorem i już nie dało sie odpalić. Kręcenie na ssaniu, bez ssania, na połowie ssania, próby odpalania z popychu, świeca taka jak powinna być, iskra idealna, czujnik stopki i przy klamce w porządku, moto czasem chłeptnie ale nie odpala. Jak myślicie, co sie stało sie? :bigrazz: Czas na odpowiedź ograniczona :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mikolol, a ile Cię kosztowały te ksenony?

Na TVN Turbo niepochlebnie się wypowiadali na temat ksenonów sprzedawanych na aukcjach za kilkaset złotych.

 

 

Całkowity koszt to 260zł (www.xenonowe.pl). Robota mi zajęła godzinę - główna sprawa to kombinacje gdzie tu najlepiej umieścić przetwornicę. Ja na razie prowizorycznie zamontowałem przy kolumnie kierownicy - nie przeszkadza a jest na widoku w razie jakby coś się posypało. Docelowo chcę schować wewnątrz owiewki pod lampami, ale to dłuższe grzebanie - a ja jestem leń :bigrazz: .

 

A co to znaczy niepochlebnie się wypowiadali w TVN - jakieś argumenty pamiętasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przy okazji chciałem zapytać czy wszystkie przetwornice muszą mieć takie duże rozmiary? - moja ma ok. 10cm*10cm*3cm. Ciężko toto zmieścić pod owiewką, ale oczywiście się da . Może są na rynku mniejsze?

 

Przetwornice raczej do malutkich nie należą. Ja mam podobnych rozmiarów, moze trochę węższą. Bardzo ładnie się zmieściła pod owiewkę

z lewj strony gdzieś tak jak literka "S" się znajduje. Oryginalny uchwyt przełożony między owiewkę a ramę i skręcony śrubką mocującą owiewkę do ramy

Edytowane przez Dziqz-tr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podrozinicy i podrozniczki.

 

planuje zakupic komplet sakw (boczne i centralana) ale nie wiem czy moj plecaczek bedzie mial jak siedziec i jak bedzie sie trzymac,wiec czy mozecie mi polecic jakis komplecik albo cos poradzic??

http://www.motocykl.net.pl/nowahome.htm taki zestawa by mnie interesowal, ma ktos cos takiego??

 

 

diekuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedys mialem sakwy boczne Oxford 1st Time i nie bylo problemów z miejscem dla plecaczka.Miejsce na nogi było, sakwy w niczym nie przeszkadzały. Ale kupując centralną sakwe musisz sie liczyc z tym ze w wiekszości przypadków zakłada się ją na miejscu pasażera lub na bagażnik. Jeżeli nie masz to ciężko będzie Ci zmieścić "wałek" na tym kawałku ogona za siedzeniem i uchwytem pasazera.

Pozdrawim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkowity koszt to 260zł (www.xenonowe.pl). Robota mi zajęła godzinę - główna sprawa to kombinacje gdzie tu najlepiej umieścić przetwornicę. Ja na razie prowizorycznie zamontowałem przy kolumnie kierownicy - nie przeszkadza a jest na widoku w razie jakby coś się posypało. Docelowo chcę schować wewnątrz owiewki pod lampami, ale to dłuższe grzebanie - a ja jestem leń ;) .

 

A co to znaczy niepochlebnie się wypowiadali w TVN - jakieś argumenty pamiętasz?

Cholera, shit .... :)

Chyba powróce do koncepcji xenonów. Ostatnio przyjrzałem się z pewnej odległości na to co producent nazywa światłami a ja kupą. Toz to ku*wa bździ a nie świeci. Czyściłem soczewke od wewn i myślałem że chociaż troszke pomoże. Nic nie pomogło.

Ma ktoś połowę zestawu xenonów to odkupie :bigrazz:

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedys mialem sakwy boczne Oxford 1st Time i nie bylo problemów z miejscem dla plecaczka.Miejsce na nogi było, sakwy w niczym nie przeszkadzały. Ale kupując centralną sakwe musisz sie liczyc z tym ze w wiekszości przypadków zakłada się ją na miejscu pasażera lub na bagażnik. Jeżeli nie masz to ciężko będzie Ci zmieścić "wałek" na tym kawałku ogona za siedzeniem i uchwytem pasazera.

Pozdrawim

 

 

nie takiej odpowiezi sie spodziealem :) w takim razie jakies wielkie boczne musze znalezc,,dzieki za pmoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy do Bandita 600N, rocznik 98 można założyć sprężyny od Bandita 1200, rocznik (prawdopodobnie) 2007? Chodzi przede wszystkim o średnicę, która jest większa w przypadku B12 o 2mm, i jeśli dobrze mi wiadomo, to te 2mm powinny być zostawione luźne. Czy to prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...