Skocz do zawartości

Kod lakieru - Hayabusa


Rekomendowane odpowiedzi

Kurcze poszukuję kodu lakieru do mojego sprzętu, bo jedna owiewka jest troszkę nieciekawa...

 

W lakierniach niby coś próbują dobrać(mają próbnik kolorów SUZUKI), ale tak sie mieni ten czerowny metalic, ze nikt do końca nie jest pewien czy podjął słuszną decyzję...

 

Najlepiej zdobyć kod koloru, tylko gdzie :icon_rolleyes:

Bo w serwisie raczej nie zdradzą :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry lakiernik dobierze ci idealnie kolor bedzie tak dobierał skladniki i próbował aż uda mu sie trfić w odcień sam ostatnio malowałem dekiel alternatora w mojej kawie dobierałem dwa razy lakier i za każdym razem wychodził inny odcień po własnorecznym mieszaniu dwóch farb metodą prób i błędów udało mi sie dobrać odpowiedni odcień . Dzwonilem do salonu kawasaki aby udostępnili informacje na temat kodu lakieru to otrzymałem odpowidź że nie posiadają takich informacji , a kolory lakierów posiadają jedynie jakieś numery firmowe nieprzydatne dla mieszali farb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry lakiernik dobierze ci idealnie kolor bedzie tak dobierał skladniki i próbował aż uda mu sie trfić w odcień sam ostatnio malowałem dekiel alternatora w mojej kawie dobierałem dwa razy lakier i za każdym razem wychodził inny odcień po własnorecznym mieszaniu dwóch farb metodą prób i błędów udało mi sie dobrać odpowiedni odcień . Dzwonilem do salonu kawasaki aby udostępnili informacje na temat kodu lakieru to otrzymałem odpowidź że nie posiadają takich informacji , a kolory lakierów posiadają jedynie jakieś numery firmowe nieprzydatne dla mieszali farb

 

 

 

 

tak jak pisał kolega szkoda wysiłku na poszukiwania nawet serwisy nie posiadaja :)

 

pozostaje profesjonalna mieszalnia z naprawde dobrym i cierpliwym fachowcem :P

 

producenci moto nie maja nr lakieru tak jak puszki niestety :icon_mrgreen: owiewki czasze i inne lakierowane czesci kupujesz juz w kolorze według nr ramy i rocznika

 

 

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy pojazd, czy to puszka czy moto, posiada kod lakieru :P , poszukaj na tabliczce znamionowej , lub jakiejś wklejce :icon_mrgreen: . Przykładowe zestawienie kolorów dla busy z 2001 roku masz tutaj

http://alpha-sports.com/spst/2001%20GSX1300R/07.gif , znajdź swoje moto na tej stronie http://alpha-sports.com/suzuki_parts.htm , i w fiszkach będą kody lakierów. Wiem że lakiery do motocykli można dobrać w mieszalniach firmy CSV, możesz popytać też w innych ( PPG, Standox, Glasurit, Debeer,Spies Hecker, itp)

Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o Standox,glazurit ,czy ppg to nawet sie nie fatyguj.Glazurit ma formuly do mieszania do bardzo nawet starych samochodow,jezeli chodzi o motocykle to zapomnij.

 

Jezeli to jest ten kolor o ktorym mysle to tez zapomnij ze ktos to bedzie w stanie zmieszac z przyniesionej czesci.Pokrycie jast czterostopniowe,tzn,bialy kolor plus kolor numer jeden i na to kolor numer 2 plus clear.Perla w kolorze # 2 ma tez rozna grubosc i odcien,jezeli komus uda sie cos zmieszac przyblizonego to gratylacje. :biggrin:

 

Numer farby,code jest gdzies na motorze,przewaznie pod siedzeniem na jednaj z tabliczek.Aczkolwiek to nic nie daje poniewaz w zasadzie nikt nie ma formul do mieszania.

 

W U.S.A. jest jedna firma ktora zajmuje sie dystrybucja farb do motocykli.Cholernie droga i ich formuly do mieszania to jak sie trafi,,,,,,,czasami dobre,przewaznie zle.

 

http://www.colorrite.com/CRPLfactoryColors...&imageField.y=7

 

Na fishkach sa numery,nazwy farb,wrzuc np cowling do twojego rocznika ,na dole strony beda nazwy kolorow i ich symbole,czy tez tz.cody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim Kawasaki jest naklejka z kodem lakieru. Jest przyklejona na spodzie zbiornika. Trzeba go zdemontowac i odwrócić "do góry nogami" żeby ją zauważyć, ale jest :icon_razz: Bez najmniejszego kłopotu dobrałem lakier "samochodowy" u siebie w firmie. Wszystkie potrzebne składniki mieliśmy na mieszalniku. Koledzy czasem robia jakieś inne sprzęty i zawsze dają radę z kolorami, z grubością ziarna itp...

Pracujemy na lakierach RM

Edytowane przez Avalon

Czarny, ciężki, szybki... Olympus E-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w robocie mają mieszalnie lakierów i lakiernie. poszedłem do lakiernika i powiedziałem co za marka i z którego roku. Dał mi lakier wg jakiejs palety + utwardzacz i powiedizał co i jak. I pasi idealnie, nawet nie widział próbki bo nie przynosiłęm mu nic pokazac.

Co mówił odnosnie hondy to to ze jej lakier to identyczny odpowiednik z czyms tam i bedzie zawsze pasował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie temat już załatwiony :)

Kody lakierów ze strony http://alpha-sports.com/suzuki_parts.htm która mi podał Wieniek są oki :biggrin:

Zaraz własnie jadę odbrąć lakier bo na dzisiaj mieli dorobić :)

 

Dzięki wszystkim za pomoc :bigrazz: :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie temat już załatwiony :banghead:

Kody lakierów ze strony http://alpha-sports.com/suzuki_parts.htm która mi podał Wieniek są oki :icon_razz:

Zaraz własnie jadę odbrąć lakier bo na dzisiaj mieli dorobić :biggrin:

 

Dzięki wszystkim za pomoc :buttrock: :flesje:

 

malo ostatnio sie udzielam w takich tematach ale jak to wszystko czytam..

otoz musisz miec oryginalna recepture, a to co z nia zrobi lakiernik jest juz tylko jego kwestia aby uzyskac ten kolor, nikt z lakiernikow samochdowych tego nie pomaluje, mnie na setki owiewek kilka razy udalo sie trafic w 100 %, zazwyczaj ok 80, to sa bardzo trudne rzeczy i wymagaja inteligencji co w tym fachu nie czesto sie zdarza :crossy: (nikogo nie urazajac)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...