Skocz do zawartości

co za debil 130km/h przez miasto


piotrek2345
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kurdę, Luca, pogdamy jak zmienisz motor. Sam zobaczysz, że na większym moto stówka wyskakuje "znikąd" i się w ogóle tego nie czuje.

 

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia..... :biggrin:

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoja droga, dlaczego producenci samochodow, a co dopiero motocykli, nie ograniczaja ich predkosci maksymalnych do np 130km/h? :crossy:

Weź, kurna... :wink: bo jeszcze ktoś usłyszy...

 

pozdr

"Łudududududududududuuuu... Łudududududududduddddd" - Theodor (Zegrze 2010)

"Hondy mają taki dziwny dźwięk..." - Autor nieznany (Udrzyn 2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź, kurna... :crossy: bo jeszcze ktoś usłyszy...

 

pozdr

 

Już usłyszał. Znajdź moto FABRYCZNE co przekracza 300km/h.... nie ma, bo jest "niepisana umowa" producentów. Oczywiście nie ma sprawy jak się zamieni komputer na power commandera, i inne drobiazgi..., ale wtedy nie jest fabryczny.

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już usłyszał. Znajdź moto FABRYCZNE co przekracza 300km/h.... nie ma, bo jest "niepisana umowa" producentów.

 

Np: http://www.motorcyclenews.com/MCN/bikerevi...2-2007-current/

 

A ta Twoja ''niepisana umowa'' jest o tym: jak szybko bys nie jechal to i tak predkosciomierz pokaze max 299km/h

Edytowane przez PiotrekRR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy poczekać, aż w Niemczech zniosą ograniczenia prędkości na niektórych odcinkach autostrad, wtedy zapewne zrodzi się dyskusja o ograniczeniu prędkości maksymalnej pojazdów do właśnie maksymalnej prędkości, np. 140 km/h.

 

W tym czasie argument typu: a ja w polsce to jeżdze max 130, ale latam na niemieckie autostardy i sobie latam 300 km/h nie będzie mieć siły przebicia. I argument odnośnie wyprzedzania też będzie nie mieć znaczenia bo po co wyprzedzać coś co jedzie np. 120 km/h. Hehe

 

:-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy poczekać, aż w Niemczech zniosą ograniczenia prędkości na niektórych odcinkach autostrad, wtedy zapewne zrodzi się dyskusja o ograniczeniu prędkości maksymalnej pojazdów do właśnie maksymalnej prędkości, np. 140 km/h.

 

W tym czasie argument typu: a ja w polsce to jeżdze max 130, ale latam na niemieckie autostardy i sobie latam 300 km/h nie będzie mieć siły przebicia. I argument odnośnie wyprzedzania też będzie nie mieć znaczenia bo po co wyprzedzać coś co jedzie np. 120 km/h. Hehe

 

:-D

Ale Ty złośliwy jesteś... :crossy:

 

pozdr

"Łudududududududududuuuu... Łudududududududduddddd" - Theodor (Zegrze 2010)

"Hondy mają taki dziwny dźwięk..." - Autor nieznany (Udrzyn 2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurdę, Luca, pogdamy jak zmienisz motor. Sam zobaczysz, że na większym moto stówka wyskakuje "znikąd" i się w ogóle tego nie czuje.

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia..... ;)

Co z tego jak moim moto też się nie da utrzymać w ograniczeniach, bo by mnie reszta rozjechała to trzeba jechać jak inni. Ciężarówki 100km/h w terenie zabudowanym (bo nie czuć w kabinie tej prędkości) to i ja muszę to samo, by mnie nie rozjechali, co nie znaczy, że tak ma być i że mi się taka jazda podoba.

Pewnie kiedyś kupę coś większego ale nie zmieni to mojego podejścia do sprawy łamania przepisów drogowych.

Doszło do paradoksu w naszym kraju, że aby zachować jakie takie bezpieczeństwo trzeba łamać równo ograniczenia razem z innymi.

Nie jestem przeciwnikiem szybkości, na niemieckich drogach skoro wolno i są do tego dostosowane to nie mam najmniejszego sprzeciwu ale u nas na naszych drogach przy tym ruchu i ułańskiej fantazji to mi się krew gotuje jak widzę coniektórych.

Weźmy taką sytuację, która pewnie nigdy nie będzie miała miejsca. Jeździmy w Polsce zgodnie z przepisami, znikają wszystkie wypadki spowodowane przez nadmierną prędkość, nie stosowanie się do przepisów ruchu drogowego itp. Zamiast ginąć kilkaset osób w ciągu roku zgineło tylko kilka.

Czy nie warto zmusić się do tego by jeździć zgodnie z przepisami by uratować tyle istnień ludzkich?

Jak widać u nas nie warto i każdy myśli tylko o sobie.

Ktoś powie, że i tak to nic nie da, ale przecież są kraje gdzie to dało realne efekty.

Polska to dziki kraj i pewnie długo jeszcze tak zostanie. Na wschodzie nie byłem to nie wiem ale w UE to chyba tylko w Rumunii mają większą fantazję od nas.

Edytowane przez Luca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszło do paradoksu w naszym kraju, że aby zachować jakie takie bezpieczeństwo trzeba łamać równo ograniczenia razem z innymi.

Jeśli wszedłeś między wrony, musisz krakać jak i one...

 

pozdr

"Łudududududududududuuuu... Łudududududududduddddd" - Theodor (Zegrze 2010)

"Hondy mają taki dziwny dźwięk..." - Autor nieznany (Udrzyn 2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko popatrz, weź pod uwagę jakiegoś litra... Obojętnie jakiego. Ruszasz spokojnie z pod świateł i ot tak, od niechcenia i rozwijasz 130... Więc sprawa dyskusyjna z jazdą po mieście z takimi prędkościami... A poza tym jesteśmy motocyklistami więc wiesz... Każdy z nas wie jak jeźdźi. No chyba, że pyrka na ogarze albo czymś w tym rodzaju...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A poza tym jesteśmy motocyklistami więc wiesz... Każdy z nas wie jak jeźdźi. No chyba, że pyrka na ogarze albo czymś w tym rodzaju...

 

Tak a na drzewach i innych stałych elementach krajobrazu kończą tylko złodzieje motocykli albo ci co jeżdzą na Ogarach ;)

 

Ktoś komu przez przypadek i od niechcenia pojawia się 130 na liczniku nie powinien wsiadać na nic szybszego od kosiarki do trawy. Za******** można ale wtedy kiedy Motocyklista rządzi motocyklem a nie na odwrót

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak a na drzewach i innych stałych elementach krajobrazu kończą tylko złodzieje motocykli albo ci co jeżdzą na Ogarach ;)

 

Ktoś komu przez przypadek i od niechcenia pojawia się 130 na liczniku nie powinien wsiadać na nic szybszego od kosiarki do trawy. Za******** można ale wtedy kiedy Motocyklista rządzi motocyklem a nie na odwrót

 

Chyba się nie zrozumieliśmy... A soją drogą jechałeś kiedyś jakąś tysiączką, bo z wypowiedzi widzę, że jednak nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Chyba się nie zrozumieliśmy... A soją drogą jechałeś kiedyś jakąś tysiączką, bo z wypowiedzi widzę, że jednak nie...

 

Tak nie kierowałem osobiście tysiączkiem ale nie zmienia to faktu że dozowanie prdtkości w motocyklach wszelkiej maści odbywa się za pomocą manetki przekręcanej przez rękę do której impulsy trafiają z mózgu.

Odpowiedź jet jeszcze bardziej prosta:

Nie panujesz nad prędkością, nie wsiadaj na moto.

Edytowane przez Raio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...