Skocz do zawartości

POWIEDZCIE!!! kto z was boi sie zakretów swoim motocyklem?


radzio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Poprzednim moto w zakręty wchodziłem jak wściekły i mialem z tego radoche, a tym sie teraz boje, bo już pare razy mialem nieciekawa sytuacje i nie ma tej frajdy :D.

 

Wiec powiedzcie czy to tak każdemu sie ładnie wchodzi w zakręty jak na filmach że można sobie kolankiem przyrysowac :P

Edytowane przez radzio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie jeszcze boje kolankiem przyrysowac :icon_mrgreen: ale to ze wzgledu na łysa tylną oponke i starte klocki,na ten seznon musowa wymiana i napewno blokada psychiczna zejdzie.Wydaje mi sie ze jesli motocykl jest sprawny,czesci eksploatacyjne w dobrym stanie nie ma sie czego bac,wiadomo respekt trza miec zawsze,ale nie zeby sie bac przed kazdym zakretem,bo to własnie one dają duzo frajdy z jazdy :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie jestem wymiataczem ale polecam jedno - wypad na tor. Niech to będzie np. tor kartingowy (najbliższy chyba w Lublinie). Tam łatwiej odłączyć blokujące nas opory psychiczne :icon_mrgreen:

Kawasaki GPZ500S 1991 -> Honda CBR 600 F3 1998 -> Suzuki GSX-R 750 K7 -> Suzuki DRZ 400 SM K5 -> Triumph Street Triple R 2014 & Vespa ET4 125 2004 -> BMW R NineT 2017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowego sprzęta nie miałem kiedy wyczuć, bo przejechałem się zaledwie kilka razy wokół śmietnika, więc nie jestem jeszcze pewny go. Po krzesaniu iskier sztywnymi podnóżkami fajnym bajerem są składane podnóżki w jawie :crossy: tylko nie wiem czy, albo kiedy je przytrę :icon_mrgreen:

Mam nadzieję, że nie będę przeszkadzał bardzo jak pojadę tym toczydełkiem na karting... :bigrazz:

Edytowane przez Lukass102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja proponuje Pro Motor i zajecia z Markiem Godlewskim. Przelamiesz sie przed mocnym skladaniem motocykla, a przy okazji wiesz jak to robic poprawnie. Potem juz tylko trzeba zdobyte informacje wytrenowac. U mnie poprawa jest znaczna, aczkolwiek leku sie nie wyzbylem. Widzialem pare filmikow jak kolesie sie wykladali na suchym i czystym asfalcie w warunkach torowych (kolesiowi poprostu odjechala przednia opona, a wcale nie byl mocno zlozony bo juz praktycznie wyszedl z zakretu) a na innych komus odjezdzala tylna opona (polecam temat TAIL OF THE DRAGON, w moim poscie zamiescilem kilka filmikow i na jednym z nich jest to dobrze widac). Caly czas mam swiadomosc ze nawet w idealnych warunkach cos sie moze stac i pewnie stad te obawy. Ja dopiero wchodze w ten temat, ale w tym sezonie mam zamiar porzadnie dogrzewac kolana tarciem o asfalt :icon_mrgreen:

Edytowane przez JERY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś przeczytałem czy usłyszałem takie stwierdzenie:

"w dniu w którym przestaniesz się bać i czuć się zbyt pewnie na moto będzie to ostatni dzień w Twoim życiu"

Ja się tej zasady 3mam a szczególnie na naszych drogach. Jeśli ktoś jest odważny i zamyka opony na naszych drogach to gratuluję odwagi.

Każdy powinien jeździć na tyle ile się czuje i nie przeceniać swoich możliwości.

Pozdr.

Edytowane przez Maciek PO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez czasem boje sie ostrzej zlozyc w zakrecie. obawiam sie ze kolo zlapie uslizg na jakims zwirku itd ktorego nie zauwaze a ze nie mam odpowiednich spodni to moglbym troche przytrzec kolano :) moze sie jeszcze kiedys przelamie w sumie dopiero 1 sezon za mna :)

Edytowane przez fabi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...