Skocz do zawartości

Kurde rozpadło się!!!!!!!!!!!!!!1


Wioslarz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj rozbierałem moja jawe zdjołem cylindry i wybilem sfozen tloka i co sie okazalo bylo tam jakies glupie lozysko igiełkowe które sie troche rozsypało ale mam całe! Mam pytanie moze ktoś wie jak zalorzyc spowrotem tlok na to dziadostwo bo ja nie mam pomysłów!! Dzieki za pomoc! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he . standard.

W jawie jest łożysko igiełkowe bez koszyczka i niestety podczas demontażu jeżeli o tym nie wiemy czeka nas właśnie taka niespodzianka. Nie przejmuj się ja także to miałem :D

 

Należy pozbierać wszystkie wałeczki. Włożyć sworzeń tłokowy w główkę korbowodu i ułożyć wszystkie wałeczki sprawdzić czy nie brakuje.

Potrzebny nam będzie stary sworzeń tłokowy. Należy o skrócić tak aby miał szerokość główki korbowodu, i wykonać dosyć duże fazy aby ułatwić centrowanie na otworach podczas przepychania sworznia.

Jak mamy ułożone te wałeczki , wkładamy ten króciutki sworzeń i montujemy tłoka. Podczas wpychania sworznia tłokowego ten krótki sworzeń zostanie wypchnięty.

I tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie Pipcyka zmodyfikowałbym tylko tak, że zamiast mozolnie przecinać stary sworzeń tłokowy, można użyc kawałka tworzywa z butelki po wodzie mineralnej.

Wycięty pasek szerokości główki korbowodu i długości odpowiadającej obwodowi sworznia, włożony do główki, dociśnie swoją sprężystością wałki do bieżni. reszta jak w opisie kolegi.

Warto przy składaniu wałeczki "wkleić" na smar, ułatwia składanie tego typu łożysk.

Miłej zabawy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...