Skocz do zawartości

RET BIKE - opinie


Rekomendowane odpowiedzi

Od początku sezonu jeżdżę w spodniach Rettrip i kurtce Rettouring. Do kurtki nie mam żadnych zastrzeżeń, natomiast do spodni kilka. Tak jak powiedzieli poprzednicy:

- za gorąco, szczególnie patrząc na aktualne temp.

- pękające szwy w podszewce, nawet po naprawie i solidniejszym przeszyciu

 

i największy mankament

- stale zsuwające się protektory kolan. Nie wiadomo dlaczego zawsze przesuwają się w kierunku wnętrza nogi, co przy jakiejkolwiek glebie może doprowadzić do tego, że zamiast protektor, to cały impet przyjmie kolano.

 

Ktoś spotkał się już z tym problemem?

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja opinia bedzie 'raczej na plus'.

 

posiadam kurtke 'touring' prawie 1,5 roku i nie mam do niej zadnych zastrzezen. odprul sie tylko jeden pasek ; ) [naprawiono] funkcjonalna, wygodna, dobrze chroni przed deszczem i mrozem. do niedawna uwazalem rowniez, ze na gorace dni jest ok. sytuacja zmienila sie po zmianie motocykla i dodaniu szyby turystycznej. taka sobie zafundowalem ochrone przed wiatrem, ze nagminnie mam saune w kurtce.. ale to jakby na wlasne zyczenie.

 

znajomy ma spodnie od dosc dawna. nie skarzy sie na nic oprocz gotowania klejnotow w gorace dni ; )

 

inny znajomy ma jakis nowszy model spodni [wlasnie z ochraniaczami na kolana] tylko ze w jego [i innych wspomnianych przez sprzedawce] przypadku, ochraniacze wszyte sa zbyt nisko i nie znajduja sie na kolanie. zamiast tego uwieraja pod nim. przydaje sie przeszyc te kieszonki, w ktorych sa umiejscowione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od pol roku pomykam w skorach ret-bika. Mam kurtke ret tender i spodnie ret racer. Ogolnie jestem zadowolony jakosc okreslilbym na przyzwoita szczegolnie za ta cene. Za komplecik dalem 900 PLN. Co do wad i usterek po 4 miesiacach odpadl klips zapinajacy rekaw (naprawa 5 pln u rymarza), kieszen na ochraniacz jest zle zaprojektowana i sie odpina (zalozylem szerszy rzep i jest ok). Generalnie uwazam ze jak za ta kase ciuchy sa na prawde przyzwoite a i wygladaja calkiem spoko. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Posiadam od niedawna komplet tekstylny RetBike, kurtka RetFit+ spodnie RetComfort.

Kurtka jest bardzo dobrze uszyta i leży idealnie nic nie odstaje ochraniacze przylegają idealnie, kurtka nie przemaka nawet w mocniejszym deszczu (nie licząc zewnętrznych kieszeni), bardzo dobrym rozwiązaniem jest wszyty nerkowiec, jest tylko mały problem z jego regulacją bo ma trochę za długie te tasmy elastyczne ale da radę dopiąć się tak że nie wieje.

Spodnie to niestety porażka z komfortem mają niewiele wspólnego przynajmniej tym termicznym, jadąc w trasie jest tylko odrobinę za ciepło ale stojąc w korku lub idąc w nich mozna autentycznie zrobić jaja na twardo. Ochraniacze na kolana przesuwają się do środka w dodatku rzep tejże potrafi rozpiąć się i przesunąć w czasie jazdy i uwiera/drapie w kolano, niestety nie miałem jeszcze okazji przetetować ich w deszczu ale czytając opinie i testy tekstylnych spodni RetBike nie jestem przekonany co do ich wodoszczelności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

generalnie to cala produkcja odziezy jest w azji.PAKISTAN INDIE INDONEZJA CHINY-wiec .........skora jest skora.Nawet najdrozsze firmy tam szyja tylko dowalaj gigantyczna marze.Twoj wybor i tyle ale nie wydaje mi sie zeby retbike byl gorszy od tschule np czy buse.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tutaj mała niespodzianka - Pan Retka (właściciel retbajka) jest krawcem z zawodu i starsze ciuchy, do powiedzmy 2006-2007 były projektowane przez niego i szyte w Polsce, teraz, wiadomo globalizacja, Retbike jak wszyscy zamawia gotowe szmaty z Pakistanu. Stąd jedni (ci co kupili dawno) chwalą a reszta wiesza psy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy RetBike były kiedyś szyte w Polsce (kombinezony ATV na pewno - do dzisiaj są szyte w pl), ale już w 2005 roku RetBike miało opinię jaką ma do dzisiaj. O kombikach z pierwszego roku produkcji często słyszy się, że były lepsze. W sklepie, w którym handlowano RetBike też mi powiedziano, że wtedy zwrotów było o wiele mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

ja od ponad pół roku używam skórzanej kurtki i spodni RetBike, o kurtce raczej złego słowa powiedzieć nie mogę, dobrze chroni przed wiatrem i deszczem, ma w miarę dobrą wentylacje (do 25C jest ok) ochraniacze nie przesuwają się i są dokładnie tam gdzie powinny być, co do samej skóry to moja mama jest krawcową i stwierdziła że jest warta tych pieniędzy (nie jest najlepsza ale też nie najgorsza).

Natomiast spodnie to jakieś nieporozumienie, strasznie gotuję jajka :banghead:, druga wada to ochraniacze kolan które opadają i nie leżą idealnie tam gdzie powinny.

Podsumowując powiem tak że płacąc niecałe 1000zl za kurtkę i spodnie nie oczekiwałem rewelacji, za te pieniądze jest trudno znaleźć jakąś lepszą alternatywę (skóra).

relacja cena-jakość jest według mnie odpowiednia

Edytowane przez kamilyzf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując powiem tak że płacąc niecałe 1000zl za kurtkę i spodnie nie oczekiwałem rewelacji, za te pieniądze jest trudno znaleźć jakąś lepszą alternatywę (skóra).

relacja cena-jakość jest według mnie odpowiednia

Oj - bardzo łatwo jest znaleźć - firma TSCHUL. Od dwóch miesięcy szukam ubrania i szczerze mówiąc jeszcze ani razu nie usłyszałem negatywnej opinii na tę firmę. W przeciwieństwie do RetBike...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w posiadaniu Ret Bike Silver 2007- podpinki oczywiste puszczają w szwach, zaczepy też bardzo delikatne, i rozmiarówka jakaś dziwna.... :( jeśli nie masz kaski na pierwszy ciuszek ew. chociaż polecam dozbierac i zakupic cos bardziej trwałego :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Przepraszam za małą archeologię, ale temat w sumie może być aktualny bo ciągle wychodzą nowe modele. Jestem zainteresowany tą kurtką http://retbike.pl/katalog/kurtki_tekstylne/ret_voyage_0 zalety to cena względem wyposażenia, wypinana membrana oraz ocieplacz a do tego dopinany kołnierz chroniący szyję przed wiatrem. Szukam kurtki na cały sezon, koniecznie z wypinaną podpinką i membraną chciałbym waśnie coś za około 600zł. Czy ktoś z Was miał styczność z tą kurtką? Będę niezwykle wdzięczny za opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam kurtkę tekstylną RETBIKE jest tragiczna nie wygodna materiał kiepskiej jakości a w dodatku juz w temp 20 nie da się w niej wytrzymać (oczywiście bez podszewki :) ) . Przy kupnie myślałem że jak nasza rodzima produkcja to i bedzie jakość ale niestety myliłem się 500zł poszło :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...