Skocz do zawartości

spóźnialskie kierunki


Seba
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Normalne to to nie jest raczej. Wina na 100% leży w przerywaczu (no bo gdzie włąściwie indziej?? :D), najlepiej wymienić na elektroniczny i po kłopocie.

Jeśli masz na myśli simsona to mam przerywacz elektroniczny.

Niestety problem tkwi w VT, a jego to ch*j wie co tam w nim jest i ot cały problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Kiedys był ten temat na forum, dośc szeroko omawiany zresztą ;)

VT ma najprawdopodobniej przerywacz jeszcze z bimetalem więc to normalne że działa z opuźnieniem i jest wrazliwy na napięcie.Jak dodajesz gazu to kierunki pewnie zaczynaja nieznacznie ale szybciej migac :?:

Zastosuj elektroniczny i będzie po sprawie.

Czarny, ciężki, szybki... Olympus E-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najchętniej bym go po prostu wymienił na inny. Tylko pojawia się problem - czy przerywacz pełni tylko jedną funkcję :?: Niektóre są zamknięte w jednej obudowie z innymi elementami (np. układ ładowania). Gdyby tak było to pojawiają się dwa problemy: 1) Mogę nie dopasować innego 2) będzie dużo droższy ;)

Zakładając, że przerywacz nie będzie pełnił żadnych dodatkowych funkcji to mogę dopasować byle jaki inny :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz najlepiej do Vlaada na PW.Miał Shadowke i chyba cos tam nawet mechanikował z kierunkami.Będzie wiedział najlepiej. Przerywacz pełni tylko jedną funkcję i jesli ma takie same wyjścia to mozna zastosować inny elektroniczny.

Czarny, ciężki, szybki... Olympus E-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerywacz bimetaliczny generalnie będzie pełnił jedną funkcje. Co innego gdyby był elektroniczny , wtedy był by sens zamykania go w jednej obudowie.

Nie przesadzajmy z japończykami. Tam nie ma znowu takiej kosmicznej technologii zwłaszcza w chopperach i to tych starszych.

Bimetaliczny przerywacz tak jak napisał Avalon cechuje opóźnienie w działaniu i po prostu ten typ tak ma ;)

Zazwyczaj przerywacze mają dwa czasem trzy styki. Ten trzeci zazwyczaj jest do kontrolki.

Bimetaliczny przerywacz można spokojnie zastąpić elektronicznym.

Jeżeli zdecydujesz się na pozostanie przy oryginale , może okazać się że wymiana nic nie daje.

Japończycy strasznie oszczędnie gospodarują przewodami. Są stosunkowo o małym przekroju a wtyczki o małej powierzchni styku.

Trzeba sprawdzić wszystkie połączenia, spryskać odpowiednim preparatem typu Kontakt lub innym. Od biedy może być WD40 lub inny.

W Klasie czy Larssonie jest od groma przerywaczy. Sprawdź może znajdziesz cos dla siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerywacz pełni tylko jedną funkcję

Przerywacz jako taki pełni 1 funkcję' date=' ale czasami może być zamknięty w jednej puszce z innymi elementami.

Tam nie ma znowu takiej kosmicznej technologii zwłaszcza w chopperach i to tych starszych.

Taki stary to on nie jest (99)

W Klasie czy Larssonie jest od groma przerywaczy. Sprawdź może znajdziesz cos dla siebie

Nie mam Larssona ani nic, więc gdyby się komuś chciało sprawdzić to będę wdzięczny.

Zresztą i tak najprościej dla mnie będzie załatwić sobie jakiś od Simsona.

 

A oriętujecie się może gdzie go szukać w moto?? Hehe, znalazł bym prędzej czy później, ale wolę to zrobić jak najszybciej, bo mi się ogrzewania w warsztacie nie chce przywracać do stanu używalności :lol:

 

Dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerywacz pełni tylko jedną funkcję

Przerywacz jako taki pełni 1 funkcję' date=' ale czasami może być zamknięty w jednej puszce z innymi elementami.

Tam nie ma znowu takiej kosmicznej technologii zwłaszcza w chopperach i to tych starszych.

Taki stary to on nie jest (99)

W Klasie czy Larssonie jest od groma przerywaczy. Sprawdź może znajdziesz cos dla siebie

Nie mam Larssona ani nic, więc gdyby się komuś chciało sprawdzić to będę wdzięczny.

Zresztą i tak najprościej dla mnie będzie załatwić sobie jakiś od Simsona.

 

A oriętujecie się może gdzie go szukać w moto?? Hehe, znalazł bym prędzej czy później, ale wolę to zrobić jak najszybciej, bo mi się ogrzewania w warsztacie nie chce przywracać do stanu używalności :lol:

 

Dzięki za odpowiedzi.

 

http://www.larsson.com.pl/

 

http://www.sklepmotocyklowy.pl/

 

Sam sobie poszukaj ;)

 

P.S. Skąd mogę wiedzieć z którego roku produkcji jest twój sprzęt jeżeli tego nie podałeś.

Mogę jedynie przypuszczać. A większość ludzi na tym forum ze względów finansowych ma starsze maszyny. Stąd takie a nie inne przypuszczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...